siisa nemá fotku

siisa

«1 2 3 »

Kváskové moravské koláče (fotorecept) Kváskové moravské koláče (fotorecept) Vaše

Tento recept som našla na jednej českej stránke a prerobila som si ho na kváskový. Koláče chutia fantasticky a preto som sa rozhodla ho tu pre vás uverejniť.

Kváskový knäckebrot (fotorecept) Kváskový knäckebrot (fotorecept) Vaše

Ak sa vám nedarí upiecť kváskový chlebík, alebo nemáte momentálne čas na jeho zdĺhavú prípravu, ponúkam Vám túto alternatívu. Môže sa pri jeho výrobe použiť odložený kvások z chladničky, ale aj rozkvas. Jednoducho to, čo máte navyše. Tento knäckebrot sa dá využiť všade, kde by ste použili aj chleba. Dá sa použiť aj pri redukčnej diéte. Pridala som aj semienka, ale kto nechce nemusí.

Kváskový pšenično-špaldový chlieb (fotorecept) Kváskový pšenično-špaldový chlieb (fotorecept) Vaše

Momentálne u nás najobľúbenejší chlebík. Čo sa týka pomeru ingrediencií, tak tá špalda ma trochu potrápila, kým som našla ten správny pomer, ale nakoniec z toho vznikol tento recept. Chcem sa oň s Vami podeliť.

Kváskové lokše Kváskové lokše Vaše

U nás doma veľmi obľúbená príloha hlavne ku kačacine. Na prípravu využijete zvyšný kvások z chladničky.

Kváskový marhuľový koláč Kváskový marhuľový koláč Vaše

Tieto ovocné kysnuté koláče sú u nás v sezóne veľmi obľúbené. Máme ešte v zásobe dosť zavarených marhúľ, tak som sa rozhodla, že dnes upečiem kysnutý marhuľový koláč s kváskom. Neprerábala som kvasnicový na kváskový, ale vytvorila som si svoj recept. Pôvodne som ho nechcela ani uverejniť, tak som postup ani nefotila. Ale nakoľko mal veľký úspech, s receptom sa podelím s vami :)

Kváskový makový závin (fotorecept) Kváskový makový závin (fotorecept) Vaše

Nemám recept na žiadny svoj odskúšaný závin, preto som opäť poprezerala rôzne stránky na internete a prečítala aj veľa diskusií a z toho vznikol tento recept. Prerobila som recept, kde boli použité kvasnice na kváskový.

Kváskový veľkonočný mazanec (fotorecept) Kváskový veľkonočný mazanec (fotorecept) Vaše

Blíži sa Veľká noc a ja som sa rozhodla, že vyskúšam upiecť veľkonočný mazanec. Receptov je naň veľa aj na internete, tak som si nejaké prispôsobila.

Kváskové cibuľové pagáče (fotorecept) Kváskové cibuľové pagáče (fotorecept) Vaše

Výborné k vínu, pivu a pokojne aj bez :)

Kváskové chodské koláče Kváskové chodské koláče Vaše

Neviem či sa dá dopátrať k originálnemu receptu na tieto úžasné kysnuté koláče, ale vraj sa tomuto podobá najbližšie. Tak som ho prerobila na kváskový. Koláče sú chuťovo fantastické aj s pridaním kvásku.

Kváskové vafle Kváskové vafle Vaše

Vafle boli okrúhle koláčiky ku káve. Rozrezali sa po obvode a plnili sa karamelovým krémom. Podávali sa položené na šálke s horúcou kávou. Toto sa traduje ešte v niektorých štátoch, najviac asi v Holandsku. U nás sa na výrobu používa tekuté cesto. V Holandsku sa pečú z hustejšieho cesta. Cesto vytvarujú do valčeka, položia na jemne mriežkovanú vyhrievanú platňu a druhou platňou zatlačia. Mali by byť trochu chrumkavé.

Kvásková drevorubačská bageta (fotorecept) Kvásková drevorubačská bageta (fotorecept) Vaše

Tieto bagety máme veľmi radi. Bežne ich dostať kúpiť v supermarketoch ako je Tesco a Kaufland. Ponúkam Vám recept, ako si ich môžete upiecť aj doma a to trošku iným netradičným spôsobom.

Kváskové domáce špagety (fotorecept) Kváskové domáce špagety (fotorecept) Vaše

Keď som videla video, kde stará Talianka predvádzala ručnú výrobu pravých doma robených talianskych špagiet, tak ma to zaujalo, že som to musela vyskúšať. No a keď cestoviny, tak u mňa jasné, že kváskové. Recept som však musela prispôsobiť. No a tu je môj recept na domáce špagety s kváskom, ktoré sú vďaka kvásku pre náš organizmus ľahšie stráviteľné.

Kváskové dalamánky Kváskové dalamánky Vaše

História dalamánkov siaha až do 18. storočia. V roku 1741 francúzsko-bavorské vojská skoro bez boja obsadili Prahu. Francúzski vojaci boli hladní a tak zjedli všetko čo dostali od českých pekárov. V Čechách sa vtedy chlieb a známe "chlebánky" piekli výhradne z ražnej múky. Francúzski vojaci týmto bochníkom začali hovoriť " Pain d ´Állemange " . Pražské predavačky si to zjednodušili na dalamánek. Vo Francúzsku sa toto pečivo pieklo z bielej múky posypané rascou a soľou. Malo 60 - 70 g.

Kváskový indický chlieb Paratha (fotorecept) Kváskový indický chlieb Paratha (fotorecept) Vaše

Parathas , chapatis a phulka sú najznámejšie z indických chlebov. Parathas sú nekvasené placky, kde sa pri ich výrobe cesto rôzne prekladá, aby boli navrstvené. Najčastejšie sa pripravujú v severoindických štátoch. Výdatne sa potierajú domácim maslom, alebo smotanou. Navyše sú veľmi chutné. Recept som obohatila kváskom, čím získali na lepšej stráviteľnosti pre náš organizmus. A tu je recept :)

Kváskové pizzovníky (fotorecept) Kváskové pizzovníky (fotorecept) Vaše

Už týždeň hľadám vhodný recept na túto úžasnú pizzovú dobrotu. Našla som veľa rôznych receptov. Ako inak, nakoniec z toho bol aj tak experiment. A veru oplatilo sa, pizzovníky sú fantastické. Odporúčam vyskúšať. Veľmi rada sa s receptom s vami podelím. Tu je recept :)

Kváskové perníčky (fotorecept) Kváskové perníčky (fotorecept) Vaše

Tento recept mám pripravený asi 3 týždne, ale pozabudla som nejako naň. Mala som už napečené a predvianočný zhon bol už o inom. Prerobila som ho na kváskový a tak som sa rozhodla, že sa s ním podelím aj s vami.

Kváskový pita chlieb (fotorecept) Kváskový pita chlieb (fotorecept) Vaše

Je to jednoduchý a rýchly recept na arabský chlieb pita. Skúšala som rôzne recepty, ktoré som našla na internete. Nakoniec tento vznikol z dvoch kvasnicových receptov, ktorý som prerobila na kváskový.

Kváskové opekance (fotorecept) Kváskové opekance (fotorecept) Vaše

Chcem sa s Vami podeliť s našim rodinným receptom na opekance, ktoré na vianočnom stole u nás nikdy nesmú chýbať. My máme najradšej s tvarohom, ale každý si ich môže urobiť tak, ako ich má rád. Na východe Slovenska sú to bobaľky. Starká hovorí, že pôvodný recept bol kváskový, ale ten sa nezachoval, lebo kvasnice mali taký veľký úspech, že nikto ani len nepomyslel na to, že príde doba, keď sa poniektorí vrátia ku kváskovému pečeniu. No a tu je moja prerobená kvásková verzia.

Kváskové slané sušienky Kváskové slané sušienky Vaše

Robila som ich prvýkrát a musím povedať, že sa zjedli veľmi rýchlo. Ak máte radi slané chrumkanie toto je super voľba. Ďalší recept kde môžeme využiť zvyšný kvások.

Kváskové syrové pečivo Kváskové syrové pečivo Vaše

Ponúkam ďalšiu možnosť využitia kvásku, ktorý vám zostane pri pečení.


«1 2 3 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist