Kubo - fazuľová polievka s hubami

tatranka - fotkatatranka, 31. augusta 2017 20:57
Ďalšie recepty »
Kubo - fazuľová polievka s hubamiFoto: tatranka

Pod týmto menom si pamätám z mladosti polievku, ktorú varievala mamka. Neviem, či si ju ona tak nazvala, ale veru počas svojho života som sa z názvom tejto polievky nestretla. Lenže aj v našej domácnosti sa táto polievka z veľkej bielej fazule pozná pod názvom Kubo.

10-12
porcií
30 min
príprava
40 min
tepelná úprava

Suroviny

3 dcl pohár (veľká)
1-2 ks
hrsť (tmavšie - hríby, suchohríby)
pol pohára
2 PL
1 ČL
pol pohára
1 ks stredná
trochu
1 KL
3-4 strúčiky
3 PL
2-3 ks
5-6 ks
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Recept je prispôsobený na tri litre polievky. Ako odmerku som použila 3 dcl hrnček. Deň vopred najlepšie večer si namočím umytú fazuľu do osolenej vody spolu s bobkovým listom.

 2. 2

  Na druhý deň je už fazuľa napitá vodou a zväčšila svoj objem, bude sa rýchlejšie variť. Pridám ku nej cesnak a nechám ju pomaličky variť. Tiež pridám korenie a majorán.

 3. 3

  Očistím si zemiaky, pokrájam ich na menšie kocky a v druhej rajnici v osolenej vode ich tiež nechám variť. Pridám k ním aj huby, ktoré ak sú sušené, som pred tým namočila zvlášť do pohára. Teraz som mala sušené. Keď sú zemiaky uvarené spolu s hubami, odstavím a nechám ich vo vode, v ktorej sa varili.

 4. 4

  Klobásku pokrájam na kolieska. Keď je už fazuľa mäkká pridám klobásku, nechám ju trochu povariť a pridám zemiaky s hubami s vodou, v ktorej sa varili a cestovinu. Počkám, kým cestovina zmäkne.

 5. 5

  Očistím si cibuľku a pokrájam na drobno. Udusím ju na oleji, pridám hladkú múku. Urobím zásmažku. Do pohára si dám trochu tekutiny z polievky a pridám aj trochu vody. Tým zalejem zásmažku a prevarím. Miešajte, aby sa vám nezhrčkavela! Ak ,tak si ju preceďte cez sito. Vlejte do polievky. Na koniec pridajte trochu kyslej kapusty, pre chuť a nechajte polievku ešte aspoň 10 minút pomaly variť. Môžete ju ochutiť namiesto kapusty aj octom. Ja som dnes dala ocot, nie kapustu. Nakoniec vsypte vňať zeleru.

  Kubo - fazuľová polievka s hubami - obrázok 5
 6. 6

  Myslím, že polievka vám bude chutiť. Je to hutná a sýta polievka. Stačí si ku nej pridať kúsok chleba a myslím, že splní svoj cieľ hladoša nasýtiť.

Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist