Kelové placky fotorecept

havino - fotkahavino, 12. júla 2014
Kelové placky (fotorecept)
Foto: havino

Zostala mi polka kelu. Prívarok s perkeltom bol v týždni, tak som sa rozhodla pre placky. Človek by povedal, že kel je fádny. Piekla som čisto kelové placky prvý krát, ale nie posledný. Jednoduchá inšpirácia za pár minút. Podávala som ich s cesnakovo smotanovým dipom.

20 minút
príprava

Suroviny

3
podľa chuti
3 PL
10 strúčikov
2
 na pečenie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Postrúhaný kel dáme variť do vody, osolíme, ochutíme mletou rascou. Povaríme maximálne 10 min. Scedíme ho, preložíme do nádoby, pridáme opäť soľ, opäť medzi prsty mletej rasce, riadne cesnaku, ja som dala na prvý krát 10 strúčikov, po okoštovaní prvej placky som ešte pridala. Pridáme nastrúhanú cibuľu, majorán, 3 vajcia a múky podľa konzistencie cesta, na začiatok radšej menej, vyskúšame prvú upiecť, mne stačilo tri zarovnané polievkové lyžice múky. Premiešame, dochutíme a pečieme placky veľkosti podľa ľubovôle.

  Kelové placky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Takto vyzerala konzistencia cesta, akoby zemiakové, netreba sa báť rozpadávania.

  Kelové placky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Piekla som ich na panvici, na budúce aj v rúre upečiem, ale hlad je hlad, kým sa rúra vyhreje, v nej to trvá čosi dlhšie, bolo treba rýchlo konať.

  Kelové placky (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
A pokračovanie u Teba :) kel ja rada a Tvoje placky mi prišli vhod, opekala som ich na prepustenom masle a to tiež spravilo svoje. Trošku smotanového dipu a pôst pokračuje :) Výborné, srdečná vďaka za recept.


Ja som tiež dnes zužitkovala kel, čo mi zostal. A môžem povedať, že je to výborné a vôbec by ma toto nenapadlo teda :) Ďakujem za receptík ♥
A takto vyzerajú tie moje


Este nikdy som placky z kelu nerobila, nenapadlo ma. Ale tieto urcite vyskusam. Vdaka za tip.
1x gitka61