kimlo nemá fotku

Kimlo

«1 2 ...4 »

Veľké rožky (fotorecept) Veľké rožky (fotorecept) Vaše

Receptov na domáce rožky alebo iný druh pečiva je tu neúrekom, ja som vyskúšal jeden, ktorý som dostal, upravil pomer surovín a vyskúšal. Výsledok ma milo prekvapil, rožky sú pri správnom skladovaní aj na tretí deň ako čerstvé, navrchu chrumkavé a vnútri mäkké a nadýchané.

Polievka z lievika (fotorecept) Polievka z lievika (fotorecept) Vaše

Recept som objavil v zošite s receptami, už ani neviem odkiaľ som ho získal, tak som sa rozhodol ho vyskúšať. Mám ešte minuloročné zásoby sušeného lievika trúbkovitého, je to všestranná huba na rôzne použitie. Požívam ju pod mäso, pri pečení a dusení, alebo ako korenie do omáčok a polievok. Samozrejme, dá sa použiť aj iný druh sušenej huby.

Nátierka z bedlí na hrianky (fotorecept) Nátierka z bedlí na hrianky (fotorecept) Vaše

Ak sa vám podarí v hubárskej sezóne nazbierať viac bedlí, dá sa okrem klasického vyprážania využiť aj na túto pochúťku. Je určená na hrianky a dá sa na nej pochutnávať vďaka sterilizácii aj mimo sezónu. Recept som našiel na internete ale upravil podľa seba, výsledok ma nesklamal.

Veľmi dobrá čalamáda (fotorecept) Veľmi dobrá čalamáda (fotorecept) Vaše

Inšpiráciou na tento recept bol internet, hľadal som recept na olejovú čalamádu, ktorú poznám ešte z detstva. Trocha som upravil pomer surovín, teraz je to tak akurát. Veľmi dobrá je už predtým než sa dá do pohárov.

Slivkový topping (fotorecept) Slivkový topping (fotorecept) Vaše

Tento recept mám od svojej priateľky, dobrý nápad ako zužitkovať nadúrodu sliviek, aj keď všetci dobre vieme, že najlepší spôsob je dať ich do súdka... Takže ak sú už súdky plné, môžeme si pripraviť aj túto dobrotu. Nie je to džem, ani lekvár, ale je to výborné na jogurt, puding alebo lievance. Uplatnenie si každý nájde sám.

Granadír (fotorecept) Granadír (fotorecept) Vaše

Receptov na toto tradičné zemiakové jedlo je tu veľa a dosť sa podobajú prípravou v tom, že sa všade používajú uvarené zemiaky, či už v šupke alebo bez. Tento recept je robený zo surových zemiakov, výsledok ma príjemne prekvapil a už ho budem robiť len takto. Námet som čerpal z webu.

Nakladané olomoucké tvarôžky (fotorecept) Nakladané olomoucké tvarôžky (fotorecept) Vaše

Recept som objavil na internete a ihneď vyskúšal. Príjemne prekvapil. Je to výborná ale zároveň aj sýta pochúťka k pivu či vínu. Odporcov typickej vôňe tvarôžkov ubezpečujem, že tu nie je vôbec cítiť, možno keby boli viac vyzreté...

Divina so sviečkovou omáčkou (fotorecept) Divina so sviečkovou omáčkou (fotorecept) Vaše

Rád skúšam nové recepty, na sviečkovú som ich už vyskúšal niekoľko, niektoré ma zaujali, naposledy však tento. Postup som získal z Bonviváni.sk, príprava je trocha zdĺhavá a netradičná ale konečný výsledok stojí za to. Lepšiu sviečkovú som zatiaľ nejedol. Namiesto hovädzieho mäsa som použil plece z vysokej diviny, len som ho zroloval a zviazal špagátom aby držalo tvar.

Pochúťkový šalát podľa ČSN (fotorecept) Pochúťkový šalát podľa ČSN (fotorecept) Vaše

Toto je pôvodný recept, podľa ktorého sa robil pochúťkový šalát pre bufety a studené kuchyne. Je to receptúra č. 50145 podľa ČSN, pri ktorej dodržaní mal šalát rovnakú chuť, či ste si ho kúpili v Prahe alebo v Košiciach. Je vhodný ako príloha studených mís, na obložené chlebíčky, alebo len tak s rožkom...

Kváskový chlieb, ktorý zvládne každý (fotorecept) Kváskový chlieb, ktorý zvládne každý (fotorecept) Vaše

Nakoľko sa venujem kváskovaniu už zopár rokov a vyskúšal som už veľa receptov, prinášam jeden osvedčený, vhodný najmä pre začiatočníkov. Suroviny sú dostať bežne v obchode, ich pomer som upravil na množstvo, ktoré mi najviac vyhovovalo a postup sa mi osvedčil zo stránky bonvivani.sk kde je napísaný a znázornený veľmi podrobne.

Tatarák z olomouckých tvarôžkov (fotorecept) Tatarák z olomouckých tvarôžkov (fotorecept) Vaše

Kolega mi spomínal, že si dal v jednej reštaurácii tatarák z olomouckých tvarôžkov a veľmi mu to chutilo, tak som si povedal že to skúsim... dnes bol na raňajky, je výborný, určite budem robiť častejšie.

Koleno na čiernom pive z pomalého hrnca (fotorecept) Koleno na čiernom pive z pomalého hrnca (fotorecept) Vaše

Doporučujem každému, určite sa dá robiť aj v pekáči, no mne tento spôsob prípravy ušetril čas aj robotu.

Bravčové pliecko na cibuli v pomalom hrnci (fotorecept) Bravčové pliecko na cibuli v pomalom hrnci (fotorecept) Vaše

Recept som našiel na bonviváni.sk, pôvodne sa pliecko pečie na plechu, ja som to skúsil v pomalom hrnci a neľutujem. Mäso je šťavnaté, mäkké, s chutnou omáčkou.

Kuriatková polievka (fotorecept) Kuriatková polievka (fotorecept) Vaše

Začína hubárska sezóna a rastú kuriatka...ale môžete použiť aj iné jedlé huby.

Rillettes z pomalého hrnca (fotorecept) Rillettes z pomalého hrnca (fotorecept) Vaše

Výborná pochúťka na chlieb alebo pečivo.

Nátierka z údenej makrely (fotorecept) Nátierka z údenej makrely (fotorecept) Vaše

Jednoduchá a chutná nátierka, vyskúšajte a uvidíte... :-)

Sárma (fotorecept) Sárma (fotorecept) Vaše

Ako som pre časom sľúbil, podarilo sa mi získať recept na Sármu, ktorú som prvý krát ochutnal u kamaráta pri výrobe pravej čabajskej klobásy... Jeho rodičia pochádzajú z Békešskej Čaby, takže nepochybujem o originalite tohoto receptu, sprevádzaného fotografiami a podrobným postupom, ktoré zverňujem s ich zvolením tak, ako som ich dostal... Týmto ďakujem pani Kokavcovej z Trenčína za recept a jej synovi Ondrovi za jeho spracovanie a fotografie...

Obyčajný cesnakový posúch (fotorecept) Obyčajný cesnakový posúch (fotorecept) Vaše

Robil som cez víkend pizzu a zostala mi polovica kocky droždia, tak som sa rozhodol upiecť cesnakový posúch, len tak ako prílohu k fazuľovici, ale veľmi chutný je aj len tak samotný... jednoduchý recept aj pre začiatočníkov.

Pražené mandle (fotorecept) Pražené mandle (fotorecept) Vaše

Jednoduchá a rýchla chuťovka k TV, pre nečakanú návštevu, alebo len také to obyčajné domáce chrumkanie...

Čierne ríbezle na spôsob brusníc (fotorecept) Čierne ríbezle na spôsob brusníc (fotorecept) Vaše

Ďalší z receptov z bezodnej studnice webu, potreboval som spracovať posledné čierne ríbezle a toto som tam našiel...


«1 2 ...4 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist