havino nemá fotku

Havino

«1 2 3 »

Svieže plnené košíčky (fotorecept) Svieže plnené košíčky (fotorecept) Vaše

Piekla som ich na oslavu. U nás doma maslové krémy nie sú v kurze, kysnuté detto, škoda hovoriť, že už ani neviem čo by človek upiekol, aby pochutilo. Bola som nedávno ponúknutá týmito košíčkami a veru mi natoľko zachutili, že som ich upiekla aj ja a keďže chutili aj iným, ktorým som ich ponúkla zas ja, mohlo by sa zapáčiť aj vám. Veľmi jednoduchý recept, síce letnejší, svieži, ale na oslavy sa zíde aj v priebehu roka. Je to niečo iné na stole, ako rezy, aspoň u nás to tak bolo.

Tagliatelle s guľkami z mletého mäsa na hubovej omáčke (fotorecept) Tagliatelle s guľkami z mletého mäsa na hubovej omáčke (fotorecept) Vaše

Týmito malými guľkami z mletého mäsa, som inšpirovaná tu z varechy. Veľmi sa mi vo varení páčia. Mne by cestoviny stačili iba s omáčkou, pre manžela bez mäsa nie je obed. Mleté mäso rozmrazené ráno, len nedávno bola plnená paprika, takže zmena chuti musí byť. Tak vznikli guľky v hubovej omáčke. Aj ja spokojná, aj manžel. Láska ide aj cez žalúdok sa hovorí.

Jednoduchý hrnčekový ovocný koláč s tvarohom a posýpkou (fotorecept) Jednoduchý hrnčekový ovocný koláč s tvarohom a posýpkou (fotorecept) Vaše

Tento recept rýchleho koláča už tu mám http://varecha.pravda.sk/recepty/slivkovy- kolac-s-makovou-posypkou-fotorecept/43816-recept.html dá sa použiť na jeseň, v zime, či v lete, obmieňam ovocie, posýpky. Jednoduchý, rýchly a vďačný výsledok z mála surovín. Preto pridávam aj túto variantu, letného koláča. Recept vďačný pre začínajúce kucháročky, alebo pre zrelé kuchárky, ako ja, ked je horúco, ovocia dostatok a chuť na koláč. Jednoduchšie upiecť sa už nedá.

Obyčajné lúpačky (fotorecept) Obyčajné lúpačky (fotorecept) Vaše

Obyčajné lúpačky, ale!! Chuťou tých starodávnych z mliečnych barov. Recept som už dávnejšie postrehla na FB pečempeceň a čítala len samé chvály naň. Je z tejto stránky http://www.pradobroty.cz/2013/05/sladky-loupak-makovka.html a kedže nie každý si ho môže nájsť či na stránke pradobroty, alebo FB pečempeceň, s malými zmenami ho pridávam na varechu, pretože tie lúpačky za to stoja. Med som pridala podľa čistinky, aj jej lúpačky som dávnejšie piekla a ten med sa mi v nich veľmi páčil.

Špaldové pečivo (fotorecept) Špaldové pečivo (fotorecept) Vaše

Jednoduchý recept, na jednoduché pečivo, prirovnám k chuti kaiseriek, ktoré vďaka technike pečenia má chrumkavú kôrku a jemnú striedku.

Slané špaldové pletenky (fotorecept) Slané špaldové pletenky (fotorecept) Vaše

Recept pre tých, čo radi pečú zo špaldovej múky a obávajú sa jej, čo všetko sa dá z nej piecť. Všetko. Kto nemusí špaldovú múku, upečie z bielej pšeničnej múky. Cesto je výborné a mäkké aj na druhý deň.

Zemiaky na kyslo so sladkokyslými hubami podľa Radox1 (fotorecept) Zemiaky na kyslo so sladkokyslými hubami podľa Radox1 (fotorecept) Vaše

Išpirácia pre tých, čo majú radi sterilizované sladkokyslé huby. Odkedy @radox1 pridal recept na krémovú polievku Nameko http://varecha.pravda.sk/recepty/kremova- polievka- nameko/54530-recept.html, či už jeho polievku, alebo tieto zemiaky na kyslo s hubami varím pravidelne. Sterilizovaných húb mám dosť, tak ich používam aj týmto spôsobom.

Obyčajné rožky (fotorecept) Obyčajné rožky (fotorecept) Vaše

Poskúšala som veľa ciest na obyčajné rožky, s mliekom, s vajcom, s olejom, bez toho aj onoho. Chutili všetky, ale tieto sú TIE pre nás doma pravé ,,orechové", jednoduché, zvonku chrumkavé a striedka nadýchaná. Také tie, čo kedysi stáli 20 halierov, manžel mi hovorí že 30 halierov a to som mladšia a mala by som si pamätať. Recept mám z FB stránky pečempeceň. Kto nemá prístup k tej stránke, možno sa mu recept zíde. Ja si ho ukladám sem aj pre seba a moje deti, alebo nevesty? :-)

Plnené kokosové pusinky (fotorecept) Plnené kokosové pusinky (fotorecept) Vaše

Receptov na plnené kokosové pusinky tu veľa nie je. S piškótovým cestom som nenašla vôbec. Ja ich takto s piškótovým cestom pečiem 25 rokov. Viac nám chutia, ako s lineckým.

Marhuľový páj (fotorecept) Marhuľový páj (fotorecept) Vaše

Jablkové krehké koláče sú výborné, ale aj tento marhuľový ma dostal. Plnka je veľmi osviežujúca.

Rezy s citrónovou plnkou lemon curd (fotorecept) Rezy s citrónovou plnkou lemon curd (fotorecept) Vaše

Inšpirácia na tieto rezy vznikla s pridaním tohto receptu: TU hneď vtedy som podobné rezy upiekla. Krém je osviežujúci a veľmi lahodný.

Roláda s čokoládovo smotanovým krémom (fotorecept) Roláda s čokoládovo smotanovým krémom (fotorecept) Vaše

Rolád je tu viac, ako dosť, ale chcem vám podať môj recept bez maslovej plnky. Krém je výborný.

Domáce Knoppers Domáce Knoppers Vaše

Jednoduché a dobré, hlavne domáce, vieme aký tuk v nich je. Veľmi sa mi zapáčili na prvý pohľad až chuť som na ne dostala. Tak som ich urobila. Robota do pol hodiny. Zdroj gustoe.sk

Plnené pudingáče Plnené pudingáče Vaše

Už dobrý mesiac po ich zhliadnutí na Pintereste, aj na FB mi nedali pokoj. Tak som ich upiekla a keďže nám aj veľmi chutili, ukladám si recept sem a vám ponúkam na inšpiráciu.

Plnený morčací rezeň v syrovom cestíčku (fotorecept) Plnený morčací rezeň v syrovom cestíčku (fotorecept) Vaše

Rezne, či už plnené, alebo nie, z času na čas, dobrá klasika.

Jablkový mrežovník s makovou plnkou (fotorecept) Jablkový mrežovník s makovou plnkou (fotorecept) Vaše

Ono to takto vyzerá, ked je chuť aj na jablkový a aj makový koláč. Ja som ho robila celý v Dia verzii.

Zemiaky s hubami ako príloha (fotorecept) Zemiaky s hubami ako príloha (fotorecept) Vaše

Poznáte takéto zemiaky? Ja som si po dlhej dobe na ne včera spomenula. Varili sa v mojom detstve u susedov v rodine s 9 deťmi a mne u nich veľmi chutili. Jedli sa ako samotné jedlo, bez mäsa. Z času na čas, keď mám húb dostatok ich pripravujem aj ja. Jednoduché, ale veľmi chutné, ochutené hubami a hojne cibuľou.

Hubový paprikáš (fotorecept) Hubový paprikáš (fotorecept) Vaše

Ešte jeden hubový. Obyčajné jedlo, veľmi jednoduché, ale aj veľmi chutné.

Bravčová roláda s hubami (fotorecept) Bravčová roláda s hubami (fotorecept) Vaše

Ono to takto nejak u nás vyzerá, keď je veľa suchohríbov.

Hubové lečo (fotorecept) Hubové lečo (fotorecept) Vaše

Váhala som s pridaním tohto jednoduchého jedla, berte ho, ako inšpiráciu. Moja polovička huby nosí a zvláča a ja už neviem čo z nich variť, hlavne čo má rád, nie všade mu huby chutia. Zeleninové lečo nemá rád, ale toto hubové si pochvaľoval, tak som si na seba bič uplietla, lebo na budúce ho chce zas, to znamená ďalšia hubačka. Toto lečo je zo suchohríbov.


«1 2 3 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist