Ovocné košíčky
Ovocné košíčky

Svieže plnené košíčky fotorecept

havino - fotkahavino, 20. septembra 2017
Svieže plnené košíčky (fotorecept)
Foto: havino

Piekla som ich na oslavu. U nás doma maslové krémy nie sú v kurze, kysnuté detto, škoda hovoriť, že už ani neviem čo by človek upiekol, aby pochutilo. Bola som nedávno ponúknutá týmito košíčkami a veru mi natoľko zachutili, že som ich upiekla aj ja a keďže chutili aj iným, ktorým som ich ponúkla zas ja, mohlo by sa zapáčiť aj vám. Veľmi jednoduchý recept, síce letnejší, svieži, ale na oslavy sa zíde aj v priebehu roka. Je to niečo iné na stole, ako rezy, aspoň u nás to tak bolo.

20 minút
na 200 °C

Suroviny

Cesto na košíčky:
210 g
50 g
100 g
2 ks
 štipka
Krém:
250 g
200 g
 podľa chuti
1 PL (alebo viac citrónovej kôry)
  podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Asi najviac času zaberie pečenie košíčkov. Deň vopred som upiekla košíčky. Upečené, vychladnuté som ponatierala hojne džemom, zabalila do folie.

  Svieže plnené košíčky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Na druhý deň, som si pripravila krém. Mascarpone, pochúťkovú smotanu, cukor podľa chuti, vanilkový cukor, lyžicu lemon curd, pozor, ten je dosť sladký, som zmiešala. Do zmiešaneho krému prisypať puding OLE a zamiešať. Hotovo.

  Svieže plnené košíčky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Na košíčky s džemom poukladať piškoty máčané v káve s rumom, rum pridať, ako komu vonia a na ne nastriekať krém. Na krém ukladáme ovocie, aké máte radi. Ja som nechala povoliť mrazené maliny a lesnú zmes. Podľa návodu si uvaríme číru želatínu, nebola by od veci aj červená si myslím a len po kávovej lyčičke pofrkame, viac menej len ovocie. Želatínou ovocie nestratí na farbe a ožije.

  Svieže plnené košíčky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Košíčky zmäkli po naplnení hneď do druhého dňa. Z toho jediného som mala obavu, aby neboli tvrdé, aby sa nedrolili v ústach a na tanieri. Na ďaľší deň, už boli doslova až dosť nasiaknuté, musela som dávať pozor ked som ich prekladala. Ak vám padnú do oka a na chuť, nech sa podaria a chutia ako nám a mojim blízkym.

  Svieže plnené košíčky (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Oh, košíčky, s krémíkem a ovocem, takové mi padnou nejenom do oka, milá @Havino ! Díky za receptík, krásná fota i bezva postup. Vítej po dlouhé absenci, bylo tu bez tebe smutno! Mávám!
1x havino