Klobása údená

Klobása údená ako ingrediencia v receptoch:

 • Šošovicovica

  Šošovicovica

  Horúčavy sú za nami, v lete polievky nevarievam, takže po dlhšej absencii pridávam túto výdatnú polievku ako hlavný chod.

 • Plnené kapustové listy

  Plnené kapustové listy

  Jedlo, ktoré milujem. Jedla by som to hoc aj každý deň. Teraz som tvorila plnku z dvojakého mäsa. Použila som hovädzie a bravčové.

 • Opité morčacie pečienky so zemiakovými pusinkami (fotorecept)

  Opité morčacie pečienky so zemiakovými pusinkami (fotorecept)

  Pečienky sú u nás veľmi obľúbené v každej forme.

 • Kubo - fazuľová polievka s hubami

  Kubo - fazuľová polievka s hubami

  Pod týmto menom si pamätám z mladosti polievku, ktorú varievala mamka. Neviem, či si ju ona tak nazvala, ale veru počas svojho života som sa z názvom tejto polievky nestretla. Lenže aj v našej domácnosti...

 • Jednoduché francúzske zemiaky po našom (fotorecept)

  Jednoduché francúzske zemiaky po našom (fotorecept)

  Vaše domácnosti, s úctou myslím na všetky patriace veľaváženej obci Varecha. sk, určite vládnu aj týmto, všeobecne uznávaným receptom. Napriek obrovským horúčavám sme sa rozhodli aj pre náš, tentoraz „AZ-variant“. Okrem dvojkombinácie, ...

 • Hovädzie kocky na smotane s klobásou a fazuľkami (fotorecept)

  Hovädzie kocky na smotane s klobásou a fazuľkami (fotorecept)

  Dnešný nedeľný obed. Mala som v mrazáku posledný kúsok hovädziny a kombinovala som ho dnes s údenou domácou klobáskou a fazuľkami.

 • Zemiakový paprikáš s púchovskou klobásou (fotorecept)

  Zemiakový paprikáš s púchovskou klobásou (fotorecept)

  … Tak toto je jedno z kúzelných jedál mojeho detstva a rannej mladosti, ktoré mi varili a hlavne ma naučili moje dve najsamlepšejšie víly, mamka - presladká Aňuci a babička - úžasná lady Ann. Naša najchutnejšia...

 • Francúzske zemiaky z konvektomatu (fotorecept)

  Francúzske zemiaky z konvektomatu (fotorecept)

  Je to ďalší zo série receptov v konvektomate, ktorý šetrí Váš čas a dáva jedinečnú chuť pokrmu, ktorý je pripravovaný šetrne pri nízkej teplote za pomoci parného režimu a teplotnej sondy.

 • Koložvárska kapusta z konvektomatu (fotorecept)

  Koložvárska kapusta z konvektomatu (fotorecept)

  Čas je to, čo nikto nemá... Tento recept ukazuje možnosti použitia konvektomatu aj v bežnej domácnosti. Jednoduchosť prípravy spočíva v tom, že suroviny sa používajú bez predprípravy.

 • Kapustová živánska (fotorecept)

  Kapustová živánska (fotorecept)

  Mala som ráno v pláne urobiť koložvársku kapustu. Ale môj drobec sa rozhodol, že mu dnes musím robiť extra spoločnosť, tak som bola nútená vymyslieť niečo extra rýchle na prípravu. A vyšlo z toho veľmi chutné...

 • Hovädzie kocky s fernetom a kakaom (fotorecept)

  Hovädzie kocky s fernetom a kakaom (fotorecept)

  Hovädzie na čokoláde už tu na Vareche mám. Dnes som vyskúšala hovädzie kocky s koňakom a kakaom. Určite budete uvažovať, akú to len už môže mat chuť. Môžem vás ubezpečiť, že veľmi chutná kombinácia....

 • Klobása v kapustovom cestíčku

  Klobása v kapustovom cestíčku

  Zabíjačka patrí k pokladom slovenskej gastronómie. Nie je len o svojských chutiach, ale aj o osobitej atmosfére, tradíciách. Kvalitné suroviny potom najlepšie vyniknú v jednoduchom, no vždy trochu inovovanom jedle.

 • Jesenná polievka (fotorecept)

  Jesenná polievka (fotorecept)

  Červenej repy sa nám tohto roku urodilo tak ju používam kde sa dá. Tentoraz som varila výbornú červenú polievku zo samej červenej zeleniny.

 • Pečený bravčový bôčik plnený údenou klobásou (fotorecept)

  Pečený bravčový bôčik plnený údenou klobásou (fotorecept)

  Priznám sa, nikdy som bôčik neplnila takto ako sa predáva v obchodoch. Od farmára som dostávala bok, ale bez slaninovej a mäsovej časti, čiže iba rebrá. Ale chuťove toto nemá chybu.

 • Šiflíky s veselou kapustou a klobásou (fotorecept)

  Šiflíky s veselou kapustou a klobásou (fotorecept)

  Trošku som experimentovala a oplatilo sa. Robila som domáce šiflíky s bielou aj červenou kapustou.

 • Prívarok z vylúskanej čerstvej fazule s údeninou (fotorecept)

  Prívarok z vylúskanej čerstvej fazule s údeninou (fotorecept)

  Bola som na trhu v Maďarsku a nakúpila som si okrem ovocia a zeleniny aj čerstvé fazuľové struky. Vylúskala som ich a dala do mrazáku. Dnes som uvarila prívarok, ktorý je hotový do pol hodiny.

 • Opekané zemiaky s kapustou (fotorecept)

  Opekané zemiaky s kapustou (fotorecept)

  Posledný z trojice receptov z Hortobágyszkej stepi. Obyčajné zemiaky s kapustou. Ale tie tam chutili lepšie, lebo sa piekli na murovanom sporáku. Chuť bola celkom iná. No a klobáska samozrejme nesmela chýbať.

 • Plnené cuketové misky (fotorecept)

  Plnené cuketové misky (fotorecept)

  Keď sa uvarila sviatočná hovädzia polievka, mäso sa odložilo na ďalšie jedlo, ktoré sa z neho pripravilo. Takto som to videla robiť na Hortobágyszkej stepi.

 • Pastiersky olovrant (fotorecept)

  Pastiersky olovrant (fotorecept)

  Písala som tu už o tom, že som bola pred niekoľkými rokmi na Hortobágyszkej stepi. Naučila som sa tam rôznym netradičným jedlám, ale aj veľmi jednoduchým skromným príznačným pre túto oblasť. Dnes prinášam 3 recepty...

 • Plnené jahňacie plece na kapuste dva chody (fotorecept)

  Plnené jahňacie plece na kapuste dva chody (fotorecept)

  Podľa tohto receptu uvarime naraz dve jedla. Môžme ich rozdeliť na dve jedla. Ja som ich varil v jeden deň.Kategórie surovínInšpirácie z nových receptov
TOPlist