kvakac nemá fotku

Kvakac

«1 2 »

Hromničné kyslé zemiaky s mäsom (fotorecept) Hromničné kyslé zemiaky s mäsom (fotorecept) Vaše

Voda z kyslej kapusty dáva tomu ohromnú chuť. Prečo hromničné, lebo teraz tá voda z kapusty najlepšie chutí. Je najlepšie vyzretá. Takto sa v tomto období robia u nás zemiaky na kyslo. Kvaka zlepšuje trávenie a očistu tela.

Kuracie prsia s brokolicou a cestovinou (fotorecept) Kuracie prsia s brokolicou a cestovinou (fotorecept) Vaše

Je to ľahko stráviteľné, zdravšie a pomerne rýchlo uvarené.

Pochúťka z bravčových kolien (fotorecept) Pochúťka z bravčových kolien (fotorecept) Vaše

Je to niečo na takúto náročnú zimu, aby ste vládali odpratovať sneh. Najlepšie je to robiť v pomalom hrnci. Vegetariáni nečítajte.

Vianočná polievka (fotorecept)  Vianočná polievka (fotorecept) Vaše

Je to nenáročné a pomerne rýchlo uvarené. A je to bez mäsa. Že vraj je to poľská vianočná polievka. Či je to naozaj, tak to netuším.

Kokosovo-kuracie rezníky Kokosovo-kuracie rezníky Vaše

Tento recept som zazrel v Tv relácii Moja mama varí lepšie ako tvoja. Zaujal ma na ňom ten záver, keď pani hodnotila recept a ten výzor tváre, blažený a prekvapený. Vtedy som si povedal, keď to zaujalo odborníčku, tak to bude isto dobré. Dnes som to vyskúšal a verte nebanujem, je to fakt dobré. Bude veru u nás častejšie a odporúčam aj Vám.

Pečená krkovička Fudo Pečená krkovička Fudo Vaše

Fudo je skratka - furt dobrá - či tepla, či studená, či s chlebom, či s ryžou a či so zemiakmi. Toľko je tu už sladkosti tak niečo aj iné uvariť, aby sa sladkosti neprejedli, tá ne.

Šalát z kyslých sleďov bez majonézy (fotorecept) Šalát z kyslých sleďov bez majonézy (fotorecept) Vaše

Kto má rád kyslé ryby, tak ten si príde na svoje.

Smáženky podľa babky Žofky (fotorecept) Smáženky podľa babky Žofky (fotorecept) Vaše

Je to skutočné nebíčko v ústach. Hmota je polovica zemiakov a polovica gaštanov. Teraz to volajú krokety, no babka ich volala smáženky, preto ten názov na zachovanie spomienky na ňu, ako nám na jeseň ich robievala. Teraz je sezóna gaštanov, tak hr na to.

Palúchov rezeň (fotorecept) Palúchov rezeň (fotorecept) Vaše

Je to niečo čo páli ako čert. A hodí sa na rôzne oslavy spojené s vínom alebo pivom. Na túre si to dávame celá partia, v jednej horskej chate.

Cesnaková polievka s krúpami a vajcom (fotorecept) Cesnaková polievka s krúpami a vajcom (fotorecept) Vaše

Je to liek na chrípkové obdobie pre celú našu rodinu. A je to aj životabudič po bujarých oslavách.

Šalát z pečeného kuracieho mäsa s broskyňou (fotorecept) Šalát z pečeného kuracieho mäsa s broskyňou (fotorecept) Vaše

Tento šalát teraz beží v našej rodine aj u známych. Výborne sa hodí na rozličné stretnutia.

Bravčová krkovička obalená v krúpovom cestíčku (fotorecept) Bravčová krkovička obalená v krúpovom cestíčku (fotorecept) Vaše

Ja viem, rezňov je tu neúrekom. No ale koľkí ste obaľovali rezne v cestíčku, kde sú miesto strúhanky použité krúpy. Pritom tieto krúpy sú omnoho zdravšie ako strúhanka. Pritom keď ho ochutíte je ešte aj veľmi chutný rezeň. V tomto cestíčku je rezeň ľahšie stráviteľnejší. Vhodný je k nemu chlieb.

Polievka s aljašskou treskou (fotorecept) Polievka s aljašskou treskou (fotorecept) Vaše

Túto polievku mám veľmi rád. Je to spojenie chuti a vône ryby a hríbov. To vytvára nezameniteľnú chuť.

Vlaština Vlaština Vaše

Viete čo to je? Je to podstate kelová polievka. Ja som sa tento názov dozvedel len pred mesiacom. Boli sme s kamarátom na chalupe a tam ju varila jeho starká, ktorá trvala na tom, že je to vlaština a nie kelová polievka. Bola veľmi milá a čiperná pri 87 rokoch. Tak preto ten názov. Táto polievka je veľmi hustá a sýta dáte si k nej chlieb a ste najedený.

Čertovsky pálivé rezne (fotorecept) Čertovsky pálivé rezne (fotorecept) Vaše

Gurmáni a labužníci pozdvihnite svoj zrak na tento recept. Je to veľmi dobré bravčové stehno a ma riadne čípoš grády. Zároveň mäkučké, ako vata. Naopak vegetariáni, žlčnikári a žalúdkari pozor, nečítajte, lebo neodoláte a si ho urobíte. Určite sú tu podobne recepty, ale mi nedá to zverejniť, takú dobrotu.

Slovenská klasika - trojboj (fotorecept) Slovenská klasika - trojboj (fotorecept) Vaše

Kto by nepoznal starú dobrú klasiku jedla. Kapusta - zemiaky - cestovina. Ja občas požívam aj čerstvú kapustu, hlavne v tomto období. Vonku padá vytúžený zlatý dážď po toľkých suchých a slnečných dňoch. Kapusta mladá čerstva na roli, tak sme dostali chuť na takúto dobrotu.

Brokolicová polievka s gorgonzolou Brokolicová polievka s gorgonzolou Vaše

Túto polievku som jedol prvýkrát v motoreste na Morave. Od vtedy si ju pravidelne varievame. Kuchára som dobre poznal, tak mi dal na ňu recept. Je to jeho vlastný recept a dovolil mi ho zverejniť. Brokolica s tým syrom, vytvorí veľmi dobrú chuť. Pravda, ak máte radi syry s modrou plesňou. Moja rada - skúste a zistíte nebíčko v ústach.

Ohnivé oči Ohnivé oči Vaše

Na toto ma naviedol jeden kamarát. Vždy mi ostáva veľa plnky do plnených paprík. Tak teraz keď mi ostane plnka, šupnem ju do mrazničky a potom neskôr použijem na toto jedlo. Kedže skončila uhorková sezóna, tak začneme zase variť.

Kvaková polievka s fazuľou (fotorecept) Kvaková polievka s fazuľou (fotorecept) Vaše

Zeleninová polievka, ku ktorej je pohánková baba ako vyšitá. Je to dobrá delikatesa.

Pohánková baba (fotorecept) Pohánková baba (fotorecept) Vaše

Prvý krát som to jedol na hodoch u známych. Od vtedy si to robievame, je to gurmánska delikatesa a ku kvakovej polievke s fazuľou to je ono.


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist