Plnené kokosové pusinky fotorecept

havino - fotkahavino, 20. decembra 2015
Plnené kokosové pusinky (fotorecept)
Foto: havino

Receptov na plnené kokosové pusinky tu veľa nie je. S piškótovým cestom som nenašla vôbec. Ja ich takto s piškótovým cestom pečiem 25 rokov. Viac nám chutia, ako s lineckým.

Suroviny

Kokosové pusinky:
5 ks
250 g
250 g
Piškótové cesto:
2 ks
2 PL
3 PL
2 PL
2 PL
1/2 balenia
Krém:
2 dcl
1/2 balenia
1/2 balenia
60 g
2 PL
1 kl
100 g
Čokoládová poleva:
200 g
100 g
pár kvapiek

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  miery plechu na moju piškotu 23 x 33 cm Z bielkov a štipky soli vyšľaháme sneh. Premiestnime ho do nádoby, v ktorej ho budeme ohrievať a nadaľej šľahať nad parou s pridávaním cukru. Keď nám sneh píše, alebo kreslí a je na dotyk prsta prehriaty, odstavíme z pary a jemne, opatrne vmiešame kokosovú múčku.

  Plnené kokosové pusinky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zmesou si naplníme vrecko a na plech vytlačíme pusinky. Upečieme vo vyhriatej rúre na 110 C, cca 30 min, ku koncu sledujeme farbu vŕškov pusiniek, ak chytajú zlatistú farbu, je hotovo, vyberieme z rúry. Necháme chladnúť.

  Plnené kokosové pusinky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Na krém si uvaríme z mlieka a pudingového prášku puding, necháme chvíľu chladnúť a do teplého vmiešame čokoládu. Ja som dala 52%. Necháme opäť vychladnúť. Zvlášť si vymiešame maslo izbovej teploty s cukrom, primiešame čokoládový puding a pár kvapiek rumu. Miérom prešľaháme do hladkého krému. Necháme opäť stuhnúť, vychladnúť, aby krém nebol riedky a čo najväčšie množstvo sa udržalo na piškóte.

  Plnené kokosové pusinky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Medzi časom upečieme piškótu. Ja som piekla z 2 vajec, lebo som mala veľkosť L, ale môže byť aj z troch vajec. Ak budete piecť z 3 vajíčok, z každej suroviny pridať o jednu lyžicu naviac tiež. Celé vajcia vyšľaháme s cukrom do peny. Postupne a zľahka do vaječnej peny zamiešame vlažnú vodu, olej a múku zmiešanú s práškom do pečiva.Piškótu pečieme vo vyhriatej rúre na 180 C. Vychladnutú piškótu potrieme džemom, ja som dala višňový džem a až potom vykrajujeme spodky pod pusinky. Nie je toľko natierania každej spodnej časti pod pusinky.

  Plnené kokosové pusinky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Upečené a vychladnuté pusinky čakajú na plechu.

  Plnené kokosové pusinky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  No a už si len nájsť vhodný a rovnaký priemer vykrajovátka, alebo pohárika. Každý vykrojený kúsok piškóty potrieme krémom a nasadíme kokosovú pusinku, mierne zatlačíme.

  Plnené kokosové pusinky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Ak nemáme dosť vychladený krém, dáme naplnené pusinky vychladnúť, okraje prečnievajúceho krému nožíkom zarovnáme a dáme stuhnúť do chladničky a až následne ich máčame v čokoláde. Necháme odkvapkať a uložíme do sucha a chladna. Krásne, pokojné a šťastné Vianoce priatelia vám želám. ♥

  Plnené kokosové pusinky (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
parádne sú, tieto vždy vyjedám na svadbách a oslavách :) ale doteraz vždy boli s lineckým spodkom, aj piškótový musí byť fajn. Krásne Vianoce aj Tebe Tánička :)
1x havino