Jelenie ragú
Jelenie ragú

Jelenie ragú

boise - fotkaboise, 30. decembra 2017
Jelenie ragú
Foto: boise

Neviem čo je to ragú, z kuchárskeho hľadiska neviem presne definovať, ako má také ragú vyzerať a čo má spĺňať a ako sa dobre vychované ragú správa. Ale ako sme tak s ragú na seba pozerali, iné meno som mu dať nevedela.

30 minút
príprava
120 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg
4 PL
5 ks
8 guličiek
6 ks
150 g
5 ks
1 hrsť
2 ks malý
4 PL
3 dcl
3-4 ks
 kúsok
6 strúčikov
1 ks (na zahustenie)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Mäso pokrájame na kocky. Na bravčovej masti opražíme cibuľu, pridáme slaninu a ďalej opekáme do zlatista.

 2. 2

  Pridáme pokrájané mäso a opečieme, prihodíme nové korenie, borievky, bobkový list a necháme podusiť.

 3. 3

  Keď mäso pustí šťavu, pridáme soľ, mleté čierne korenie, na drobno nakrájaný cesnak, víno, paradajkový pretlak (použila som dve malé konzervy) a šípkový lekvár.

 4. 4

  Keď sa víno vyvarí, podlejeme vriacou vodou a pridáme pokrájanú mrkvu a zeler. Množstvo zeleru nechám na vás, ako komu chutí. Prihodíme tiež za hrsť brusníc a ďalej dusíme.

 5. 5

  Pokiaľ je šťava riedka, zahustíme ju nastrúhaným zemiakom. Varíme, kým mäso nezmäkne. Podávame napríklad s domácou zemiakovou knedľou (tú som robila prvýkrát v živote, takže je hodne kostrbatá). Ak sa rozhodnete pre takúto úpravu mäsa, prajem dobrú chuť ;)

Recept je zaradený do kategórií:
Jedlá z diviny, Jelenie mäso, Hlavné jedlá, Obed, Večera, Dusené, Varené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ragú, alebo ragout po francúzsky, je zmes mäsa, zeleniny nakrájanej na drobné kúsky, každý druh by sa mal robiť zvlášť, a potom sa zmiešajú spolu s bielou pikantnou bešamelovou omáčkou. Omáčka sa môže zjemniť rozšľahaným žĺtkom. Robí sa hlavne z jemného mäsa - hydina, králik, teľacieho alebo jahňacieho, niekedy aj z vnútorností, a koreňovej zeleniny. To je zo starej kuchárky spred takmer 100 rokov. Ináč je to výborná vec, podľa originálneho receptu. Dnes sa za ragú považuje všetko, čo je na drobno nakrájané a pláva to v omáčke. Dala by som si, vyzerá to veľmi chutne.
Vyzerá to vynikajúco a isto to bude aj tak chutiť. Mám doma nejakú diviačinu, nechám sa inšpirovať..
1x boise