Foto: tetrisss
Tento chlieb som našla na stránke receptov Coop jednota a keďže som zistila, že je to najlepšia príloha ku grilovaniu, ktoré má teraz určite Zobraziť celý popisTento chlieb som našla na stránke receptov Coop jednota a keďže som zistila, že je to najlepšia príloha ku grilovaniu, ktoré má teraz určite zelenú, tak Vám ho ponúkam aj s mojimi dodatkami.
porcií
príprava
na 240 °C
Postup
-
1
Do nádoby dáme vodu a kvasnice, prešľaháme vidličkou, pridáme 3 hrnčeky múky, rozmiešame, pridáme prelisovaný cesnak, soľ a ešte 2 hrnčeky múky, vypracujeme cesto. Potom ho preložíme na dosku posypanú múkou a ešte uhnetieme az do podoby nelepivého mäkkého cesta. Cesto potom potrieme celé olejom a uložíme do misy a necháme kysnúť asi hodinu.
- 2
Cesto predelíme na 4 časti. Na plech, vystlaný papierom na pečenie vytiahneme každý kúsok cesta do oválu 1,5 cm hrubého. Cesto potrieme olejom, posypeme soľou a posypeme majoránom. Potom použijeme radielko, alebo krájač na pizu a cesto takmer prekrájame na pásy 2,5 cm široké.
- 3
Potom vezmeme ručičky a ešte poprepichujeme tie škáry, aby sa nám potom dali tie pásy odtrhnúť. Videla som tento chlieb robiť v Turecku len prstami, ale mne sa to nepodarilo. Možno, že nemám správne nechty, kto má umelé, môže skúsiť :).
- 4
Takto spracujeme dva kusy cesta. Druhé dva vytiahneme, a na polovicu cesta dáme na kúsky nakrájané sušené paradajky v oleji, kľudne tam dáme aj tú bazalku z oleja, priklopíme a pokračujeme ako s tými prvými cestami. Vrch potrieme olejom z tých paradajok a posypeme soľou a sezamom. Pečieme v dobre vyhriatej rúre 10 až 12 minút. Necháme vychladnúť, nalámeme, podávame a tešíme sa , ako ušetríme mäsko na grilovačke.
- 5
Ešte taký malý dodatok, ak nám niečo z chlebíka ostane, zabalíme to do utierky, aby chlieb nevyschol. Potom pásy prekrojíme po dľžke a hrúbke, dáme do hriakovača a máme krásne sucháriky. Tieto môžeme natriet maslom, alebo syrom.
Tipy na recepty z Varechy
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia
Tipy na články z Varechy
- 2
Chuť a vůně čerstvé majoránky je skvělá. Zrovna tak velmi blízké dobromysli a ještě výraznějšího oregána. Všechny tyto bylinky patří do jednoho rodu, Origanum. Jméno pochází z řeckého Oros ganos, tedy radost z hor. Staří Řekové vůni oregána milovali, považovali jej za symbol štěstí i lék. Řecké hory voní divokým orgánem dodnes. Majoránku si posléze oblíbila i středověká Evropa, a nejen jako koření, ale i delikátní přírodní parfém, přísadu do koupele či čaje, který zaháněl všechny chmury.
cerpane z www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/majoranka-dobr...
len tak pre zaujimavost :)
a receptik je vyborny mam odskusane :)