kvakac nemá fotku

Kvakac

«1 2 »

Bravčová krkovička obalená v krúpovom cestíčku (fotorecept) Bravčová krkovička obalená v krúpovom cestíčku (fotorecept) Vaše

Ja viem, rezňov je tu neúrekom. No ale koľkí ste obaľovali rezne v cestíčku, kde sú miesto strúhanky použité krúpy. Pritom tieto krúpy sú omnoho zdravšie ako strúhanka. Pritom keď ho ochutíte je ešte aj veľmi chutný rezeň. V tomto cestíčku je rezeň ľahšie stráviteľnejší. Vhodný je k nemu chlieb.

Polievka s aljašskou treskou (fotorecept) Polievka s aljašskou treskou (fotorecept) Vaše

Túto polievku mám veľmi rád. Je to spojenie chuti a vône ryby a hríbov. To vytvára nezameniteľnú chuť.

Vlaština Vlaština Vaše

Viete čo to je? Je to podstate kelová polievka. Ja som sa tento názov dozvedel len pred mesiacom. Boli sme s kamarátom na chalupe a tam ju varila jeho starká, ktorá trvala na tom, že je to vlaština a nie kelová polievka. Bola veľmi milá a čiperná pri 87 rokoch. Tak preto ten názov. Táto polievka je veľmi hustá a sýta dáte si k nej chlieb a ste najedený.

Čertovsky pálivé rezne (fotorecept) Čertovsky pálivé rezne (fotorecept) Vaše

Gurmáni a labužníci pozdvihnite svoj zrak na tento recept. Je to veľmi dobré bravčové stehno a ma riadne čípoš grády. Zároveň mäkučké, ako vata. Naopak vegetariáni, žlčnikári a žalúdkari pozor, nečítajte, lebo neodoláte a si ho urobíte. Určite sú tu podobne recepty, ale mi nedá to zverejniť, takú dobrotu.

Slovenská klasika - trojboj (fotorecept) Slovenská klasika - trojboj (fotorecept) Vaše

Kto by nepoznal starú dobrú klasiku jedla. Kapusta - zemiaky - cestovina. Ja občas požívam aj čerstvú kapustu, hlavne v tomto období. Vonku padá vytúžený zlatý dážď po toľkých suchých a slnečných dňoch. Kapusta mladá čerstva na roli, tak sme dostali chuť na takúto dobrotu.

Brokolicová polievka s gorgonzolou Brokolicová polievka s gorgonzolou Vaše

Túto polievku som jedol prvýkrát v motoreste na Morave. Od vtedy si ju pravidelne varievame. Kuchára som dobre poznal, tak mi dal na ňu recept. Je to jeho vlastný recept a dovolil mi ho zverejniť. Brokolica s tým syrom, vytvorí veľmi dobrú chuť. Pravda, ak máte radi syry s modrou plesňou. Moja rada - skúste a zistíte nebíčko v ústach.

Ohnivé oči Ohnivé oči Vaše

Na toto ma naviedol jeden kamarát. Vždy mi ostáva veľa plnky do plnených paprík. Tak teraz keď mi ostane plnka, šupnem ju do mrazničky a potom neskôr použijem na toto jedlo. Kedže skončila uhorková sezóna, tak začneme zase variť.

Kvaková polievka s fazuľou (fotorecept) Kvaková polievka s fazuľou (fotorecept) Vaše

Zeleninová polievka, ku ktorej je pohánková baba ako vyšitá. Je to dobrá delikatesa.

Pohánková baba (fotorecept) Pohánková baba (fotorecept) Vaše

Prvý krát som to jedol na hodoch u známych. Od vtedy si to robievame, je to gurmánska delikatesa a ku kvakovej polievke s fazuľou to je ono.

Žinčicová polievka (fotorecept) Žinčicová polievka (fotorecept) Vaše

Dostal som na ňu link pri komentároch. Nedalo mi tak som ju vyskúšal, fakt je veľmi dobrá. Recept pochádza od p. Žídeka. Niečo som si upravil podľa seba.

Lečo s domácou klobásou (fotorecept) Lečo s domácou klobásou (fotorecept) Vaše

Túlaním sa po našom krásnom Slovensku som natrafil na gazdu, ktorý predával krásnu papriku (PCR - ku) a paradajky. Tak voňali, nuž som neodolal. Pri ich kúpe som hneď vedel, že bude voňavé lečo. Čerstva zelenina, použitá na lečo, to je ono.

Zemiakové placky s kačacou pečienkou (fotorecept) Zemiakové placky s kačacou pečienkou (fotorecept) Vaše

Je placka, na ktorú sa nedá dlho pozerať. Človek sa do nej pustí, aj keď nie je hladný. Najťažšie ich je piecť, keď máte okolo seba veľa ľudí. Všetko mizne zázračnou rýchlosťou.

Polievka hrášková s mrkvou na kyslo (fotorecept) Polievka hrášková s mrkvou na kyslo (fotorecept) Vaše

Začína úroda na záhradách, tak ju treba využiť. Na tieto letné dni sa hodí takáto polievka na osvieženie.

Mňamková pohánková kaša (fotorecept) Mňamková pohánková kaša (fotorecept) Vaše

Je to čosi ako dezert, keď sa ešte takéto zákusky nerobili ako dnes. A prišla chuť na sladké, tak čo mali staré mamy robiť? Uvarili (upiekli) z toho, čo bolo doma.

Bryndziarka (fotorecept) Bryndziarka (fotorecept) Vaše

Tiež jeden recept od babky. Varievala sa, keď sa chodilo burgyňu okopávať, bola to veru riadna drina. Tak dobré padla sýta polievka.

Krútence (fotorecept) Krútence (fotorecept) Vaše

Tento recept je z truhlice našich starých mam. Volajú to rôzne - krútence, ťahance, párance. Ako v ktorej rodine. Jednoduchá dobrota, ktorá bola veľmi obľúbená, najmä dedo a ja keď sme k tomu sadli, musela nás babka odoháňať, aby sa aj iným ušlo. Kto nechce slaninu nemusí dávať aj bez nej je to dobré.

Krumplačka od babky Žofky Krumplačka od babky Žofky Vaše

Táto zemiaková polievka je veľmi chutná a pritom ide o jednoduché varenie a pomerne rýchle.

Šenkárov voňavý reznisko (fotorecept) Šenkárov voňavý reznisko (fotorecept) Vaše

Takúto dobrotu som jedol v jednom šenku istej rekreačnej oblasti. Páni toto je najlepší rezeň aký ste jedli v živote - to tvrdil krčmár. Pardon šenkár, ako on tvrdil o sebe, že neni krčmár - ale šenkár. Nuž teda mal pravdu je to dobrota a voňalo to na celý šenk.

Furmanská fazuľa (fotorecept) Furmanská fazuľa (fotorecept) Vaše

Nosievali si ju gazdovia, keď išli na zárobky furmančiť. Takúto fazuľu mali celodenné jedlo. Potom pretekali s koňmi, kto urobí väčší prievan.

Kabáč s kyslou kapustou a slaninou (fotorecept) Kabáč s kyslou kapustou a slaninou (fotorecept) Vaše

Sú to kabáče, ktoré vám neuschnú a sú trochu kyslé od kapusty, fajn dobrota. U nás top recept na teplé dni.


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist