tiginko nemá fotku

tiginko

«1 2 3 »

Zemiakové krokety s pohánkovou múkou (fotorecept) Zemiakové krokety s pohánkovou múkou (fotorecept) Vaše

Krokety pečené v rúre nielen pre bezlepkáčov. Výborná príloha k rôznym omáčkam, alebo k pečenému mäsu so špenátom.

Ružičkový kel s gorgonzolou a so slaninou Ružičkový kel s gorgonzolou a so slaninou Vaše

Inšpirácia na jednoduchý obed alebo večeru. Ideálnou prílohou je batátovo-zemiakové pyré s cesnakom, jednotlivé chute sa výborne dopĺňajú.

Liptovské švábovníky (fotorecept) Liptovské švábovníky (fotorecept) Vaše

Toto je jeden z našich rodinných kuchynských klenotov. Dobrota od otcových predkov z Liptova, ktorou nás naša česká mama vždy veľmi potešila. Recept som márne hľadala po jej predčasnom odchode z tohto sveta a ten čo som dostala od inej príbuznej nebol ten "naj". Skúšala som teda sama, až sa kým sa mi nepodarili na výbornú. Týmto ťa srdečne a s láskou pozdravujem tam hore, starká. A zanechávam na Vareche recept pre ďalších tvojich potomkov

Makovo-tvarohová kocka bez múky (fotorecept) Makovo-tvarohová kocka bez múky (fotorecept) Vaše

Keď chcete vytvoriť sladký dezert pre niekoho, čo nemôže alebo nechce konzumovať bielu múku a cukor a zároveň ulahodiť aj "bežným" stravníkom, musíte trochu potrápiť rozum a fantáziu. Niekedy to sa to podarí lepšie, niekedy nie. Tentoraz to vyšlo na výbornú, tak prečo sa nepodeliť.

Jablčník s tvarohom a mandľovou posýpkou (fotorecept) Jablčník s tvarohom a mandľovou posýpkou (fotorecept) Vaše

Vynikajúca kombinácia veľmi tenkého cesta, voňavých jabĺk, tvarohu a chrumkavej mandľovej posýpky zo stránky Tinkinerecepty.sk ma tak očarila, že som sa rozhodla predstaviť recept aj vám, vrátane mojich drobných úprav.

Cotton cake / Páperový koláč (fotorecept) Cotton cake / Páperový koláč (fotorecept) Vaše

Názov tento koláč z troch ingrediencií presne vystihuje: je jemný ako vatička. Keď som dnes náhodou natrafila na tento japonský recept na internete, osud dlho zatracovanej bielej čokolády v našej "sladkej" zásuvke bol spečatený. Lepší koniec si ani nemohla želať. Slovenský preklad Vatový koláč sa mi vôbec nepáčil, tak preto Páperový

Fašírky z vareného mäsa so syrom Fašírky z vareného mäsa so syrom Vaše

Niekoľkokrát som už vyskúšala pripraviť fašírky z vareného mäsa z polievky a tieto sú konečne tie "pravé". Za inšpiráciu použiť camembert ďakujem @Tinna333

Brokolica zapečená s bryndzou a prosciuttom (fotorecept) Brokolica zapečená s bryndzou a prosciuttom (fotorecept) Vaše

Nemám rada, keď sú zapečené jedlá skôr dusené, ako zapečené. Ja najradšej takto naplocho...

Večera priemernej pracujúcej Slovenky Večera priemernej pracujúcej Slovenky Vaše

Pracujem, bývam v paneláku, deti mám už (väčšinou) z domu, som odkázaná v prevažnej miere na dovoz z Európskej únie, cítim (hlavne zjari) potrebu zdravšieho stravovania. Vrátim sa navečer autom domov hladná, v zásobe zelenina z Lidla a zimou nadobudnuté pneumatiky. Po mäse z víkendu zostala len spomienka. Ako jediný bonus – čerstvé domáce vajíčka od kamarátov z dolniakov.

Pivná fazuľovica s Cheddarom Pivná fazuľovica s Cheddarom Vaše

Dokonalá harmónia troch chutí - jemného podtónu piva, Cheddaru a tymiánu musí nadchnúť každého, kto túto polievku ochutná.

Zemiakové placky s kuracou pečienkou Zemiakové placky s kuracou pečienkou Vaše

OK, správne pečeň, ale v súvislosti s kuraťom mi to nejako nejde. Komu vadí intenzívna chuť cibule a cesnaku v kombinácii s chilli papričkami, nech už ani ďalej nečíta, lebo ho chytí žlčníkový záchvat. A to ešte nevidel tú masť kvapkajúcu z prstov....

Recept bez obrázku Vianočné oplátky (nielen) pre @esi Vaše

Pod Danculkiným receptom http://varecha.pravda.sk/recepty/vianocne-trubicky/11806-recept.html ma @esi poprosila o môj recept. Nemám síce aktuálne fotky, ale recept pridám nielen kvôli nej, ale aj kvôli mojím deťom, čo keby náhodou...

Empanadas / Pečené mäsové pirohy (fotorecept) Empanadas / Pečené mäsové pirohy (fotorecept) Vaše

Už dlhšie som mala zálusk na Empanadas od Slávky http://varecha.pravda.sk/recepty/argentinske-masove-pirohy-empanadas-argentina/34794-recept.html . Nebola som si istá, či by našla hrozienkovo-olivová chuť náplne u nás priaznivú odozvu, tak som sa nechala trochu inšpirovať internetom a podarili sa mi empanadas jedna báseň.

Losos na panvici Losos na panvici Vaše

Tento jednoduchý postup pridávam pre začínajúcich kuchárov, ku ktorým patria aj moje deti, ktorým sa nedarí pripraviť steaky z lososa tak, aby neboli buď suché a spálené, alebo surové v prostriedku.

Karfiol so sezamovou omáčkou (fotorecept) Karfiol so sezamovou omáčkou (fotorecept) Vaše

Veľmi zaujímavá inšpirácia z arabskej kuchyne na ľahký obed alebo večeru. Keď nepočítam upečenie pita chleba, hotový je raz-dva.

Pečený králik na cesnaku so špenátom (fotorecept) Pečený králik na cesnaku so špenátom (fotorecept) Vaše

Dostala som domáceho králika. Zopár rokov som niečo podobné nevarila, lebo naše deti si spájali vždy takéto zvieratá s rozprávkovými postavičkami a preto ich odmietali jesť. Zaujímavé, že s rozprávkou Tri prasiatka, alebo s takou kravičkou Milkou problém nikdy nemali. Keď sa mi vyskytla príležitosť variť len pre nás dvoch, tak som to hneď využila a uvarila moje obľúbené jedlo z prázdnin u českej babičky.

Chalva (fotorecept) Chalva (fotorecept) Vaše

Mám kamarátku, ktorá ju miluje. Chcela som jej urobiť radosť a ukázať jej, že si ju môže urobiť jednoducho doma. Aspoň vie, čo v nej je, nemusí za ňu platiť zbytočne drahé peniaze a zháňať ju. Zbohom diéta Gabika :-)

Cícerové halušky zapečené s čerstvými hríbami (fotorecept) Cícerové halušky zapečené s čerstvými hríbami (fotorecept) Vaše

Pre všetkých, ktorí z rôznych dôvodov nechcú, alebo nemôžu konzumovať klasickú múku, ponúkam alternatívu. Napriek počiatočným obavám z konzistencie a chuti halušiek som bola milo prekvapená. Pôvodná inšpirácia z V kuchyni vždy otevřeno, kde je podobné jedlo robené z klasickej múky.

Opekané vajcia na sladkokyslo Opekané vajcia na sladkokyslo Vaše

Tento nápad na zaujímavé predjedlo alebo ľahkú večeru bol objavený na internete a chuťovo doladený v mojej kuchyni


«1 2 3 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist