Večera priemernej pracujúcej Slovenky

tiginko - fotkatiginko, 5. mája 2015
Večera priemernej pracujúcej Slovenky
Foto: tiginko

Pracujem, bývam v paneláku, deti mám už (väčšinou) z domu, som odkázaná v prevažnej miere na dovoz z Európskej únie, cítim (hlavne zjari) potrebu zdravšieho stravovania. Vrátim sa navečer autom domov hladná, v zásobe zelenina z Lidla a zimou nadobudnuté pneumatiky. Po mäse z víkendu zostala len spomienka. Ako jediný bonus – čerstvé domáce vajíčka od kamarátov z dolniakov.

1-2
porcia
10 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1 ks
1 ks
1 ČL
1 ČL
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na ľubovoľnom tuku (u mňa prepytujem kokosovom) popražím nakrájanú cibuľu, posypem domácou (chvalabohu aspoň to) mletou červenou sladkou paprikou a mletými čili papričkami z Maďarska a pridám nahrubo postrúhaný taliansky kaleráb a španielsku malú cukínku (kedže vyzerá dosť neduživo po strastiplnej ceste na Slovensko, tak ošúpanú). Posolím, odolám pocitu podliať vodou a dusím vo vlastnej šťave na malom plameni, prikryté asi 10min.

  Večera priemernej pracujúcej Slovenky - obrázok 1
 2. 2

  Zalejem rozhabarkovanou kyslou smotanou. S láskou na hotový prívarok položím natvrdo, pôvodne plánované na hniličku, uvarené vajíčko. Posypem čerstvo zomletým čiernym korením ktovie odkiaľ a himalájskou soľou. Počas snívania o tom, aké by to bolo dokonalé s čerstvo nasekaným slovenským kôprom a domácim kváskovým chlebíkom, slastne skonzumujem.

 3. 3

  Manželovi, ktorý si zaslúži po ceste do a z práce na bicykli niečo výdatnejšie a podľa neho jednoznačne chutnejšie, naservírujem od Orbána zdravú tlačenku v žemli a oškvarkový pagáč. To orosené pivko sa nestihlo dostať na fotku...

  Večera priemernej pracujúcej Slovenky - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ono se to nezdá ,ale nevypadá to vůbec špatně a dokonce si dovedu představit že je to i dobré .Budeš se asi divit ,ale já si to uložím do k.k. a protože zastávám názor že když mně něco stojí za uložení ,tak to stojí i za pět hvězdiček .Když se mně něco nelíbí ,nekomentuji ,neukládám a nehvězdičkuji .Jen jednu poznámku .Kdyby jsi manželovi dala k tomuhle ten pagáček a kousek uzeného ,určitě by to ocenil víc než tu žemli .