Ruské orechy 3

tetrisss - fotkatetrisss, 8. decembra 2012
Ruské orechy 3
Foto: tetrisss

Pridám sem ďalší vyskúšaný recept na tieto zaujímavé zákusky. Cesto tu už niekde je, ale dodávam svoj "pokazený" krém, ktorý sa nakoniec ukázal Zobraziť celý popisPridám sem ďalší vyskúšaný recept na tieto zaujímavé zákusky. Cesto tu už niekde je, ale dodávam svoj "pokazený" krém, ktorý sa nakoniec ukázal ako veľmi dobrý do takéhoto suchšieho cesta, lebo potom koláčiky ostanú mäkučké.

8
porcií
30 minút
príprava

Suroviny

Cesto:
100 g
1/3 hrnček
2 ks
100 g
1/3 hrnček
štipka
2 hrnčeky
1/2 kávovej lyžičky
Plnka:
3 ks surové
200 g
1/2 dl chladná
250 g
1 ks




Postup

  1. 1

    Vyšľaháme vajcia a cukor na cesto, potom pridáme mäkké maslo, majonézu, pomaly škrob, sódu a múku. Celú dobu šľaháme. Vznikne nám také zvláštne cesto polotuhé. Necháme ho hodinu v chlade odpočívať. Formu na orechy rozpálime, pomocou dvoch čajových lyžíc cesto naberáme a kladieme do horúcej formy.

    Ruské orechy 3 - obrázok 1
  2. 2

    Takto.

    Ruské orechy 3 - obrázok 2
  3. 3

    Formu zavrieme a tuho držíme, opekáme na jednej strane asi 15 sek , otočíme, môžeme už pustiť a dopiecť. Spolu to trvá asi 45 sek. Vyzerá to takto.

    Ruské orechy 3 - obrázok 3
  4. 4

    Odporúčam na sporák dať ako vidno alobal, lebo trochu tuk z cesta tečie. Vyklopíme škrupinky do misky. Naplníme po vychladnutí čím chceme a necháme v chlade aspoň dva dni odstáť. Mal by ten krém byť ale trochu schopný zmäkčiť cesto. Na tento účel sa skvele hodí nasledovný krém, ktorý sa mi podaril nedopatrením, keďže sa mi pri chladení vajcovej zmesy podarilo do nej vliať vodu.

  5. 5

    Nad parou vymiešame metličkou vajcia a cukry do polotuhej hmoty, prilejeme vodu a ešte prešľaháme, necháme vychladnúť. Za studena zamiešame postupne celý stužovač. Necháme to usadiť nejakých pár minút. Vyšľaháme maslo a zašľaháme doň studenú hmotu. Je výborný a keksíky krásne zmäknú.

Diskusia k receptu

martamm
Pekný recept, ale formu kde zoženiem? Pozerala som link, čo je uvedený tu pri recepte na ruské orechy, ale tam sa nedá kúpiť, môžeš poradiť?
tetrisss
Ja som ju kupila tu » dom.bazar.sk/4931326-forma-na-ruske-oriesky.., ale da sa zohnat ako elektricky stroj multifunkcny na ceskom aukru.
verus49
chcem sa opýtať, či sú hneď mäkké, alebo až po naplnení a odležaní. Ďakujem.
helca103
krásne ich máš a hlavne urobíš naraz veľa kusov, tá forma sa mi veru páči. Už som ju obdivovala vlani pri uvedenom recepte.
tetrisss
formu treba objednat, ako je v komentaroch napisane. Kolaciky treba nechat odlezat, ale pravdu povediac, je to drina vydrzat a behom odlezania sa nejako vyparuju :)
tetrisss
@milad je to podobne, vsak ja skusim aj ten tvoj. Mne osobne chutili, a to nielen mne, ale aj susedam v praci, tie moje c.2, akurat sa zle robia a treba viac spekulovat, tie som vymyslela ja. Tieto majonezove su taky kompromis medzi chutou a narocnostou.
starkamajka
Kupila som si vo štrtok formu na orechy a chcem ich piect ešte do Vianoc.Mam naštudovane viacere recepty a to aj od Teba .Len neviem pochopit, prečo tam ide majoneza a či tam nestači dať ten palmarin s maslom.Ďakujem za odpovede.Príjemné Vianočné sviatky prajem všetkým vareškarkam
tetrisss
Neviem, ale cesto je dobre, mozno potom menej vyteka tuk.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia