Zdravo nezdravé placky

boise - fotkaboise, 17. júla 2014
Zdravo nezdravé placky
Foto: boise

Prisahám, fakt sa snažím stravovať sa zdravo. Ale z času na čas ma prepadne túžba po "mastnej hube" a už sa to potom vezie, až kým nekrochkám blahom lesklá po uši...

10 minút
príprava

Suroviny

1 ks
2 ks
3 strúčiky
3 - 4 hrste
3 - 4 PL
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Fotiť som z pochopiteľných dôvodov nestihla. Musela som konať rýchlo, nech si mozog nestihne uvedomiť, čo to pripravujem. Cuketu som nastrúhala na veľkých slzičkách. Pridala na malých slzičkách nastrúhané zemiaky, pretlačený cesnak, majoránku, biele korenie, soľ, vajíčko, ovsené vločky a celozrnnú múku. Tu končí radosť zo zdravia a prichádza na rad mlsný jazyk. Slaninu nakrájame na kocky a za zvuku diabolského smiechu primiešame k mase.

 2. 2

  Nie nie, žiadne pečenie vážení. Na panvicu nalejeme olej, lyžicou tvarujeme placky a pražíme len taký fukot.

 3. 3

  Pokiaľ sa počas tohto aktu dostaví pocit viny, umocnite ho prípravou smotanového dipu. Ja som použila smotanu, čerstvú nasekanú mätu a šťavu z citróna. Ak neplánujete romantický večer, alebo pohovor u šéfa, tak do neho pretlačte (do dipu, nie šéfa samozrejme) cesnak.

 4. 4

  A to je vlastne všetko. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

17 komentárov k receptu
...každým jedlom sa vraj otravujeme, načo sa brániť tomu, čo nám chutí. A vraj cesta do raja začína dobrým jedlom: tak poďme do raja.
Dnes som dostala mail o tom, že cievy upcháva chlór - a nesprávne chlórovanie H2O a nie mastná strava.
ja som ich objavila len teraz takže som ich skúsila len som ich "vylepšila samozrejme manželovov kurkumou a nikde nechýbajúcimi pomletými ľanovými semiačkami-tiež dobré /tú mastnú hubu mám ešte masnejšiu ja slaninku zvyknem prepražiť a to je potom ešte len nebíčko v papuľke

Pridaj komentár k receptu: