kimlo nemá fotku

Kimlo

«1 2 ...5 »

Kváskové bagety (fotorecept) Kváskové bagety (fotorecept) Vaše

Ďalší recept pre tých ktorí radi kváskujú. Chutné a chrumkavé bagety.

Bravčové karé na hubách (fotorecept) Bravčové karé na hubách (fotorecept) Vaše

Jednoduché a chutné jedlo, ak sa niekto chce zbaviť zásoby sušených húb z minulej sezóny...

Multiplnkový mrežovník (fotorecept) Multiplnkový mrežovník (fotorecept) Vaše

Veľmi chutný koláč vďaka kombinácii troch druhov plnky. Kolegyňa v práci priniesla na ochutnávku, hneď som si vypýtal recept. Cesto je klasické maslové na mrežovník.

Oškvarkové pagáčiky (fotorecept) Oškvarkové pagáčiky (fotorecept) Vaše

Receptami na pagáčiky sa to tu len tak hemží, tento recept je určený pre tých, ktorí radi skúšajú nové, ja sám som osobne vyskúšal asi 8 receptov tuto z Varechy, tento sa však od tých ostatných líši použitím polohrubej múky a nastrúhaným zemiakom. Asi vďaka tomu sú výborné mäkučké aj po niekoľkých dňoch.

Králik na smotane podľa Romana Paulusa (fotorecept) Králik na smotane podľa Romana Paulusa (fotorecept) Vaše

Vyskúšal som už viacej receptov na králika na smotane, tento je zatiaľ najlepší.

Hermelínový šalát Hermelínový šalát Vaše

Recept na využitie syra s bielou plesňou, jednoduchý a chutný šalát.

Pečené udené koleno na kapuste v pomalom hrnci (fotorecept) Pečené udené koleno na kapuste v pomalom hrnci (fotorecept) Vaše

Keďže je tu v rámci pôstu sezóna pečených kolien, dovolím si pridať jeden recept, tentoraz zdravší, teda s kyslou kapustou, a pečený v pomalom hrnci.

Krupicové tašky (fotorecept) Krupicové tašky (fotorecept) Vaše

Tento recept mám od mojej mamky, na Záhorí sme mávali tieto tašky k polievke, najčastejšie fazuľovej, ale sú veľmi chutné aj k zeleninovej, gulášovej, alebo inej sýtej polievke či prívarku. Dajú sa jesť samozrejme aj samotné alebo ako náhrada chleba či pečiva. A prečo tašky? No u nás na Záhorí sa tak hovorí závinu alebo štrúdli... taška... :-)

Močing v pomalom hrnci (fotorecept) Močing v pomalom hrnci (fotorecept) Vaše

Niečo pre terajších a budúcich majiteľov pomalého hrnca. Inšpiráciou na tento recept mi bol hovädzí močing od @Radox1, chcel som ho vyskúšať v pomalom hrnci.

Pomaly dusené jelenie stehno (fotorecept) Pomaly dusené jelenie stehno (fotorecept) Vaše

Na toto jedlo som sa inšpiroval receptom od varechárky @kukulienka71, uvádza ho na svojom blogu pod rovnakým názvom, zmenil som len typ úpravy, namiesto pekáča v rúre som použil môj osvedčený pomalý hrniec a výsledok bol výborný.

Údené s chrenovou omáčkou (fotorecept) Údené s chrenovou omáčkou (fotorecept) Vaše

Rád sa s Vami podelím o jednoduchý recept na chutné jedlo tradičnej kuchyne... zvádnu to aj začiatočníci.

Pravé české buchty (fotorecept) Pravé české buchty (fotorecept) Vaše

Ako milovník tradičnej českej kuchyne som si vyhľadal tento recept a vyskúšal. Opäť nesklamal, rozdiel medzi tradičnými pečenými buchtami a týmito je písaný v závere receptu, dobrá vychytávka.

Hospodský guláš (fotorecept) Hospodský guláš (fotorecept) Vaše

Názov hospodský pochádza z originál receptu na jednom českom webe. Keďže sa slovenských krčiem táto ich špecialita veľmi netýka, rozhodol som sa ponechať pôvodný názov. Tento guláš som zaradil do mojich obľúbených a osvedčených receptov, nesklamal ma svojou chuťou, výzorom, ani spracovaním.

Fazuľový prívarok (fotorecept) Fazuľový prívarok (fotorecept) Vaše

Pozeral som či tu už taký recept je... Možno je, možno nie, je to jednoduché a chutné jedlo nielen pre začiatočníkov...

Veľké rožky (fotorecept) Veľké rožky (fotorecept) Vaše

Receptov na domáce rožky alebo iný druh pečiva je tu neúrekom, ja som vyskúšal jeden, ktorý som dostal, upravil pomer surovín a vyskúšal. Výsledok ma milo prekvapil, rožky sú pri správnom skladovaní aj na tretí deň ako čerstvé, navrchu chrumkavé a vnútri mäkké a nadýchané.

Polievka z lievika (fotorecept) Polievka z lievika (fotorecept) Vaše

Recept som objavil v zošite s receptami, už ani neviem odkiaľ som ho získal, tak som sa rozhodol ho vyskúšať. Mám ešte minuloročné zásoby sušeného lievika trúbkovitého, je to všestranná huba na rôzne použitie. Požívam ju pod mäso, pri pečení a dusení, alebo ako korenie do omáčok a polievok. Samozrejme, dá sa použiť aj iný druh sušenej huby.

Nátierka z bedlí na hrianky (fotorecept) Nátierka z bedlí na hrianky (fotorecept) Vaše

Ak sa vám podarí v hubárskej sezóne nazbierať viac bedlí, dá sa okrem klasického vyprážania využiť aj na túto pochúťku. Je určená na hrianky a dá sa na nej pochutnávať vďaka sterilizácii aj mimo sezónu. Recept som našiel na internete ale upravil podľa seba, výsledok ma nesklamal.

Veľmi dobrá čalamáda (fotorecept) Veľmi dobrá čalamáda (fotorecept) Vaše

Inšpiráciou na tento recept bol internet, hľadal som recept na olejovú čalamádu, ktorú poznám ešte z detstva. Trocha som upravil pomer surovín, teraz je to tak akurát. Veľmi dobrá je už predtým než sa dá do pohárov.

Slivkový topping (fotorecept) Slivkový topping (fotorecept) Vaše

Tento recept mám od svojej priateľky, dobrý nápad ako zužitkovať nadúrodu sliviek, aj keď všetci dobre vieme, že najlepší spôsob je dať ich do súdka... Takže ak sú už súdky plné, môžeme si pripraviť aj túto dobrotu. Nie je to džem, ani lekvár, ale je to výborné na jogurt, puding alebo lievance. Uplatnenie si každý nájde sám.

Granadír (fotorecept) Granadír (fotorecept) Vaše

Receptov na toto tradičné zemiakové jedlo je tu veľa a dosť sa podobajú prípravou v tom, že sa všade používajú uvarené zemiaky, či už v šupke alebo bez. Tento recept je robený zo surových zemiakov, výsledok ma príjemne prekvapil a už ho budem robiť len takto. Námet som čerpal z webu.


«1 2 ...5 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist