Ruské orechy číslo 2

tetrisss - fotkatetrisss, 2. decembra 2012
Ruské orechy číslo 2
Foto: tetrisss

Myslím, že takých fanatikov, ako ja, je tu plno, čo sa týka nových pomôcok do kuchyne. Ja, keď vidím niečo nové, tak mám dojem, že bez toho už neprežijem. Tak to bolo aj s formou na ruské orechy. Hneď mi prišli na rozum keksíky, ktoré predávali za mojej mladosti a to teda je už polstoročie :), boli kakaové a jahodové a bola to vlastne taká oblátka s plnkou v tvare orechov , no mňam, také podobné je crispelo . Tak som si myslela, že tato forma je na takéto pečivo, nenapadlo ma pozrieť recepty.

4
porcie
10 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1/2 dl
4 čajové lyžičky
10 čajových lyžíc
2 čajové lyžičky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Takže som vyskúšala viaceré recepty, ale potom mi došlo, čo píšem aj v prvom recepte na toto pečivo, že keď použijem cestá na keksíky, nič nové nevymyslím, akurát práca je jednoduchšia, ako keď cesto dám do formičiek. Tak som skúšala s cestom na trubičky, ale nedalo sa dosušiť na tej forme a celkom sa zrútilo do seba, tak som ho dosušila v rúre, ale potom veľmi stvrdlo, ale chuť sa už približovala a dokonca to bolo chutné, keď som omylom vytvorila krém, ten tu ešte dám niekedy.

 2. 2

  No a teraz k receptu: bielok z vajca s trochou soli vyšľaháme na sneh. Žĺtko dáme do hlbšej nádoby /aby sme nemali všetko od sladkého žĺtka/, dáme do neho cukor a vanilkový cukor a prilejeme sodovku, mixérom šľaháme do peny, potom po jednej lyžičke dáme múku, vznikne nám nadýchaná hmota, do ktorej zamiešame sneh, netreba jemne, ten sneh sa musí spojiť na hladkú hmotu.

  Ruské orechy číslo 2 - obrázok 2
 3. 3

  Kliešte rozohrejeme, potrieme jemne olejom a do jednotlivých orieškov dáme dvomi malými lyžičkami cesto , žiaľ množstvo si musíte vyskúšať, dobre pritisneme, dáme na oheň, na polovicu stiahnutý plyn sa mi osvedčil a upečieme do ružova, trvá to čosi vyše minúty.

 4. 4

  Najlepšie sa mi osvedčilo cesta dať polovicu čajovej lyžičky, čo bolo málinko viac a urobila sa taká spojená tvarovaná oblátka, ktorú som celú stiahla zo železa, nechala trochu vychladnúť a potom nožničkami obstrihala. Hotové korpusy som uložila na plech na papier a nechala presušiť, aby cesto sa vytvrdilo. Tieto škrupiny je možné naplniť čím chcete. Najlepší je klasický krém z vajec nad parou vyšľahaný, ten môžeme doplniť kakom, nastrúhanou čokoládou, mletými mandľami, napr. Dobrá bola aj jablková plnka, ktorú mám tu v receptoch.

  Ruské orechy číslo 2 - obrázok 4
 5. 5

  Z tohto množstava vám výjde 60 kúskov, čiže 30 orechov. To je ako psovi mucha, takže si urobte aspoň dve dávky, ale osve, aby nám cesto nekleslo.

Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Dezerty, Na sladko, Drobné pečivo, Zákusky

Diskusia k receptu

zdenkas
Ďakujem za rcp,formu mám určite vyskúšam.Bola som troštičku znechutená ,pretože sa mi orechy priliepali na formu,ale potom to už šlo,viac som formu vymastila.
izabella929
krásne orechy.-) vidím, že už všetci vzorne trénujete na Vianočné pečenie.-))
2254_1348559633 - profilový obrázok
goe
goe
Ja som si kúpila silikónovú formu z tescomy, kde sa pečie naraz 48 orechov, ale v trúbe. Vyskúšam tam dať aj toto cesto.
tetrisss
To asi nepojde, musim dodat k receptu, ze na to potrebujete zvlastne tzv klieste, ktore mam vyobrazene v recepte ruske orechy.
verus49
veľmi dobrý recept na ruské orechy sladké aj slané je na -torty od mami-už som ich robila, sú výborné.
(neviem pridať link)
hubarka35
ja tu formu mám tiež,takisto fanatička ked niečo zbadám čo sa mi pozdáva...piekla som ich no formu nemastila-iný recepis bol,a pekne išli von z nej-len som ich vysypala do misky...
milad
- tieto sa mi zdajú aspoň podľa výzoru ako z krehkého cesta, alebo kombinácie piškóta linecké, hm, a že všetky recepty sú už vymyslené...;-)
musím si nájsť čas skúsiť aj tieto.