dvorka nemá fotku

dvorka

«1 2 ...10 »

Lievance z tvarohu a obilninových vločiek (fotorecept) Lievance z tvarohu a obilninových vločiek (fotorecept) Vaše

Mám rada lievance pre ich nenáročnú prípravu a v neposlednom rade aj pre chuť. Je ich nespočetne veľa druhov. Najčastejšie robievam jablkové s ovsenými vločkami. Pár krát som robila aj z kysnutého cesta, ale mám radšej rýchlu prípravu, preto som vyskúšala nový recept. Je variabilný. V pôvodnom recepte sú ovsené vločky, ja som použila špaldové. Namiesto vody sa môže pridať mlieko, jogurt alebo smotana. A tvaroh jemný, alebo mierne hrudkovitý.

Kváskové cesto na sladko Kváskové cesto na sladko Vaše

Pečenie kváskového chleba už ako tak zvládam. V tomto roku sa snažím nájsť cesto na sladké pečivo, aké som robievala s droždím. Mám veľa receptov, no tento ktorý ponúkam som si počas niekoľkých pečení došperkovala do mnou schválenej podoby.

Cviklová nátierka (fotorecept) Cviklová nátierka (fotorecept) Vaše

Inšpiroval ma @kimlo s bedľovou nátierkou, ktorú som si urobila nedávno. Povedala som si, že ak je dobrá z húb, musí byť aj zo zeleniny. Množstvo surovín je len orientačné. Záleží od veľkosti cvikly a chuti každého z nás. Táto cviklovka má peknú farbu, vôňu, ale tá chuť ... Kto má rád cviklu, príde si na svoje.

Tatárska omáčka z tekvice alebo cukety (fotorecept) Tatárska omáčka z tekvice alebo cukety (fotorecept) Vaše

Na želanie Varecháčky pridávam recept na tatársku omáčku. Ja som robila z bielej tekvice, ale môže byť hocaká. A taktiež prídavky ako koreniny a papričky si každý môže dať podľa chuti. Môj recept je teda len orientačný. Nevravím, že tu žiaden nie je, ale v ostatných je cukor a ocot ktorý som nedávala a taktiež som tekvicu nevarila ale piekla. Má úplne inú chuť ako varená.

Tekvicové cesto na ovocné guľky alebo šúlance (fotorecept) Tekvicové cesto na ovocné guľky alebo šúlance (fotorecept) Vaše

Máme veľa tekvíc. Rozdávam, varím z nich pomaly každý deň a mám odloženú na zimu v mrazničke a aj tatársku omáčku (ináč, je úžasná) som už robila. Vymýšľam kam by som ich ešte dala. A včera ma napadlo, že znova tekvicu využijem do cesta, kde sa bežne dávajú zemiaky. Urobila som cesto na sladké ovocné knedličky. Nedávam to ako recept, skôr len ako tip na využitie tejto skvelej zeleniny.

Tekvicové posúchy (fotorecept) Tekvicové posúchy (fotorecept) Vaše

Ďalší letný recept kde namiesto zemiakov som použila tekvicu.

Cícerové lokše (fotorecept) Cícerové lokše (fotorecept) Vaše

Cícer je nesmierne variabilná strukovina. Je vhodný nielen na polievku, kašu, alebo hummus. Ja ho občas používam aj ako náhradu zemiakov. Cícerové pyré je chutné a dá sa potom využiť v plackách, na halušky, alebo aj lokše ktoré som si robila dnes.

Pečený syr na šunke Pečený syr na šunke Vaše

Milujem vyprážaný syr, ale hľadám ľahšie alternatívy. Mám ďalšiu, ktorá je chuťovo výborná a aj na pohľad lákavá.

Šošovicový prívarok Šošovicový prívarok Vaše

Pre niekoho ako ja, skvelé jedlo, ktoré zasýti. Receptov je tu nesmierne veľa, no tento môj je trošku iný a zahusťovadlo, ktoré som do prívarku dala je dôvod môjho pridania receptu. Je to vlastne tip ako nahradiť múku či škrob v jedle.

Kváskový orechový mazanec Kváskový orechový mazanec Vaše

Dlho som váhala, či vôbec niečo upečiem, keďže som ostala sama s nesmiernou kopou práce na Veľkú noc. No kváskománia nepustí, a tak som si urobila rozkvas a za pochodu aj tento úžasne chutný a v reze pekne vyzerajúci mazanec.

Kváskové žemle Kváskové žemle Vaše

Podarili sa mi veľmi chutné žemle z kváskového cesta. Sú jemne sladké, dajú sa jesť samotné, ale aj plnené nasladko či naslano.

Kváskový pivný chlieb (fotorecept) Kváskový pivný chlieb (fotorecept) Vaše

Nie je nad čerstvý domáci chlieb. A ak je kváskový, je oveľa zdravší ako z droždia. Pečiem s kváskom už vyše roka, skúšam rôzne recepty z knihy o kváskovaní ktorú som si kúpila. Tento pivný chlieb je u nás topka. Teraz som piekla so svetlým pivom, no s tmavým je oveľa chutnejší.

Kváskové sladké rožky (fotorecept) Kváskové sladké rožky (fotorecept) Vaše

Skúšala som niekoľko receptov na kváskové rohlíky, ale nikdy sa nepodobali mojim banketovým z droždia. A keďže sa nerada vzdávam, skúšala som nové a nové. Našla som recept, ktorý síce na prvý krát nevyhovoval môjmu zrakovému zmyslu, ale niekde som ubrala, niekde pridala a vznikla dokonalosť. Nadýchané, chrumkavé, jemne sladučké rohlíky. Určite ich vyskúšam ešte s len trochou cukru na slano. Dám potom vedieť, či vyšli.

Červená šošovica Červená šošovica Vaše

Asi pred rokom som tento recept dostala a nejak som naň pozabudla. Dnes som si konečne spomenula a neobanovala som. Rýchle, chutné, sýte, variabilné jedlo.

Perníky z čokoládového cesta (fotorecept) Perníky z čokoládového cesta (fotorecept) Vaše

Minulý rok mi moja zlatá dcérka napiekla na Vianoce zákusky, lebo som totálne nič nestíhala. Tento rok nemám roboty o nič menej, dokonca je jej viac, ale teraz som ja tá zlatá dcéra, ktorá napiekla svojej mamke okrem iného perníčky aké sme mali minulý rok. Cesto obsahuje aj čokoládu a nakoľko som tu takýto recept nenašla, tak ho pridávam. Možno sa niekto chytí.

Opečený plnený syr (fotorecept) Opečený plnený syr (fotorecept) Vaše

Nepridávam recept, skôr len tip na superrýchlu prípravu syra na večeru, obed alebo pohostenie. Takto pripravený syr veľmi chutný a mne plne nahrádza vyprážaný.

Kváskové dukátové buchtičky (fotorecept) Kváskové dukátové buchtičky (fotorecept) Vaše

Kváskujem už pomaly rok, ale len nepatrnými krokmi sa púšťam do nových výziev. Chlieb a bagety už viem. Občas aj žemle mi vyjdú tak, ako som si predstavovala. No dnes som prvýkrát piekla niečo sladké. A myslím, že sa vydarili. Cesto som mala veľmi dobré a možno aj preto, že som ho nechala oddychovať nie dve, ale 4 hodiny (kým som si dorýľovala záhradné hriadky). Podelím sa teda s vami o recept.

Orechový koláč s bublinkovou vodou (fotorecept) Orechový koláč s bublinkovou vodou (fotorecept) Vaše

Rada skúšam nové jednoduché a rýchle recepty. Mám teraz kopec čerstvo nalúskaných orechov tak len sa pustiť do pečenia. Nový recept bol lákavý no mal jeden problém, že som vôbec nevedela ako koláč dopadne. Nakoľko po spracovaní mi cesto pokrylo len stred formy, musela som postup zopakovať. V mojom recepte uvádzam množstvo surovín na tortovú formu o veľkosti 27 cm. Ak budete piecť na plechu o veľkosti 25x35 cm, treba pridať polovicu množstva každej suroviny, ako uvádzam.

Domáce maslo s trochou kyslej smotany Domáce maslo s trochou kyslej smotany Vaše

Včera som náhodou zazrela na internete recept na výrobu domáceho masla. Istá značková spoločnosť ponúka šľahač na maslo a tam uviedla aj suroviny. Keďže občas maslo robievam, nedalo mi to a dnes som vyskúšala či to je ozaj tak rýchle, jednoduché a fajné. A , je.

Cviklovica - polievka z cvikly Cviklovica - polievka z cvikly Vaše

Minulý rok som uverejnila na Vareche polievku z tekvice, tento rok môj ocko dopestoval krásne veľké cvikly a tak ich postupne zužitkovávam na rôzno. Upiekla som cviklový koláč, robím šalát a uvarila som aj polievku podobnú kapustnici. A je ešte lepšia ako tá z tekvice. Pripomína tak trochu boršč.


«1 2 ...10 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist