gordonko nemá fotku

Gordonko

«1 2 ...12 »

Rizoto s hlivou ustricovou (fotorecept) Rizoto s hlivou ustricovou (fotorecept) Vaše

Kedysi dávno (1993 ) som jedol u jednej doktorky rizoto z hlivou ustricovou, chutilo mi to moc, ale recept som nemal a tak som čakal na príležitosť urobiť si ho sám .... neni ako vtedy, ale je to mňamka

Hlivovová polievka z východu (fotorecept) Hlivovová polievka z východu (fotorecept) Vaše

skončil sa víkend a mi sme sa vrátili domou až zo samého východu , zažili sme kadečo ,napr. 4 ročné obdobia v jedno poobede ( bláznivý apríl ) ,ale aj sme mali polievku , ktorá nám chutila natoľko ,že sme sa rozhodli urobiť si ju aj doma

Držková polievka zo smržov (fotorecept) Držková polievka zo smržov (fotorecept) Vaše

je obdobie ,kedy sa huby SMRŽe derú zo zeme von , keď sa na ne pozriete vyzerajú ako držky ... tak urobíme držkovú

Karfiol z rúry (fotorecept) Karfiol z rúry (fotorecept) Vaše

Tento recept som odkukal z FB, chvália ho, že je karfiol lepší ako vysmážaný, a tak som to vyskúšal, je to dobré a nie je to nacucané olejom, ale zasa je tam majonéza, tak to nechám na vašom rozhodnutí.

Rizoto trochu inak Rizoto trochu inak Vaše

Pri jednej návšteve mi ponúkli takéto rizoto, bolo fajnové šťavnaté a tak som sa opýtal ako sa to robí a tu je recept.

Trojfarebný koláč k veľkonočnej šunke od Anickac (fotorecept) Trojfarebný koláč k veľkonočnej šunke od Anickac (fotorecept) Vaše

Zapáči sa mi recept od Anickac, dovolil som si ho vyskúšať a sem ho vkladám ako fotorecept. PROSÍM NEKOMENTOVAŤ A NEHVIEZDIČKOVAŤ. Koláč som robil presne podľa jej receptu, je dobrý a nadýchaný - skoro ako vianočka.

Bravčové stehno v slanine (fotorecept) Bravčové stehno v slanine (fotorecept) Vaše

,,Človek miení, pán Boh mení" Pôvodne som chcel robiť moravského vrabca, lebo lúbim bramborové knedlíky s výpekom z mäsa, ale akosi mi to nevyšlo... lacnejší boli iné suroviny

Kalerábovo-zemiakové placky (fotorecept) Kalerábovo-zemiakové placky (fotorecept) Vaše

Keď sa môžu robiť zemiakové placky s cuketou, tak prečo nie s kalerábom ... bolo treba to vyskúšať, no tak som to skúsil ..... chutia.

Bravčové na šampiňónoch (fotorecept) Bravčové na šampiňónoch (fotorecept) Vaše

Dusené bravčové mäsko na hríboch.

Africké kura (fotorecept) Africké kura (fotorecept) Vaše

...No čo, poznám kuchárku, ktorá prišla s týmto receptom... Robili to u nich v kuchyni (recept dones šéf) a vraj to bolo dobré... Tak sme to vyskúšali... Ozaj, prečo Africké kura, keď sú tam kuracie krídla??? Dnes pečieme, ale dá sa to aj grilovať.

Citrónová torta (fotorecept) Citrónová torta (fotorecept) Vaše

.... kamoške bolo pripomenute v predvečer narodenín jej sestry, že jej slúbila na oslavu citronovú tortu .... takže išlo sa na to zo surovin, čo dom dal a ráno sa do krému dokúpilo.

Kelové fašírky II Kelové fašírky II Vaše

Recept, ktorý tu už mám je obkukaný od mojej mamy... Dobrý, ale fašírky sú mastné, lebo pijú dosť oleja, tak som skúsil niečo iné.

Fazuľová s rezancami z Podhradia (fotorecept) Fazuľová s rezancami z Podhradia (fotorecept) Vaše

...Dedo lúbý fazulovú na kyslo tak mu ju zajtra spravím - povedala babka a veruže spravila - jedol som to 1 x a neviem prečo sa hovorí na kyslo ked to kyselé nebolo. Dnes som ju uvaril doma a veruže sa míňá...

Utopenci (fotorecept) Utopenci (fotorecept) Vaše

...Chcel som ich urobiť už dávnejšie , no konečne na ne došiel rad, receptov je tu na nich ,,kopa,, a tak som si vybral z každého to čo sa mi pozdávalo a išiel som nato.

Jahodová polievka (fotorecept) Jahodová polievka (fotorecept) Vaše

Boli jahody a bola aj chuť na niečo nové a nepoznané a tak som skúsil polievku s vlastnou úpravou. Jednu porciu som si dal teplú - vlažnú a druhú večer studenú z chladničky... Tá studená mi chutila viacej.

Knedličková polievka ll. (fotorecept) Knedličková polievka ll. (fotorecept) Vaše

.... už roky hladám recept na knedlíčkovou polievku zo školských čas ..... minule som skúšal knedlíčkovú s bravčovou pečeňou - PEČEŇOVÉ a stále to nebolo ono ,až dnes som sa dal do DROŽĎOVÝCH KNEDLÍČKOV a to už bolo iné kafe ....... neni to ešte 100% ale už k tomu veľa nechýbá - už len doladiť chute

Pstruh na masle (fotorecept) Pstruh na masle (fotorecept) Vaše

... včerajšia večera .... aj keď moc ryby nemusím

„Smržová“ praženica (fotorecept) „Smržová“ praženica (fotorecept) Vaše

.... pre hubárov jedny z najlepších húb, ktoré rastú ako jedny z prvých ...... dnes som ich jedol 1x, chutili a rozvoňali celú kuchyňu.

Oštiepok (fotorecept) Oštiepok (fotorecept) Vaše

Slovenský oštiepok je mňamka , chutili mi aj v Novom Targu a práve tam som dostal nápad urobiť si oštiepok svoj a lacnejšie ako sa predávajú .... volačo málo si pamätám z doby ked som chodil z otcom po salašoch upíjal zo žinčice a napchával sa ovčím syrom .... po rokoch ma to chytlo zasa a tu je jedna z mojich ,,prvotin,, ak sa nájde niekto kto mi poradí lepšie ako robim ja poteším sa.

Veľkonočný baránok (fotorecept) Veľkonočný baránok (fotorecept) Vaše

veľkonočný baránok ... maškrta po 40-dňovom pôste


«1 2 ...12 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist