Ružičkový kel
Ružičkový kel

Ružičkový kel s gorgonzolou a so slaninou

tiginko - fotkatiginko, 22. septembra 2017
Ružičkový kel s gorgonzolou a so slaninou
Foto: tiginko

Inšpirácia na jednoduchý obed alebo večeru. Ideálnou prílohou je batátovo-zemiakové pyré s cesnakom, jednotlivé chute sa výborne dopĺňajú.

2
porcie
10 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

400 g
40 g
100 g
100 g prerastená

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Množstvo surovín je orientačné - ja robievam od oka, podľa toho, pre koľko ľudí jedlo pripravujem a koľko ružičiek sa mi zmestí do panvice.

 2. 2

  Ružičky kelu očistíme, olúpeme nepekné lístky a rozkrojíme na polovičky. Vo väčšej panvici poukladáme kel rozkrojenou časťou na rozhorúčené maslo, prikryjeme a necháme opekať 4 minúty. Potom ružičky obrátime na "chrbátik" a prikryté dopečieme ďalšie 4 minúty. Panvicu odkryjeme, zdroj tepla vypneme a do stredu vložíme rozdrobenú gorgonzolu. Necháme roztopiť a opatrne premiešame s opečenými ružičkami kelu.

  Ružičkový kel s gorgonzolou a so slaninou - obrázok 2
 3. 3

  Na inej panvici do chrumkava opražíme na drobno nakrájanú prerastenú slaninu, ktorou pri servírovaní posypeme kel. Ja som tentoraz využila nakrájanú jemne údenú slaninku z Lidla, je na toto použitie ideálna. Soliť podľa mňa nie je potrebné, syr aj slaninka sú slané dosť.

 4. 4

  Takto pripravené ružičky sú príjemné na skus, ani tvrdé, ani rozvarené. Na prílohu si v pomere 1:1 uvaríme v osolenej vode nakrájané zemiaky a batáty, po scedení hneď za horúca pridáme prelisovaný cesnak a čerstvo mleté korenie. Môžeme tiež pridať kúsok masla alebo za studena lisovaný olivový olej. Potom už stačí len popučiť resp. rozmixovať a podávať.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu