garanco nemá fotku

garanco

«1 2 3 »

Obyčajný jablčník (fotorecept) Obyčajný jablčník (fotorecept) Vaše

Na tomto veľmi starom recepte od mojej mamy vás možno zaujme príprava plnky, ktorej je hodne. Aj konečná úprava koláčika je neobvyklá.

Jablkový flambovaný zákusok (fotorecept) Jablkový flambovaný zákusok (fotorecept) Vaše

Tento recept mám už veľmi dávno z časopisu Burda, pre nás je to sviatočný jablčník. Chcela som ho pridať už dávno, mala som pripravený postup v obrázkoch, no jeden obrázok nebol kvalitný ( určite som lepšia v pečení a varení ako vo fotografovaní), tak to skúsim takto. K uverejneniu ma priviedol "Jablkový koláč s marhuľovým džemom a s rumom" od @pusta, lebo zákusky sú podobné, ale postup a niektoré suroviny sú rozdielne, chcela som pridať obrázok do diskusie, ale nedalo sa.

Orechová nátierka so žeruchou Orechová nátierka so žeruchou Vaše

V tomto období sa mnohým z nás žiada čerstvá zelenina a tak asi príde vhod nenáročná na pestovanie žerucha a mladá cibuľka s červenou reďkovkou. Orechy v kombinácii so žeruchou sa chuťovo výborne dopĺňajú. Recept som si pred mnohými rokmi (keď ešte nebola Varecha) vystrihla z nejakého časopisu.

Bravčové rezne zapekané s mliekom (fotorecept) Bravčové rezne zapekané s mliekom (fotorecept) Vaše

Občas sa oplatí "surfovať "aj vo vlastných písankách. Našla som tam aj tento recept, ktorý som už dávno nerobila a je naozaj dobrý. (Hľadala som medzi receptami na Vareche, nenašla som podobný, ale keby som náhodou opakovala niečí recept, vopred sa ospravedlňujem.)

Marinované morčacie stehná Marinované morčacie stehná Vaše

Receptov na úpravu morčacích stehien je tu dosť, no, zdá sa mi, že takýto tu nie je. Recept mám už veľmi dávno, je vystrihnutý z nejakých novín (zachovalo sa len číslo strany- 58). Ak sa jeho autor spozná, vopred sa mu ospravedlňujem za zverejnenie.

Paštrnáková torta (fotorecept) Paštrnáková torta (fotorecept) Vaše

Na tortu to je dosť neobyčajný názov, chuť koláča je však nezvyčajná, ale veľmi príjemná. Recept je z knihy "Mirovaja kuchňa" a pochádza z Izraela.

Capa-negra (vraj) Capa-negra (vraj) Vaše

Nedávno pridala @Eldina prípravky zo zelených orechov. Ja sušenými zelenými orechmi ochucujem alkohol, nechcem tu propagovať ani alkohol, ani žiadnu značku alkoholu. Tento postup je môj a v rodine sme ho z humoru nazvali podľa jedného koňaku...

Figaro rezy Figaro rezy Vaše

Hovorí sa, že receptov na jablkové koláče nie je nikdy dosť. Pridávam ďalší z mojej zbierky, nie je veľmi sladký, čo iste mnohí ocenia. Podobný recept už tu je, pridal ho šéfkuchár Marek Pethö, v trochu inom pomere surovín. V jeho konečnej verzii je cesto hrubšie a plnky málo. Možno sa niekomu bude páčiť aj tento môj .

Raráškovia Raráškovia Vaše

Názov receptu som si požičala od mne neznámeho autora. Pred mnohými rokmi som si do písanky prepísala jeden recept s týmto názvom, ale som ho nikdy nerealizovala. Dnes som spojila niekoľko receptov a pripravila som túto pochúťku.

Parené buchty plnené mäsom (fotorecept) Parené buchty plnené mäsom (fotorecept) Vaše

Tento recept som si vymyslela pri čítaní jednej knihy, kde sa písalo "podávali knedle plnené mäsom". Budem rada, ak niekto tento recept vylepší a doplní ho ďalšími prílohami.

Slaný žemľový nákyp (fotorecept) Slaný žemľový nákyp (fotorecept) Vaše

Recept, po malej úprave, pochádza z kuchárskej knihy z r. 1969 "Velká kuchařka", ktorú som si vybrala ako darček, keď som ešte študovala a dodnes ju považujem za jednu z najlepších kuchárskych kníh. Aj keď dávam prednosť sladkej verzii mnohých jedál, na tomto nákype sme si naozaj pochutili!

Detská jablková výživa (fotorecept) Detská jablková výživa (fotorecept) Vaše

Kto by nechcel pre svoje detičky to najlepšie? Uvarte im výživu bez akýchkoľvek umelých prísad. Tento recept mám z rodinného archívu, moja mama varila túto dobrotu pre svoje vnúčatá, a nielen pre ne :-))

Zelené halušky Zelené halušky Vaše

Inšpiráciou k tomuto receptu bolo staršie vydanie nejakého časopisu z obdobia , keď začínal rásť medvedí cesnak. Pripravila som ich ako "nokerle" k mäsu s omáčkou.

Osie hniezda trochu inak (fotorecept) Osie hniezda trochu inak (fotorecept) Vaše

Recept je z tradičných sladučkých osích hniezd, ale na požiadanie mojich oslávencov Vodnárov som pripravila slanú verziu v dvojakom prevedení. Možno sa aj Vám bude niekedy hodiť...

Sviatočný makovník a orechovník (fotorecept) Sviatočný makovník a orechovník (fotorecept) Vaše

Ďalší recept z rodinného archívu. Pečiem ich už niekoľko rokov na Vianoce, pre nás aj pre rodiny našich detí. Podľa rodinnej tradície sú na štedrovečernom stole, aj keď iba symbolicky.

Hovädzie s višňami Hovädzie s višňami Vaše

s podtitulkom " z rádia", veľmi starý recept, už dávno som ho nerobila, nie je s ním veľa roboty a výsledkom je celkom chutný nedeľný - ale aj inodňový - obed.

Krútená torta Krútená torta Vaše

Recept je opäť z môjho rodinného archívu. Pri zhotovovaní tejto torty som mnohokrát obdivovala moju mamu, pekávala ju na veľké príležitosti, bola naozaj veľmi chutná. Teraz ju pečiem ja pri veľkých príležitostiach - a dnes príležitosť bola - najstaršia vnučka slávila svoje prvé okrúhle - desiate - narodeniny. A prečo krútená - asi preto, že stred torty sa pri plnení krúti.

Tvarohový nákyp (fotorecept) Tvarohový nákyp (fotorecept) Vaše

Dnes som sa dostala k domácemu tvarohu, tak som z neho pripravila pochúťku, ktorú sme mali pred rokmi všetci (to boli deti ešte doma) veľmi radi. Teraz som ho už dávno nerobila. Recept raz priniesla kolegyňa a všetky sme ho odskúšali. Posúďte, či sa ho oplatí vyskúšať...

Košútove rožky Košútove rožky Vaše

Už v úvode Vás chcem upozorniť, že tieto chutné, rýchle, šťavnaté rožky nepiekol, možno ani nemal obľúbené maďarský revolucionár L. Kossuth, ale že pochádzajú z rodinného archívu - z písanky mojej mamy.

Jablková omáčka Jablková omáčka Vaše

Dnes som mala na starosti malú chorú stravníčku, ktorá má rada "obyčajnú" polievku, t.j. vývar s rezancami. Jabĺk je tiež dosť, tak som to pospájala. Aj prestieranie a obrus som prispôsobila dva a polročnej samostatnej slečne.


«1 2 3 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist