boise nemá fotku

boise

«1 2 ...5 »

Bryndzové slané koláčiky Bryndzové slané koláčiky Vaše

Milujem slané jednohubky, toto pečivo počas sviatkov vyjedám zásadne ja. Robievam s bravčovou masťou, so syrom, s ovsenými vločkami, ale aj s bryndzou. Tieto si tu teraz uložím, nech mám všetky svoje recepty na jednom mieste.

Jelenie ragú Jelenie ragú Vaše

Neviem čo je to ragú, z kuchárskeho hľadiska neviem presne definovať, ako má také ragú vyzerať a čo má spĺňať a ako sa dobre vychované ragú správa. Ale ako sme tak s ragú na seba pozerali, iné meno som mu dať nevedela.

Slané syrové srdiečka Slané syrové srdiečka Vaše

Možno tu už niekde recept je. Ja som ho dostala od kolegyne a každý rok ho hľadám zas a znovu, preto som sa rozhodla, že si ho sem uložím. Možno niekoho inšpiruje ;)

Cesnačka pre deti Cesnačka pre deti Vaše

Milujem cesnak a všetko s ním spojené. Cesnakovú polievku takú, že už len keď si pričuchnem, vyťahuje mi šnúrky z topánok. Lenže. Pri takej cesnačke moje deti púlia oči viac, ako je zdravé. Pri takej cesnačke frflú a miestami aj kričia ako ruský tréner gymnastiek. Neostávalo mi teda nič iné, ako naučiť sa aj cesnačku - light verziu pre deti.

Orechový čaj Orechový čaj Vaše

Mám na záhrade orech. Ba dokonca orešisko. Hoci som na orechy alergická, poslušne ich lúpem a podávam ostatným nealergickým členom rodiny. Ja si dávam radšej orechovicu pripravenú na Jána. Nuž a teraz v období absolútneho kašľa suchého, vlhkého, dlhodobého a neutíchajúceho si svorne v rytme kašľa popíjame orechový čaj. Pomáha. FAKT ;)

Šípkový sirup (fotorecept) Šípkový sirup (fotorecept) Vaše

Uvedomujem si, že varením sa časť vitamínov (ok možno drvivá väčšina) stratí...Ale moje indiánske meno je mlsný jazyk...Takže strata vitamínov bokom, ide sa vychutnávať!

Rýchly slaný cukeťák Rýchly slaný cukeťák Vaše

Ja viem, dávno som nepridala žiadny recept. Nuž nemám čas, odzvonilo materskej a v robote sa veru blbo vypeká a vyvára. Najmä ak ste ekonómka. Ale! Má to aj svoje výhody, nemám čas na zdĺhavé recepty, stalo sa zo mňa lenivé prasátko. A teraz spravím lenivcov aj z vás.

Špaldové pletenky (fotorecept) Špaldové pletenky (fotorecept) Vaše

Nechcelo sa nám ísť do obchodu, tak sme si upiekli doma.

Cuketa a la minipizza (fotorecept) Cuketa a la minipizza (fotorecept) Vaše

Príjemná obmena spracovania cukety :)

Jemný cuketový krém Jemný cuketový krém Vaše

Cukety sú opäť v kurze a táto polievka má u nás veľký úspech.

Ryžový nákyp (fotorecept) Ryžový nákyp (fotorecept) Vaše

Uvedomujem si, že je tu naň veľa receptov. Ja ten svoj musím stále hľadať medzi papiermi založenými v kuchárskej knihe. Takže si to idem zjednodušiť, šupnem si ho sem a tramtaradááá, kdekoľvek budem, som nákypový majster sveta. Teda aspoň tam, kde mám signál :)

Cuketa s mletým mäsom (fotorecept) Cuketa s mletým mäsom (fotorecept) Vaše

Recept som strašne dávno našla na webe, odpísala si ho a presúvala z miesta na miesto. Dnes som sa konečne odhodlala a výsledok ma veľmi potešil.

Zdravo nezdravé placky Zdravo nezdravé placky Vaše

Prisahám, fakt sa snažím stravovať sa zdravo. Ale z času na čas ma prepadne túžba po "mastnej hube" a už sa to potom vezie, až kým nekrochkám blahom lesklá po uši...

Bôb so slaninkou (fotorecept) Bôb so slaninkou (fotorecept) Vaše

Bôb nepekne "vonia" keď sa varí, nepekne vyzerá keď je uvarený, ale keď zavriete oči, tak mu všetko odpustíte, pretože je výborný.

Tvarohové žemličky s cibuľou (fotorecept) Tvarohové žemličky s cibuľou (fotorecept) Vaše

Výborné k polievkam, alebo na večeru.

Medvedia polievka Medvedia polievka Vaše

Polievka z medvedieho cesnaku, bez smotany a múky.

Škaredé, ale lá(s)kavé medovníčky Škaredé, ale lá(s)kavé medovníčky Vaše

Tieto medovníčky voňajú spomienkami, detstvom, starkou a už aj mojimi deťmi. Všetkým, čo som kedy milovala :)

Sladké rožteky (fotorecept) Sladké rožteky (fotorecept) Vaše

Tento recept som našla na webe a samozrejme ešte v ten deň som ho musela vyskúšať. Spravila som pár zmien (situácia si vyžadovala), ale aj tak sú výborné.

Pšenično-ražný zemiakový chlieb (fotorecept) Pšenično-ražný zemiakový chlieb (fotorecept) Vaše

Som fanúšikom kváskových chlebov, ale občas sa mi stane, že kvások zabudnem vytiahnuť z chladničky a chlieb doma chýba. Pre tento prípad mám doma vždy sušené droždie a pečiem práve tento chlieb.


«1 2 ...5 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist