Brokolicový šalát s tuniakom

boise - fotkaboise, 1. novembra 2013
Brokolicový šalát s tuniakom
Foto: boise

Jednoduchá, rýchla a chutná večera.

2-3
porcie
10 minút
príprava

Suroviny

200 g
2 stonky
1 ks
1-2 konzervy
5-6 PL
1-2 ČL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Brokolicu rozoberieme na drobné ružičky. Stonkový zeler a červenú cibuľu pokrájame na polmesiačiky. Ak nemáte radi stonkový zeler, nahraďte ho reďkovkou vodnicou, je to tiež dobré.

  2. 2

    Otvoríme konzervy s tuniakom (ja som mala také tie 80g) a tuniaka pridáme k šalátu.

  3. 3

    V miske zmiešame pár lyžíc kyslej smotany s čajovou lyžičkou jablčného octu (alebo dvomi, podľa toho ako vám to chutí) a čerstvo namletým čiernym korením. Nalejeme na šalát, dobre premiešame a je hotovo :) Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

7 komentárov k receptu
Hneď ako som zbadal fotku a názov, vedel som, že tento recept ma nesklame :) Tuniak a zeler k sebe prekvapivo dobre pasujú, s brokolicou to môže byť veľmi dobré. Najradšej mám husté jogurtové dressingy, takže tento sa mi páči, len ako píšem, radšej použijem jogurt. Skvelý a jednoduchý šalát, všetko naň mám doma, vyskúšam :))
jednoznačne, sám by som si lepší nepripravil :)) dokonca ešte aj dobré načasovanie, taký mesiac a pol späť som so zelerom nebol nejaký kamarát, už od malička som z neho mal nejakú fóbiu, po veľmi dlhej dobe som si ho kúpil a teraz je v mojej zeleninovej poličke prakticky stále :-)

Pridaj komentár k receptu: