eviana nemá fotku

eviana

«1 2 ...6 »

Bublanina s višňami a čokoládou à la deň a noc Bublanina s višňami a čokoládou à la deň a noc Vaše

...nebudem vkladať fotopostup, pretože receptov na bublaninu tu je veľa. Berte tento recept ako inšpiráciu na trošku inú, rýchlu a skvelú bublaninu.

Jahodový topping Jahodový topping Vaše

Už asi viete, že som do jahôd blázon, môžem ich vždy a všade v akejkoľvek forme... tak stále dumám a vymýšľam ako si tú skvelú jahodovú chuť uchovať aj na čas, keď jahôdky budú len voňavou spomienkou na horúce leto... tak som si vymyslela takýto osviežujúci raz-dva hotový jahodový toping, alias polevu na všetko, čo sa dá jahodami dochutiť a poliať...

Hustý jahodový sirup s rebarborou a vanilkou (fotorecept) Hustý jahodový sirup s rebarborou a vanilkou (fotorecept) Vaše

...je čas jahôd, teraz si ich užívame na každom kroku, ale toto jahodové obdobie trvá len krátko... preto sa rôznymi spôsobmi snažíme uchovať si tú úžasnú vôňu a chuť, aby sme sa z nich mohli tešiť, pochutnávať si na nich aj po zvyšok roka... preto Vám ponúkam tento voňavý osviežujúci jahodový sirup :)

Šalátovka s novými zemiakmi a stratenými vajíčkami (fotorecept) Šalátovka s novými zemiakmi a stratenými vajíčkami (fotorecept) Vaše

Je sezóna šalátu a preto Vám ponúkam recept na šalátovú omáčku (v Trnave sa namiesto slova prívarok používa slovo omáčka) tak ako ju robieva moja maminka... ale s maličkými úpravami :)

Šťavnatý špaldový koláč s ovocím a orechmi Šťavnatý špaldový koláč s ovocím a orechmi Vaše

Moja ďalšia improvizácia - s použitím špaldovej múky

Pomaly dusené hovädzie chvosty Pomaly dusené hovädzie chvosty Vaše

Prvý krát som videla toto jedlo v podaní Gordona Ramsayho v jednej z častí Ano šéfe USA a hneď ma zaujalo... Chystala som sa naň dosť dlho, ono totiž nie je jednoduché zohnať chvosty... ale podarilo sa, tak pre mäsožrútov ponúkam tento recept:

Pikantná tuniaková nátierka (fotorecept) Pikantná tuniaková nátierka (fotorecept) Vaše

Nátierky robievam často, máme ich radi a keď má človek menej času, ako ja dnes, tak je to rýchly spôsob ako nakŕmiť hladné krky :)

Krkovička na suchohríboch (fotorecept) Krkovička na suchohríboch (fotorecept) Vaše

Naša obľúbená klasika - rýchle, jednoduché a chutné...

Šťavnatá tvarohová bublanina s jahodami a čokoládou (fotorecept) Šťavnatá tvarohová bublanina s jahodami a čokoládou (fotorecept) Vaše

...raz za čas si v práci robíme "kurča párty" a vždy niekto z nás prinesie nejaký dezert. Dnes som sa rozhodla dezert spraviť ja...takú trošku inú bublaninu :)

Jahodová torta s mascarpone-banánovým krémom (fotorecept) Jahodová torta s mascarpone-banánovým krémom (fotorecept) Vaše

...narodeninová torta pre môjho chlapa :)

Karamelový likér (fotorecept) Karamelový likér (fotorecept) Vaše

...ďalší zo série likérov, možno vhodný namiesto klasického vaječného pre veľkonočných šibačov :) ...alebo len na také to príjemné pocuckávanie pri vymieňaní informácií :)))

Tvarohovo-jahodová torta s čokoládovou smotanou (fotorecept) Tvarohovo-jahodová torta s čokoládovou smotanou (fotorecept) Vaše

Veľmi jednoduchý, svieži a rýchly dezert, pôvodne to chceli byť rezy, ale nakoniec z toho vyšla táto torta. :)

Tvarohovo-smotanové posúchy s oškvarkami (fotorecept) Tvarohovo-smotanové posúchy s oškvarkami (fotorecept) Vaše

...ako býva u mňa zvykom čistá improvizácia - na podnet jednej priateľskej debaty o haluškách vzniklo toto... jednoduché, rýchle, variabilné a fakt chutné :)

Hustá zeleninová polievka alebo guláš bez mäsa Hustá zeleninová polievka alebo guláš bez mäsa Vaše

...môj výmysel v časoch 90 dňovej diéty - polievka sýta, hustá a plná bielkovín - akurát nie živočíšnych, ale rastlinných :)

Netradičná žemľovka (fotorecept) Netradičná žemľovka (fotorecept) Vaše

Môj syn takú tú klasickú žemľovku, do ktorej idú strúhané jablká so škoricou a do tvarohu hrozienka nemá rád, tak ju robievam trošku netradične.

Kávovo-čokoládový likér (fotorecept) Kávovo-čokoládový likér (fotorecept) Vaše

Ďalšia časť likérového seriálu... alias čo sa bude piť v bare u Eviany II :)


«1 2 ...6 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist