kvakac nemá fotku

Kvakac

«1 2 »

Šalát z kyslých sleďov bez majonézy (fotorecept) Šalát z kyslých sleďov bez majonézy (fotorecept) Vaše

Kto má rád kyslé ryby, tak ten si príde na svoje.

Smáženky podľa babky Žofky (fotorecept) Smáženky podľa babky Žofky (fotorecept) Vaše

Je to skutočné nebíčko v ústach. Hmota je polovica zemiakov a polovica gaštanov. Teraz to volajú krokety, no babka ich volala smáženky, preto ten názov na zachovanie spomienky na ňu, ako nám na jeseň ich robievala. Teraz je sezóna gaštanov, tak hr na to.

Palúchov rezeň (fotorecept) Palúchov rezeň (fotorecept) Vaše

Je to niečo čo páli ako čert. A hodí sa na rôzne oslavy spojené s vínom alebo pivom. Na túre si to dávame celá partia, v jednej horskej chate.

Cesnaková polievka s krúpami a vajcom (fotorecept) Cesnaková polievka s krúpami a vajcom (fotorecept) Vaše

Je to liek na chrípkové obdobie pre celú našu rodinu. A je to aj životabudič po bujarých oslavách.

Šalát z pečeného kuracieho mäsa s broskyňou (fotorecept) Šalát z pečeného kuracieho mäsa s broskyňou (fotorecept) Vaše

Tento šalát teraz beží v našej rodine aj u známych. Výborne sa hodí na rozličné stretnutia.

Bravčová krkovička obalená v krúpovom cestíčku (fotorecept) Bravčová krkovička obalená v krúpovom cestíčku (fotorecept) Vaše

Ja viem, rezňov je tu neúrekom. No ale koľkí ste obaľovali rezne v cestíčku, kde sú miesto strúhanky použité krúpy. Pritom tieto krúpy sú omnoho zdravšie ako strúhanka. Pritom keď ho ochutíte je ešte aj veľmi chutný rezeň. V tomto cestíčku je rezeň ľahšie stráviteľnejší. Vhodný je k nemu chlieb.

Polievka s aljašskou treskou (fotorecept) Polievka s aljašskou treskou (fotorecept) Vaše

Túto polievku mám veľmi rád. Je to spojenie chuti a vône ryby a hríbov. To vytvára nezameniteľnú chuť.

Vlaština Vlaština Vaše

Viete čo to je? Je to podstate kelová polievka. Ja som sa tento názov dozvedel len pred mesiacom. Boli sme s kamarátom na chalupe a tam ju varila jeho starká, ktorá trvala na tom, že je to vlaština a nie kelová polievka. Bola veľmi milá a čiperná pri 87 rokoch. Tak preto ten názov. Táto polievka je veľmi hustá a sýta dáte si k nej chlieb a ste najedený.

Čertovsky pálivé rezne (fotorecept) Čertovsky pálivé rezne (fotorecept) Vaše

Gurmáni a labužníci pozdvihnite svoj zrak na tento recept. Je to veľmi dobré bravčové stehno a ma riadne čípoš grády. Zároveň mäkučké, ako vata. Naopak vegetariáni, žlčnikári a žalúdkari pozor, nečítajte, lebo neodoláte a si ho urobíte. Určite sú tu podobne recepty, ale mi nedá to zverejniť, takú dobrotu.

Slovenská klasika - trojboj (fotorecept) Slovenská klasika - trojboj (fotorecept) Vaše

Kto by nepoznal starú dobrú klasiku jedla. Kapusta - zemiaky - cestovina. Ja občas požívam aj čerstvú kapustu, hlavne v tomto období. Vonku padá vytúžený zlatý dážď po toľkých suchých a slnečných dňoch. Kapusta mladá čerstva na roli, tak sme dostali chuť na takúto dobrotu.

Brokolicová polievka s gorgonzolou Brokolicová polievka s gorgonzolou Vaše

Túto polievku som jedol prvýkrát v motoreste na Morave. Od vtedy si ju pravidelne varievame. Kuchára som dobre poznal, tak mi dal na ňu recept. Je to jeho vlastný recept a dovolil mi ho zverejniť. Brokolica s tým syrom, vytvorí veľmi dobrú chuť. Pravda, ak máte radi syry s modrou plesňou. Moja rada - skúste a zistíte nebíčko v ústach.

Ohnivé oči Ohnivé oči Vaše

Na toto ma naviedol jeden kamarát. Vždy mi ostáva veľa plnky do plnených paprík. Tak teraz keď mi ostane plnka, šupnem ju do mrazničky a potom neskôr použijem na toto jedlo. Kedže skončila uhorková sezóna, tak začneme zase variť.

Kvaková polievka s fazuľou (fotorecept) Kvaková polievka s fazuľou (fotorecept) Vaše

Zeleninová polievka, ku ktorej je pohánková baba ako vyšitá. Je to dobrá delikatesa.

Pohánková baba (fotorecept) Pohánková baba (fotorecept) Vaše

Prvý krát som to jedol na hodoch u známych. Od vtedy si to robievame, je to gurmánska delikatesa a ku kvakovej polievke s fazuľou to je ono.

Žinčicová polievka (fotorecept) Žinčicová polievka (fotorecept) Vaše

Dostal som na ňu link pri komentároch. Nedalo mi tak som ju vyskúšal, fakt je veľmi dobrá. Recept pochádza od p. Žídeka. Niečo som si upravil podľa seba.

Lečo s domácou klobásou (fotorecept) Lečo s domácou klobásou (fotorecept) Vaše

Túlaním sa po našom krásnom Slovensku som natrafil na gazdu, ktorý predával krásnu papriku (PCR - ku) a paradajky. Tak voňali, nuž som neodolal. Pri ich kúpe som hneď vedel, že bude voňavé lečo. Čerstva zelenina, použitá na lečo, to je ono.

Zemiakové placky s kačacou pečienkou (fotorecept) Zemiakové placky s kačacou pečienkou (fotorecept) Vaše

Je placka, na ktorú sa nedá dlho pozerať. Človek sa do nej pustí, aj keď nie je hladný. Najťažšie ich je piecť, keď máte okolo seba veľa ľudí. Všetko mizne zázračnou rýchlosťou.

Polievka hrášková s mrkvou na kyslo (fotorecept) Polievka hrášková s mrkvou na kyslo (fotorecept) Vaše

Začína úroda na záhradách, tak ju treba využiť. Na tieto letné dni sa hodí takáto polievka na osvieženie.

Mňamková pohánková kaša (fotorecept) Mňamková pohánková kaša (fotorecept) Vaše

Je to čosi ako dezert, keď sa ešte takéto zákusky nerobili ako dnes. A prišla chuť na sladké, tak čo mali staré mamy robiť? Uvarili (upiekli) z toho, čo bolo doma.

Bryndziarka (fotorecept) Bryndziarka (fotorecept) Vaše

Tiež jeden recept od babky. Varievala sa, keď sa chodilo burgyňu okopávať, bola to veru riadna drina. Tak dobré padla sýta polievka.


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist