dvorka nemá fotku

Dvorka

«1 2 ...10 »

Kváskové žemle Kváskové žemle Vaše

Podarili sa mi veľmi chutné žemle z kváskového cesta. Sú jemne sladké, dajú sa jesť samotné, ale aj plnené nasladko či naslano.

Kváskový pivný chlieb (fotorecept) Kváskový pivný chlieb (fotorecept) Vaše

Nie je nad čerstvý domáci chlieb. A ak je kváskový, je oveľa zdravší ako z droždia. Pečiem s kváskom už vyše roka, skúšam rôzne recepty z knihy o kváskovaní ktorú som si kúpila. Tento pivný chlieb je u nás topka. Teraz som piekla so svetlým pivom, no s tmavým je oveľa chutnejší.

Kváskové sladké rožky (fotorecept) Kváskové sladké rožky (fotorecept) Vaše

Skúšala som niekoľko receptov na kváskové rohlíky, ale nikdy sa nepodobali mojim banketovým z droždia. A keďže sa nerada vzdávam, skúšala som nové a nové. Našla som recept, ktorý síce na prvý krát nevyhovoval môjmu zrakovému zmyslu, ale niekde som ubrala, niekde pridala a vznikla dokonalosť. Nadýchané, chrumkavé, jemne sladučké rohlíky. Určite ich vyskúšam ešte s len trochou cukru na slano. Dám potom vedieť, či vyšli.

Červená šošovica Červená šošovica Vaše

Asi pred rokom som tento recept dostala a nejak som naň pozabudla. Dnes som si konečne spomenula a neobanovala som. Rýchle, chutné, sýte, variabilné jedlo.

Perníky z čokoládového cesta (fotorecept) Perníky z čokoládového cesta (fotorecept) Vaše

Minulý rok mi moja zlatá dcérka napiekla na Vianoce zákusky, lebo som totálne nič nestíhala. Tento rok nemám roboty o nič menej, dokonca je jej viac, ale teraz som ja tá zlatá dcéra, ktorá napiekla svojej mamke okrem iného perníčky aké sme mali minulý rok. Cesto obsahuje aj čokoládu a nakoľko som tu takýto recept nenašla, tak ho pridávam. Možno sa niekto chytí.

Opečený plnený syr (fotorecept) Opečený plnený syr (fotorecept) Vaše

Nepridávam recept, skôr len tip na superrýchlu prípravu syra na večeru, obed alebo pohostenie. Takto pripravený syr veľmi chutný a mne plne nahrádza vyprážaný.

Kváskové dukátové buchtičky (fotorecept) Kváskové dukátové buchtičky (fotorecept) Vaše

Kváskujem už pomaly rok, ale len nepatrnými krokmi sa púšťam do nových výziev. Chlieb a bagety už viem. Občas aj žemle mi vyjdú tak, ako som si predstavovala. No dnes som prvýkrát piekla niečo sladké. A myslím, že sa vydarili. Cesto som mala veľmi dobré a možno aj preto, že som ho nechala oddychovať nie dve, ale 4 hodiny (kým som si dorýľovala záhradné hriadky). Podelím sa teda s vami o recept.

Orechový koláč s bublinkovou vodou (fotorecept) Orechový koláč s bublinkovou vodou (fotorecept) Vaše

Rada skúšam nové jednoduché a rýchle recepty. Mám teraz kopec čerstvo nalúskaných orechov tak len sa pustiť do pečenia. Nový recept bol lákavý no mal jeden problém, že som vôbec nevedela ako koláč dopadne. Nakoľko po spracovaní mi cesto pokrylo len stred formy, musela som postup zopakovať. V mojom recepte uvádzam množstvo surovín na tortovú formu o veľkosti 27 cm. Ak budete piecť na plechu o veľkosti 25x35 cm, treba pridať polovicu množstva každej suroviny, ako uvádzam.

Domáce maslo s trochou kyslej smotany Domáce maslo s trochou kyslej smotany Vaše

Včera som náhodou zazrela na internete recept na výrobu domáceho masla. Istá značková spoločnosť ponúka šľahač na maslo a tam uviedla aj suroviny. Keďže občas maslo robievam, nedalo mi to a dnes som vyskúšala či to je ozaj tak rýchle, jednoduché a fajné. A , je.

Cviklovica - polievka z cvikly Cviklovica - polievka z cvikly Vaše

Minulý rok som uverejnila na Vareche polievku z tekvice, tento rok môj ocko dopestoval krásne veľké cvikly a tak ich postupne zužitkovávam na rôzno. Upiekla som cviklový koláč, robím šalát a uvarila som aj polievku podobnú kapustnici. A je ešte lepšia ako tá z tekvice. Pripomína tak trochu boršč.

Kváskové žemle - kaiserky (fotorecept) Kváskové žemle - kaiserky (fotorecept) Vaše

Kváskovaniu som prepadla v januári tohto roku. Pečiem chleby každý týždeň a síce nie každý je top, ale zjesť sa dali doteraz všetky. Mám však v pláne piecť aj pečivo a tak som samu seba presvedčila, že si musím pomôcť knihou. Kúpila som si a neoľutovala. Prvý chlieb z knihy o kváskovom pečení som piekla hrnčekový. Vydaril sa na jedničku aj okrúhly aj oválny a dnes som sa rozhodla upiecť kaiserky. Na Vareche som na ne recept nenašla, tak ho pridávam.

Závarka do polievky (fotorecept) Závarka do polievky (fotorecept) Vaše

Mám rada domáce cestoviny a závarky do polievky, preto ich dosť dosť často varievam. Do dnešnej polievky z kuraťa od farmára sa hodila práve domáca závarka a tak som si požičala recept od Jerica na mrveničku. Hrubej pšeničnej múky som mala málo, preto som nahradila polovicu hrubou celozrnnou špaldovou múkou. Cesto som nastrúhala na ručnom kľukovom strúhadle. A pre tento detail pridávam recept na Varechu, ako tip na prípravu cestovín.

Tvarohové pečivo - fit žemle (fotorecept) Tvarohové pečivo - fit žemle (fotorecept) Vaše

Včera som objavila na internete obrázok pečiva, ktorý ma nadchol svojou farbou. Našla som si recept a zistila som, že je veľmi jednoduchý, žemle len z tvarohu, vajec, soli a prášku do pečiva. Nedalo mi to a hneď ráno som si kúpila tvaroh a žemle upiekla. Majú podobnú chuť ako omeleta, ale asi treba vyskúšať a ohodnotiť.

Zapečený knedlik s klobásovou zmesou Zapečený knedlik s klobásovou zmesou Vaše

Občas nám ostane z obeda príloha a pokaždé robiť klasický knedlik s vajíčkom, alebo opečený knedlik namočený vo vajíčku som nechcela. Napadla mi táto rýchlovka zo surovín ktoré boli práve po ruke. Viem, že je tu veľa podobných receptov, hlavne na zapečené chleby, ale ... snáď týmto receptom niekoho inšpirujem.

Cícerová polievka na Valentína (fotorecept) Cícerová polievka na Valentína (fotorecept) Vaše

Nejde tak o recept ako o tip. Išla som robiť cícerové placky, tak som z vody a naberačky cíceru uvarila polievku a do nej dala zeleninu povykrajovanú so srdiečkovou vykrajovačkou.

Grilované jablká (fotorecept) Grilované jablká (fotorecept) Vaše

Vlastne to ani nie je recept, je to skôr tip na skvelú desiatu či zdravú chuťovku. Máme plnú pivnicu jabĺk a tak z nich robím všakovaké kúsky a aj každý deň minimálne dve zjem. A aby som spestrila svoj jablkový jedálniček, urobila som si grilované jablká s orechmi. Voňavé, trochu mäkké a pritom aj fajné.

Zemiakové žemle (fotorecept) Zemiakové žemle (fotorecept) Vaše

Nedalo mi a pred Vianocami som si kúpila tvorítko na žemle a včera som sa konečne dostala k jeho vyskúšaniu. Mám svoje osvedčené kysnuté cesto, ale chcela som vyskúšať niečo nové, recept pridaný ku tvorítku. Nie všetky takéto recepty sú dobré, ale tento je vydarený. Tak ako aj žemle.

Snehové gule (fotorecept) Snehové gule (fotorecept) Vaše

Tento rok som si povedala, že ak sladké, tak trochu zdravšie. Našla som si recepty výživovej poradkyne a dala som sa na pečenie a nepečenie. Tento recept je na spôsob Rafaela guliek. Len namiesto oblátok je použité pšeno, ktoré je veľmi zdravé vhodné pre celiatikov a napríklad, aj na odkyslenie organizmu. Trochu som sa obávala prípravy a preto som robila z menšej dávky, ale samotná príprava a hlavne výsledok ma nadmieru prekvapil. Samozrejme veľmi pozitívne.

Jogurtová majonéza (fotorecept) Jogurtová majonéza (fotorecept) Vaše

Je to už niekoľko rokov dozadu, čo som v českom televíznom programe o varení videla robiť niekoľko jedál z hustého jogurtu. Zapamätala som si len dva. Nátierku, ktorú od vtedy robím aspoň raz za dva týždne a majonézu. Tú som však doteraz ešte ani raz neurobila, až dnes. Robila som zemiakový šalát s viedenským rezňom, no recept je na čistú majonézu. Len fotka mi chýba, lebo som ju zabudla odfotiť.

Acidofilné halušky s tvarohom (fotorecept) Acidofilné halušky s tvarohom (fotorecept) Vaše

Dnes som si varila halušky z acidofilného mlieka ktoré sú chutné, nie drahé a na prípravu aj čas nenáročné. Je to jedlo našich starých mám, tak prečo nie. Polohrubú múku som zamenila za špaldovú hladkú a polohrubú celozrnnú pol na pol, ostatné suroviny zostali pôvodné.


«1 2 ...10 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist