kvakac nemá fotku

kvakac

«1 2 ...4 »

Polievka zo žltého melóna (fotorecept) Polievka zo žltého melóna (fotorecept) Vaše

Je to chutná a zároveň sýta polievka. Na horúce dní je to balzam a studena je do horúceho dňa príjemne osvieženie, treba ju skúsiť a budete milo prekvapení. Recept mám od známej z dovolenky.

Cesnačka z Uherského Brodu (fotorecept) Cesnačka z Uherského Brodu (fotorecept) Vaše

Tento recept mám od kuchára z Uherského Brodu. Varí túto polievku v jednom motoreste. Je to veľmi rýchlo uvarené a ešte rýchlejšie zjedené.

Kačacie rillettes z pomalého hrnca (fotorecept) Kačacie rillettes z pomalého hrnca (fotorecept) Vaše

Toto rillettes je asi najchutnejšie z tých, čo som robil. Jeden kamoš mi poradil dať víno alkoholizované z Portugalska a to túto dobrotu ohromné zvýraznilo.

Rillettes z muflonieho pleca v pomalom hrnci (fotorecept) Rillettes z muflonieho pleca v pomalom hrnci (fotorecept) Vaše

Keď to ide z bravčového mäsa, tak prečo nie z diviny? Skúsil som a delikatesa je na svete, ktorú budem robiť častejšie. Dá sa na to použiť rôzna divina.

Údené kuracie stehná na víne v pomalom hrnci Údené kuracie stehná na víne v pomalom hrnci Vaše

Tento recept vznikol, že je moc teplo a nechcelo sa mi pariť pri sporáku. Tak som to dal do pomalého hrnca a podlial vínom. A ono to dostalo takú fantastickú chuť, že som sa rozhodol s vami sa o túto chuťovku podeliť.

Kura na šošovici s mrkvou v pomalom hrnci Kura na šošovici s mrkvou v pomalom hrnci Vaše

Recept na toto jedlo doniesla známa z dovolenky v Portugalsku. Moc som tomu nedôveroval - škorica na mäso? Verte neverte, zachutilo mi to. Malá rada, ak použijete mäso, dajte vykostené stehna. Ja som použil kuracie štvrte a mal som málo mäsa. Pre ženy dosť, ale ja chlap sa budem tlačiť viac šošovicou ako mäsom?

Bravčové stehno s lečom v pomalom hrnci a karfiolový prívarok Bravčové stehno s lečom v pomalom hrnci a karfiolový prívarok Vaše

Mám veľmi rád mäso s lečom v pomalom hrnci. Dáte do hrnca a robí sa to samé. Po 4 hodinách to bolo mäkké. Veľmi dobrý je k tomu karfiolový prívarok. Je to zdravé a veľmi chutné.

Bravčovina na doplnenie kolagénu (fotorecept) Bravčovina na doplnenie kolagénu (fotorecept) Vaše

Chyba vám kolagén? Tu je jeden recept na jeho doplnenie. Odporúča ho 9 Doktorov z 10. Napr: Mišo Doktor z horného konca, Vincent Doktor z medze, František Doktor nad kostolom a ďalší. No ale poďme k receptu.

Držky Matiľa (fotorecept) Držky Matiľa (fotorecept) Vaše

Je to niečo, čo sa trochu podobá na paprikáš. Je to varenie s pivom a so smotanou. Varí to jedná známa a prezývajú ju Matiľa. Tak sme partia jedlu dali jej prezývku.

Bieda (fotorecept) Bieda (fotorecept) Vaše

Mate radi biedu? Ja áno, aspoň tú kopaničiarsku. Už roky som to nemal, úplne som na to zabudol. Až pri jednom recepte som si na toto jedlo spomenul a jedná sa o recept Lepenice od @Mijaita je to veľmi podobné. Tak som som to po rokoch znovu urobil. Je to jednoduché jedlo, ktoré je veľmi chutné a recept je od starkej a tá ho volala - bieda. Pretože bol deň matiek v nedeľu, tak som si uctil spomienku na starkú s týmto receptom.

Špenátový koláč (fotorecept) Špenátový koláč (fotorecept) Vaše

Tento koláč je vlastne obdoba slaného koláča. Je to bez mäsa. Kto má rád špenát, tak pre neho je to pochúťka. Je to tiež rýchle. Kto nechce kúpené cesto, môže si spraviť kvasené cesto na pizzu.

Mleté morčacie mäso v miske (fotorecept) Mleté morčacie mäso v miske (fotorecept) Vaše

Takto upravené morčacie mäso je veľmi dobré. Omnoho chutnejšie ako klasické fašírky.

Slaný koláč (fotorecept) Slaný koláč (fotorecept) Vaše

Je to chuťovka rýchlo upečená. Len nerobte toho viac, lebo všetko aj tak hneď zjete. Toto totiž neostane na neskôr, aspoň u nás.

Jágerek z daniela (fotorecept) Jágerek z daniela (fotorecept) Vaše

Jágerek v tejto úprave som jedol na jednej poľovníckej oslave. Veľmi mi to chutilo, tak som si vypýtal recept naň. Dostal som sa k jeho príprave až teraz, keď mi doniesli suroviny na jeho prípravu. Je to mimoriadna delikatesa.

Polievka z daniela s knedličkami a hlivou (fotorecept) Polievka z daniela s knedličkami a hlivou (fotorecept) Vaše

Ostali mi kostí z daniela, tak som urobil z nich takúto sviatočnú poľovnícku polievku, ktorú ma naučil robiť jeden poľovník. Vývar z diviny je zdravý, žiadna mastnota. Vhodný na diéty.

Králik na medovine Králik na medovine Vaše

Je to králik, po ktorom si oliznete obe labky. Ostal mi výpek z Toskanského bůčku, tak som ho použil na tento recept. Dá sa použiť aj iný výpek z mastného bravčového mäsa.

Tatranský kohút (fotorecept) Tatranský kohút (fotorecept) Vaše

K tejto delikatese ma inšpirovali dvaja ľudia, za to im ďakujem. @Tatranka s pečenými rebrami a @Kimlo, ktorý takto robil divinu. Tak som si povedal prečo by nemohol byť kohút a pretože je autorka @Tatranka, tak nech je tatranský. Dokonca ešte aj medovinu na pečenie som zohnal tatranskú. Koreniny som upravil podľa seba. Hodí sa to aj na inú pernatú zverinu.

Mrkva v kokose (fotorecept) Mrkva v kokose (fotorecept) Vaše

Toto je jedna bleskovka na využitie varenej mrkvy. Taká ľahká večera, alebo televízna chuťovka. Potrebovali sme spotrebovať mrkvu, tak sme ju takto urobili.

Pečené bravčové chvostíky  Pečené bravčové chvostíky Vaše

Je to ďalšia gurmánska zaležitosť od @45678. Mali to byť bravčové nožičky, ale som nezohnal pekné. Preto som sa inšpiroval od @Rubyrom - pečené chvostíky. Celkom vyzerali chutne. Tak som spojil recepty dva do jedného. Dúfam, že sa za to nebudú na mňa hnevať. Musel som to sem pridať, je to totiž taká dobrota ako nebíčko. Tak sa urobili, až sa pri jedení normálne na prsty lepili. Ako tepla hustá huspenina. Dosť bolo básne, poďme na to.

Zapekaná hliva ustricová vegan (fotorecept) Zapekaná hliva ustricová vegan (fotorecept) Vaše

Toto mi prišlo na email. Vyskúšali sme a veľmi nám to chutilo. Tak som to sem pridal, len na osvieženie pamäti, lebo som zistil, že tu už je niečo také. Bol prvý piatok v mesiaci, tak sme to brali, ako príprava na veľký piatok.


«1 2 ...4 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist