tetrisss nemá fotku

tetrisss

«1 2 ...4 »

Orechový veniec Orechový veniec Vaše

Nakoľko mám vždy po výrobe syru aj riccotu, snažím sa ju upotrebiť, nakoľko je málo kalorická a zdravá. Samozrejme do receptu môžete použiť jemný tvaroh, najlepšie z polkilového balenia vo vedierku z L ...a.

Makovo-višňové rezy Makovo-višňové rezy Vaše

Niečo jemné a ovocné, no skrátka dobrôtka.

Pirohy Pirohy Vaše

Toto slovenské a tradičné jedlo možno už naše mladé gazdinky ani nepoznajú a pritom aj v tomto prípade platí, že v jednoduchosti je krása, teda v tomto prípade úžasná chuť. Pritom je jednoduché a nie až tak drahé.

Milkina štrúdľa Milkina štrúdľa Vaše

Napriek tomu, že je tu už podobný recept, dovolím si ho oprášiť a najmä dodať plnky podľa mojej kamarátky, výbornej kuchárky, Ľubky.

Gratinované zemiaky Gratinované zemiaky Vaše

Toto jedlo som prvý krát jedla v ďalekej Indonézii. Trochu dlhšie sa pečie a preto ma vždy prekvapovalo, ako rýchlo nám ho vedeli čerstvé doniesť. Ako to zvládali, to dodnes nechápem. Jedlo tam používali ako prílohu k mäsu, ale ja ho mám rada len tak, spolu s čerstvým šalátom.

Slané pľundrové rožky Slané pľundrové rožky Vaše

Tento recept pochádza z nejakého českého časopisu a mám ho už dávno. Sú trošku prácnejšie, ale výsledok vás očarí.

Pagáče Pagáče Vaše

Tento recept je zo super knižky Varíme bez skúseností a vylepšený je mojou priatelľkou Ľubkou.

Recept bez obrázku Cesnaková polievka Vaše

Nedávno som v komentároch čítala, že tu varíme ako psíček a mačička, čo bolo celkom vtipné, túto polievku by som medzi také jedlá do tejto kategórie spokojne zaradila, ale ak sa necháte nahovoriť, tak neoľutujete, je jednoduchá, zdravá a chutná. Veľkým plusom je, že cesnak je tam takmer surový.

Štrúdľa s čokoládovou plnkou Štrúdľa s čokoládovou plnkou Vaše

Tento recept je trochu upravený oproti originálu, ktorý bol uverejnený v časopise Varíme pečieme. Inak štrúdle veĺmi nerobím a ťahané už vôbec, ale ma zaujala nezvyčajná plnka a tak som to skúsila a musím recept chváliť v prvom rade za super chuť, ale aj za veľmi dobrú spracovateľnosť. Postup som nefotila, lebo spracovanie štrúdle je dobre známe . Akurát som dnes doplnila ako vyzeraju niektore dielčie výsledky.

Lekvár do jogurtu Lekvár do jogurtu Vaše

Robievam domáci jogurt, ale samotný mi nechutí, preto vymýšľam rôzne ovocné hmoty na ochutenie, tu je jedna, ktorá je mimoriadne chutná a vychádza z jedného receptu, ktorý som dnes pridala.

Hroznová šťava Hroznová šťava Vaše

Dnes som nejaká šikovná a robím si zásoby na zimu, ako medveď. Dozrieva hrozno, najvoňavejšie je modrá konkordia a čítala som, že má mimoriadne veľa antioxidantov a že je veĺká škoda, že je k dostaniu len ako víno, no však ani to nie je na zahodenie :). Ale Slovák si vždy pomôže a tak už roky robievam z neho šťavu a v zime je to u nás veľký hit a je to veľmi chutné.

Huby na zimu Huby na zimu Vaše

Na juhu nemáme žiaľ teraz žiadne lesné huby, aj keď nám napršalo a je pomerne teplo, poniektorí zarytí hubári sú z toho na nervy, ale príroda má svoje tajomstvá , ale je aj láskavá a tak na lúkach rastú tanečnice lúčne a je ich kopa, u nás sa volajú po domácky spišky, prečo neviem, ale mám ich veľmi rada v polievke, na kyslo, ale aj hocikde inde, ako iné hríby. Zajtra sa chystám z nich variť polievku a zvyšok som odložila na zimu, možno sa tento postup niekomu zíde.

Halušky so syrom zapekané Halušky so syrom zapekané Vaše

Toto je pre mňa zase jedno z tých jedál, čo nazývam s...y žravé, lebo je prudko jedlé a tak ho robievam málo, pre istotu.

Slaný koláč Slaný koláč Vaše

Tento koláč je inšpirovaný tureckou pidou, čo je krásne povedané veľké upratovanie v kuchyni, lebo na plnenie týchto koláčov môžete použiť všetko, čo vám ostalo a je to na vás, ako si to skombinujete.

Letná fazuľová polievka Letná fazuľová polievka Vaše

Je čas, kedy sa v záhrade nájdu dozreté, ale nie suché fazuľky, z ktorých je výborná polievka. Žiaľ túto surovinu vám nik nepredá a tak je len pre tých usilovných záhradkárov.

Placky ku grilovačke Placky ku grilovačke Vaše

Dnes sme sa rozhodli grilovať a mne včera ostali varené zemiaky a tak ma napadol jeden nápad, že vyskúšam naše lokše na turecký spôsob, vyšlo to veĺmi dobre a tak sa o ten nápad s vami podelím.

Dvojfarebné lekvárové rožky z tvarohového kysnutého cesta Dvojfarebné lekvárové rožky z tvarohového kysnutého cesta Vaše

Pri výrobe domáceho syra mi vzniká vedľajší produkt -srvátka, z ktorej ešte vyrábam domácu ricottu a tak potom hĺadám recepty, kde ju môžem použiť. Toto cesto je odkukané z mimibazáru a trochu pomenené.

Kura na rezancoch Kura na rezancoch Vaše

Je to také dosť nezvyklé jedlo, ale je zo skupiny "zákerných jedál", ako ich ja volám, lebo keď ich začnete jesť, tak jete a jete a nikdy nie je dosť. Recept mám inak od mojej kamarátky Irenky.

Ruské orechy 3 Ruské orechy 3 Vaše

Pridám sem ďalší vyskúšaný recept na tieto zaujímavé zákusky. Cesto tu už niekde je, ale dodávam svoj "pokazený" krém, ktorý sa nakoniec ukázal ako veľmi dobrý do takéhoto suchšieho cesta, lebo potom koláčiky ostanú mäkučké.

Ruské orechy číslo 2 Ruské orechy číslo 2 Vaše

Myslím, že takých fanatikov, ako ja, je tu plno, čo sa týka nových pomôcok do kuchyne. Ja, keď vidím niečo nové, tak mám dojem, že bez toho už neprežijem. Tak to bolo aj s formou na ruské orechy. Hneď mi prišli na rozum keksíky, ktoré predávali za mojej mladosti a to teda je už polstoročie :), boli kakaové a jahodové a bola to vlastne taká oblátka s plnkou v tvare orechov , no mňam, také podobné je crispelo . Tak som si myslela, že tato forma je na takéto pečivo, nenapadlo ma pozrieť recepty.


«1 2 ...4 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist