tatranka nemá fotku

Tatranka

«1 2 ...12 »

Turecký koláč (fotorecept) Turecký koláč (fotorecept) Vaše

Recept je od priateľky. Rozmýšľali sme už dávnejšie nad tým názvom koláča, ale veru sme neprišli na to, prečo turecký? Neviem dôvod prečo ho tak nazvali. No sú v ňom všetky ingrediencie, ktoré máme radi. Dnes sa ohlásila vnučka, ktorá došla po troch mesiacoch z Nemecka a tak som sa pustila do tohto jednoduchého koláča, aby sme mali ku kávičke nejakú dobrotu. Tiež nemá rada krémové zákusky.

Dolky Dolky Vaše

Dnes som nepiekla, tak som urobila viac chutných ľahučkých doliek namiesto zákuska. Ako hlavný chod chutnú kapustnicu s klobáskou a obedík bol ako lusk.

Príma zemiaky! (fotorecept) Príma zemiaky! (fotorecept) Vaše

Vyrastala som na Spiši, som Spišiačka a vždy tu prevládalo pestovanie tých najlepších odrôd zemiakov. Veru už to tak nie je! Škoda. Teraz hľadám aspoň zemiaky zo Slovenska. Zemiaky v akejkoľvek forme, majú na našom stole prím. Teraz sú to pečené zemiaky pripravené rýchlo a ináč. Sú naozaj výborné! Bola som milo prekvapená ich výbornou chuťou.

Slivkové gule ináč a rýchlejšie (fotorecept) Slivkové gule ináč a rýchlejšie (fotorecept) Vaše

Tento recept by som veru neuvádzala, lebo ovocné, slivkové gule, tu už mám. No daná situácia ma donútila vymyslieť niečo chutné ale aj pekné, aby ten tanier aj dobre vyzeral. Manžel včera kúpil krásne veľké slivky. Asi to boli slivy. Chcela som dnes robiť zemiakové slivkové guľky. No keď som si na nich ešte predstavila cesto, vedela som, že to nebudú guľky ale delové gule. Na tanier bude stačiť jedna-dve a splnia porciu. No mne by sa to tak nepáčilo. A tak ku veľkým guľkám som pridala aj malé.

Kubo - fazuľová polievka s hubami Kubo - fazuľová polievka s hubami Vaše

Pod týmto menom si pamätám z mladosti polievku, ktorú varievala mamka. Neviem, či si ju ona tak nazvala, ale veru počas svojho života som sa z názvom tejto polievky nestretla. Lenže aj v našej domácnosti sa táto polievka z veľkej bielej fazule pozná pod názvom Kubo.

Dukátové buchtičky (fotorecept) Dukátové buchtičky (fotorecept) Vaše

Recept robievam tak dva-tri razy do roka, no vždy sa naň teším. Je to taká sladučká pochúťka. Zvyknem k ním robiť výdatnejšiu polievku.

Jablkový linzer s makom a orechovou krustou Jablkový linzer s makom a orechovou krustou Vaše

Už viackrát som uvádzala, že máme radi ovocné a jednoduché koláče. Teším sa, ak môžem spracovať zvyšné bielky, už staršie jabĺčka, mak aj oriešky, ktoré sa mi zvýšili z predchádzajúcich receptov a zaberajú mi miesto v chladničke. A tak prišiel na rad tento jednoduchý, no veľmi chutný a šťavnatý koláčik.

Orechovo-snehové kolieska Orechovo-snehové kolieska Vaše

Ak vám zvýšia bielky a neviete čo s nimi, je tu veľmi dobrý a rýchly recept na sladkú dobrotu. Recept mám z časopisu Život a myslím, že aj vám bude tak chutiť ako nám.

Kávová torta (fotorecept) Kávová torta (fotorecept) Vaše

Nerada pečiem torty, už som to viac krát spomínala, ale táto klasická ma zlákala. Po prečítaní receptu som vedela, že bude chutná a že by som ju mala aj zvládnuť. Žiadne poťahové materiály ani extra ozdoby, lebo to veru nezvládam. Po upečení a uvedení torty na svojej stránke ma príjemne prekvapil kladný ohlas. Tak som presvedčená, že aj vás táto jednoduchá, ale veľmi chutná tortička zaujme. Fotografie k pracovnému postupu nemám, lebo som nerátala, že ju ponúknem aj na Varechu.

Farebné veľkonočné donuty (fotorecept) Farebné veľkonočné donuty (fotorecept) Vaše

Na donuty mám veľa receptov. No tento z nich je najlepší a preto som sa rozhodla vám ho ponúknuť. Na prípravu nepotrebujete ani donutovú formu. Tieto donutky sa pečú a sú aj pomerne rýchlo hotové. Stôl svojou farebnosťou prizdobia a veru k pestrým veľkonočným dobrotám sa vám určite budú hodiť.

Rýchly chutný slaný posúch Rýchly chutný slaný posúch Vaše

Málokedy sa nechám zviesť koláčom pečeným na slano. Tento recept objavil a doporučil mi manžel po prečítaní receptov v časopise Báječná žena. Recept sa aj mne páčil a keďže s ním nebolo veľa práce a znel tak jednoducho, veru som sa odhodlala na jeho prípravu. Neľutujem. Je to naozaj chutný slaný koláč, ktorý si môžete obmieňať a prispôsobovať svojej chuti.

Čokoládové ružové kocky (fotorecept) Čokoládové ružové kocky (fotorecept) Vaše

Recept vznikol spontánne. Zvýšila sa mi čokoládová plnka a potrebovala som ju zúžitkovať. Nápad bol na svete a ja vám ponúkam svoj chutný nepečený zákusok. Fotografie postupu nemám, lebo by vlastne ani nebolo čo fotiť. Preto celý postup len opíšem.

Kapia v oleji a sladkokyslom náleve bez sterilizácie (fotorecept) Kapia v oleji a sladkokyslom náleve bez sterilizácie (fotorecept) Vaše

Varecháč @igipap žiadal na stránke Varechy v diskusii recept na zaváranú kapiu v oleji. Bolo to v roku 2010. Keďže som recept na ňu mala, ponúkla som mu ho v rámci diskusie. V tieto dni som pár pohárov kápie urobila (používam ju len na ozdobu jedla), napadlo mi, že ju dám aj na hlavnú stránku Varechy. Je to rýchle a nie komplikované zaváranie bez sterilizácie!

Slané syrovo-šunkové krekry (fotorecept) Slané syrovo-šunkové krekry (fotorecept) Vaše

Manžel veľmi obľubuje slané pečivo. Skúšala som už všelijaké recepty. Postupne som sa dopracovala z vlastných skúsenosti k tomuto. Keďže je to drobné pečivo, tak je s nim trochu práce. No pokiaľ si vyhradíte naň čas, výsledok je naozaj veľmi dobrý. Keksíky si robievam v čase, ak ma žiadna iná práca nezamestnáva. Odkladám v krabičke do zásoby. Neprekvapí vás žiadna nečakaná návšteva, pokiaľ mu odoláte a nezjete si ho...

Punčové rezy (fotorecept) Punčové rezy (fotorecept) Vaše

Punčové rezy som už dlhšiu dobu nerobila. Keďže sú teraz pomerne veľmi teplé dni, volím koláčiky bez krémov. A punčové rezy sú takýto tip koláča. Je tu viac receptov na punčový koláč, no rozhodla som sa ho pridať. Nepotrebujete naň ani veľa vajíčok a ani potravinárske farbivo, ktoré vo veľa prípadoch od receptu odradí.

Švajčiarske syrové špízy so šunkou (fotorecept) Švajčiarske syrové špízy so šunkou (fotorecept) Vaše

Recept som našla na internete. Je to podobné ako vysmážaný syr, len syr sa nerozteká, lebo ho drží obdĺžnik šunky. Je trochu zaujímavejší a dá sa k nemu použiť zelenina a rôzne ochutené omáčky a dipy.

Kakaovo-tvarohová bábovka (fotorecept) Kakaovo-tvarohová bábovka (fotorecept) Vaše

Tento recept bábovky, vám určite bude chutiť.Je šťavnatá,nie veľmi sladká a hlavne rýchla.Vyskúšajte,myslím,že neoľutujete.Ku voňavej kávičke,ako stvorená.

Slané palacinkové dečky (fotorecept) Slané palacinkové dečky (fotorecept) Vaše

Recept som si urobila podľa videa na Facebooku. Rada skúšam nové a zaujímavé recepty.

Zemiakové veže (fotorecept) Zemiakové veže (fotorecept) Vaše

Tieto veže som robila podľa videa, ktoré na Fb, prilepila priateľka. Vyskúšala som hneď v ten deň a recept sa mi zapáčil. Takto upravené zemiačky sa dajú použiť ako chuťovka k vínku, alebo príloha k mäsu. Nedalo mi, aby som vám recept neuviedla .Niektorí ste sa s nim určite stretli .Nie je náročný ani na suroviny, ani na čas. Opekané zemiačky a ochutené, máme radi v každej podobe. Ja som si ho trochu upravila aj o suroviny a o špáradlo, ktoré mi vežu drží a dá sa takto s jedlom lepšie manipulovať.

Prekladanec (fotorecept) Prekladanec (fotorecept) Vaše

Recept som odsledovala na TV1,v relácii pani K.Magálovej.Recept sa mi zapáčil a kým som si dobre pamätala postup,tak som ho dnes zrealizovala.Určite túto reláciu veľa vareškáriek sleduje,takže ste recept videli No chcela by som vás len ubezpečiť,keďže som sa presvedčila na vlastnom jazýčku,že recept je naozaj chutný. Gramáž je dobrá,len na budúce pridám asi o trochu viac tvarohu. Málinko ingrediencii do plnky som si už vylepšila sama.


«1 2 ...12 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist