Lečová polievka
Lečová polievka

Polievka z leča

kvakac - fotkakvakac, 14. októbra 2022
Polievka z leča
Foto: kvakac

Ostalo mi z raňajok veľa leča (klasika cibuľa, paprika, paradajka a vajce), tak som ukuchtil takúto polievku. Veľmi nám chutila, preto som sa Zobraziť celý popisOstalo mi z raňajok veľa leča (klasika cibuľa, paprika, paradajka a vajce), tak som ukuchtil takúto polievku. Veľmi nám chutila, preto som sa rozhodol napísať k nej recept, aby neupadla do zabudnutia. Pre niekoho možno príde vhod.

5 - 7
porcií
5 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

300 g
2 ks
5 strúčikov
2 PL
2 PL
3 ks
1 PL
1 KL

Online leták

Postup

 1. 1

  Zemiaky očistíme a nakrájame na menšie kúsky. Cesnak nastrúhame na malých okách a rozdelíme ho na dve časti. Vychladnuté lečo si pripravíme na plytký tanier.

 2. 2

  Na oleji urobíme bledú zápražku z múky a oleja, pridáme do nej polovicu cesnaku. Odstavíme zo sporáku a nasypeme mletú papriku, necháme trochu vylúhovať a dáme naspäť na sporák. Vložíme do hrnca jeden pokrájaný špekáčik, párkrát premiešame a pridáme lečo, rascu a zemiaky. Chvíľu miešame a nalejeme vodu. Necháme varíme až do zmäknutia zemiakov. Osolíme.

 3. 3

  Keď sú zemiaky mäkké, pridáme druhy špekáčik. Povaríme asi 5 minút, ochutnáme a prípadne dosolíme. Nasypeme zvyšný cesnak, premiešame a odstavíme zo sporáku. Máme hotovo. Sám som ostal prekvapený, aká je to dobrá polievka.

  Polievka z leča - obrázok 3

Diskusia k receptu

evanaaa
Teda ty si ale výmyselník! No čím viac takýchto netradičných receptov, tým bude bohatší výber jedál. A chválim - polievka dobre vyzerá a ako tvrdíš, iste aj chutí.
haji
Dobrá hospodyňka pro pírko přes plot skočí. Jsi dobrý kuchár/ekonom, polievka to bude jistě chutná. Určitě i jako vyprošťovák po turbulentní noci bude vhodná, s kouskem čili napraví mikroflóru raz dva.
kvakac
@haji (14.10.2022 18:05)

Vďaka za koment. Mal som veľa lečo papriky a musel som ju spotrebovať, keď som nechcel potom vyhodiť. Potom druha starosť čo s lečom čo ostalo. Napokon ma napadlo keď sa lečo používa do guľášu, tak prečo nie polievka. Vyšlo to, len som to musel napísať , aby bol recept aj na druhy krát, keď mi to vypadne z hlavy, tak to tu nájdem.
kvakac
@sracz (15.10.2022 04:34)

Vďaka za koment. Treba využiť všetko čo ostáva. Vyplatilo sa skúsiť, odmenou bola chutná polievka.
kvakac
@farbuska (15.10.2022 14:13)

Vďaka za koment. Neviem prečo, ale vedel som si tu chuť predstaviť a bolo to tak. Niekedy tie potraviny je treba rýchlo spotrebovať, aby sa nevyhadzovalo.
kvakac
@terinka55 (15.10.2022 14:32)

Vďaka za koment. Všetko je drahé tak to treba spotrebovať. Kto sa bojí nesmie do lesa, no nie?
1x haji
sonza
Podobná je polievka mojej babičky. Pridávam ešte mrveničku a majorán. Vnučka ju zbožňuje.
2x kvakac a haji
kvakac
@sonza (15.10.2022 21:09)

Vďaka za koment. Niekedy skúsim pridať aj podľa tvojej babičky.