pivonka nemá fotku

pivonka

«1 2 3 »

Salámové košíčky Salámové košíčky Vaše

Je to starý recept, objavila ho ešte moja mama v kalendári pre gazdinky. Používal sa parízer, bola to mäkká saláma, ale chutná. Nakrájala sa na 0,5 cm plátky spolu so šupou a pri opekaní sa vytvorili také malé misky, akože ´košíčky´. Do nich sa nakládla podusená zelenina a na ňu volské oko. Pri konzumácii bol problém s odstraňovaní šupy a tak sme od nej rýchlo upustili, ale ´košíčky´ostali, kvôli identifikácii.

Nakladaný encián (fotorecept) Nakladaný encián (fotorecept) Vaše

Cez sviatky, a trochu aj po nich, som bola v dcérinej rodinke. Keď začala nakladať na Silvestra encián, nedalo mi, aby som to nenafotila. Nie je to teda môj recept, ale s jej súhlasom zverejňujem. Tento recept robieva na stretnutia priateľov, či už v rodine alebo v kešerskej partii a je vždy veľmi vítaný a vďačne prijímaný.

Evkine orechové rožteky (fotorecept) Evkine orechové rožteky (fotorecept) Vaše

...lebo recept mám od sesternice Evky a som jej za neho veľmi vďačná. Okrem toho, že sú ozaj výborné, možno v ňom spotrebovať bielky, ak ostali pri pečení.

Mlynárske kuracie prsia Mlynárske kuracie prsia Vaše

Aj keď na fotke toto jedlo veľmi vábne nevyzerá, je výborné. Príprava je rýchla, jednoduchá, výsledok výborný. Recept mám z televíznej relácie Na chalupe.

Jablkový chlebík Jablkový chlebík Vaše

Rada skúšam nové recepty. Aj keď mám viacero odskúšaných jablkových receptov a dobrých, neodolala som a upiekla som aj tento chlebík. A dobre som urobila, lebo je výborný. Šťavnatý, menej sladký (čo mi vyhovuje) a tá čokoláda sa tam výborne podpísala. Jabĺk je dosť, odporúčam upiecť.

Dezert z pečených jabĺk Dezert z pečených jabĺk Vaše

Tento recept som mala napísaný len na takom útržku papiera a prišiel mi pod ruku práve keď som uvažovala, čo s darovanými jablkami. Úroda jabĺk je hojná, skúste, je to rýchly, ľahký a veľmi chutný dezert.

Pochúťkový ružičkový kel Pochúťkový ružičkový kel Vaše

Je to ľahký a rýchly zeleninový obed alebo večera.

Plnený syr Plnený syr Vaše

V časoch mojej mladosti sme pri menších rodinných posedeniach podávali syrovú roládu. To sa kúpil kus eidamu, varil sa v sáčku od mlieka, vaľkal (niekedy sa podarilo, niekedy nie), plnil a roloval. Bolo to fajn, ale dá sa to aj jednoduchšie. Ja som ho pripravila ako rýchle pohostenie pre návštevu z dostupných surovín. Napadlo ma, že to môže byť aj malé pohostenie pre kúpačov a tak som neodolala a odfotila.

Jemný jablčník (fotorecept) Jemný jablčník (fotorecept) Vaše

Jablčníkov je už na Vareche naozaj požehnane, ale snáď nebude prekážať jeden navyše, zvlášť keď je taký fajnový. Pôvodne si ho pamätám ešte z časopisu Život. Ja ho mám už roky od kolegyne, a tá v ňom ubrala cukor, takže teraz sa mi zná chuť vyvážená. Tento raz som ho pripravovala do klubu z príležitosti svojich menín a bola som polichotená tým, aký mal úspech. Neodolala som a tak pridávam na Varechu.

Nemecká polievka (fotorecept) Nemecká polievka (fotorecept) Vaše

Je to vlastne zemiaková krémová polievka. Keďže recept som našla v nemeckej brožúrke receptov, nazvala som ju nemecká, aby som ju lepšie odlíšila.

Zemiakové krokety (fotorecept) Zemiakové krokety (fotorecept) Vaše

Keď som bola v septembri na dovolenke v Anglicku, tak som si hneď prvý deň dala ich typické raňajky: Klobásku, fazuľu a zemiakové krokety. Tak mi to zachutilo, že som do konca dovolenky ostala pri nich. Nedávno som si to pripravila ako hlavné jedlo. Recept na krokety som hľadala aj na Vareche, ale boli buď zo zvyšného pyré (čo u nás teda ešte nikdy neostalo), alebo boli s prísadami ako hlavné jedlo. Nakoniec som uprednostnila recept z kuchárskej knihy Márie Hájovej. Sú fakt výborné!

Makové rezy - zemiakové (fotorecept) Makové rezy - zemiakové (fotorecept) Vaše

Už oddávna mám vo svojich receptoch tri koláče, kde do cesta idú zemiaky. Mala som k nim nedôveru a až @Mijaita ma svojim receptom na "bramborové bábovičky" povzbudila, aby som ich vyskúšala. Toto je prvý z nich a má veru niekoľko výrazných plusov: jednoduchý, chutný, lacný a ešte sa môžeme pri maškrtení utešovať, že je zdravý, veď je tam mak. Ak by vám nebodaj ostal, neostarne, nevysuší sa, zachováva si čerstvosť.

Brusnicovo-jablková torta (fotorecept) Brusnicovo-jablková torta (fotorecept) Vaše

Je to vlastne obmena Tarte Tatin, ale sa mi zdá lepšia, ako tá, ktorú som už vo svojich receptoch zverejnila. Aj chuťovo, ale hlavne je jednoduchšia technológia a je menšie riziko popálenia. Recept mám z internetu a sú preň vhodnejšie kyslejšie jablká.

Lístkové trojuholníčky (fotopostup) Lístkové trojuholníčky (fotopostup) Vaše

Už som raz na Vareche pred Silvestrom pridala rýchlovku na syrové tyčinky, toto je niečo podobné, ale hádam ešte lepšie. Rýchlo hotové, rýchlo zjedené, lebo je to veľmi chutné.

Žemľová knedľa Žemľová knedľa Vaše

Hľadala som na Vareche žemľovú knedľu ale nenašla som, tak pridávam.

Zapekačka I. (fotorecept) Zapekačka I. (fotorecept) Vaše

Je to vlastne eintopf. Žiadna vysoká kulinária, ale má veľké prednosti. Jedlo je veľmi chutné, nenáročné na ingrediencie, prácnosť a čas.

Sýta bravčová kapsa (fotorecept) Sýta bravčová kapsa (fotorecept) Vaše

Zima si nechce dať povedať, tak som si spomenula na jedno zimné jedlo. Po jeho konzumácii sa odporúča pokálať dva - tri statné kmene :-)))

Nivové trubičky (fotorecept) Nivové trubičky (fotorecept) Vaše

Vlastne sa mi tieto trubičky v jednom kroku nepodarili, sú z nich také čudné korýtka. Hosťom ale chutili, pýtali recept a dcéra sľúbila že budú na Vareche. Druhý dôvod, prečo prikladám, že mi pomôžete vyriešiť ten malý problém.

Herzoginsplätschen - Placky pani vojvodkyne (fotorecept) Herzoginsplätschen - Placky pani vojvodkyne (fotorecept) Vaše

Raz sa ma @tothka pýtala, čo so zvyšnými bielkami? Tieto placky sú jedna z možností ich využitia s výborným výsledkom. Recept mám zo starého nemeckého časopisu Petra.

Balkánska zelenina Balkánska zelenina Vaše

Recept mám z veľmi starého nemeckého časopisu Petra. Prvý raz som ho robila s veľkou nedôverou vzhľadom na uhorky pripravované za tepla. Bola som veľmi príjemne prekvapená, ako mi to chutilo. Množstvo potravín udávam podľa prebraného receptu, ale pripravovala som ho iba pre seba, takže od oka.


«1 2 3 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist