Cesnaková kukurica so špenátom

boise - fotkaboise, 31. októbra 2013
Cesnaková kukurica so špenátom
Foto: boise

Nemám rada kukuricu v jedlách. Ale mám rada cesnak a tiež mám doma špenát. Skúšala som rôzne recepty so špenátom a hľadala som niečo ďalšie a narazila som na tento teplý šalát (alebo predjedlo?). Ten cesnak ma presvedčil, ale bola som skeptická. Výsledok ma ale veľmi príjemne prekvapil :)

5 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Schválne nepíšem koľko čoho, lebo recept je krásne variabilný a môžte si ho prispôsobiť podľa svojich chutí a počtu osôb. Najskôr si dáme do menšieho hrnca rozpustiť maslo.

  2. 2

    Na maslo nasypeme kukuricu (použila som mrazenú, ale čerstvá je najlepšia - samozrejme len zrnká). Nechajte podusiť na masle cca 5 minút, podľa chuti kukurice. Pretlačte cesnak. Koľko porcií pripravujete, toľko strúčikov cesnaku. Ja som robila pokusne len za tú malú misku - pre mňa na večeru, takže padol za vlasť jeden. Dochuťte čerstvo namletým čiernym korením a soľou a poduste ďalšie 2-3 minúty.

  3. 3

    Potom pridajte šľahačkovú smotanu. Potrebujete jej toľko, aby tesne zakryla kukuricu. Podľa chuti pridajte muškátový oriešok. Na záver pridajte natrhaný špenát a chvíľku povarte - kým špenát nezvädne. Ak treba, dochuťte ešte korením a soľou. Podávajte teplé. :)

Diskusia k receptu

6 komentárov k receptu
@izabella929 no veď toto, ani mňa by to nenapadlo, ale teda vyskúšala som a fakt ma to celkom milo prekvapilo. Ja som ani postup nefotila lebo som bola presvedčená o tom, že to bude nejedlé :D
...a ja dám prednosť špenátu pred kukuricou..môj muž kukurici pred špenátom...cesnak je oboch obľúbenec ..smotana lahôdka..žeby to bola dobrôtka..??je to jednoduché-to má v kuchyni vždy prednosť..
a čo si-žienka šikovná-mala k tomu..??vidím-že požehnaním si vášmu domu..vypekáš..vyváraš..vymýšľaš..s uznaním vetím:ved na to máš..!!
kukuricu kúpim..ostatné mám-špenát ešte na roli-načim zobrať úrodu..

zas mám novú úlohu..!!..:-)

Pridaj komentár k receptu: