tatranka nemá fotku

Tatranka

«1 2 ...13 »

Ovsená kaša s ovocím Ovsená kaša s ovocím Vaše

Myslím, že v týchto horúčavách privítate tento rýchly a chutný recept. Uvarila som k nemu výdatnejšiu polievku a veru sme si pochutili.

Višňovo-hroznový závin s makom (fotorecept) Višňovo-hroznový závin s makom (fotorecept) Vaše

Recept som objavila v knihe, ktorú som vyhrala na Vareche. Keďže záviny a štrúdle robím rada, upútalo ma spracovanie základného cesta. Myslím, že aj vás zaujme spracovanie závinu. Volám ho preto závin, hoci je uvedený ako štrúdľa, ale ja považujem za štrúdľu len to cesto, ktoré môžem na tenučko vytiahnuť a také toto cesto nie je. No s výsledkom som bola spokojná, pre mňa zostane tento recept ako závin, ale to bude chutný a zaujímavý závin.

Punčová roláda Punčová roláda Vaše

Pozrela som si tu na Vareche recepty na punčovú roládu. Keďže som ju takto spracovanú nenašla, rozhodla som sa, že vám ju ponúknem. Nie je náročná na spracovanie a ak stojí aspoň dva dni v chlade, je veľmi chutná, šťavnatá. Podávam k nej len popis, pretože nebolo čo fotiť.

Medovníky s mandľami a so slivkovým lekvárom Medovníky s mandľami a so slivkovým lekvárom Vaše

Tento recept som získala na stránke o varení len teraz v predvianočnom čase. Recept sa mi po prečítaní zapáčil a hneď som ho aj vyskúšala. Pretože recept je chutný, perníčky mäkké, netreba na výsledok dlho čakať, rozhodla som sa ponúknuť vám tento recept. Práca s ingredienciami je jednoduchá, tak recept som len popísala. Určite sa vám zapáči tiež. Malé vylepšenia som urobila podľa seba.

Malý čokoládový veniec Malý čokoládový veniec Vaše

Zisťujem, že čím som staršia, oslovujú ma jednoduché a aj rýchle recepty. No to je asi prirodzené. Tento recept som získala už dávno a rada ho robievam, pretože nie je náročný je bez krémov, ktoré ja nemusím a ku kávičke urobí ohromnú službu. Ak si ho potrebujete vylepšiť, stačí naň dať lyžičku kompótu alebo chutnej šľahačky. Zvyknem polovičku pokrájaného venca odložiť do mrazničky, ako sa vraví na horšie časy. A verte, že veru sú momenty, akoby som ho našla. Potom mám pocit, že je ešte chutnejší.

Hubové palacinky plnené špenátom (fotorecept) Hubové palacinky plnené špenátom (fotorecept) Vaše

Recept ma upútal na stránke o varení. Páčila sa mi fotografia od @D. Machalovej, ktorá tieto palacinky uvádzala. No recept priložený nebol. Meníčko ma oslovilo a pretože už roky varím, domyslela som si, s čím by som tieto palacinky nakombinovala. Základný recept na palacinky uvádzam, tiež prípravu špenátu. No a potom je už len na vás aký zeleninový šalát si zvolíte. Ja som pridala aj opečené pramienky šunky, len preto, aby som mala menu sýtejšie a mohla ho podávať ako hlavné jedlo. Tiež syr tofu.

Sladké pníky na oblátkach (fotorecept) Sladké pníky na oblátkach (fotorecept) Vaše

Recept je veľmi chutný. Nepečie sa, najradšej ho robím z odrezkov koláčikov alebo z polámaných častí. Ak ich nemám, koláčik je chutný z piškót. Tak znie aj recept. Ak chcete robiť pníky z odrezkov, zachovajte gramáž, ktorá platí pre piškóty - 220 g.

Makovo-pudingové koláčiky z rožkov so zapečeným snehom (fotorecept) Makovo-pudingové koláčiky z rožkov so zapečeným snehom (fotorecept) Vaše

Recept je ohromný ! Hneď ako ho stiahla priateľka z Youtube a prečítala som si ho, vedela som, že ho vyskúšam. Je to vlastne jednoduchá maková akoby žemľovka. No je to rýchly koláčik a dá sa podávať ako sladký obed. Je to taká inovovaná dobrota. Nepočítala som, že ho sem uvediem, tak som ani postup nefotila. No neodolala som, aby som vám ho neponúkla. Som presvedčená, že tak ako si získal mňa, určite si získa aj vás.

Linecké koláčiky slovenské Linecké koláčiky slovenské Vaše

Ak som napísala pri vanilkových rožkoch, že sú chutné a aj rýchle, platí to aj o týchto sladučkých lineckých koláčikoch. Spracujete cesto, kým si pripravíte pár formičiek na vykrajovanie, lekvár, plechy, už môžete cesto z chladu vyberať. Je pripravené na spracovanie.

Vanilkové rožky Vanilkové rožky Vaše

Chcela by som ponúknuť jednoduché, ale veľmi chutné vanilkové rožky. Cesto spracujeme, nemusí odpočívať. Čítam na stránkach internetu: "Poraďte roztieklo sa mi cesto, nedarí sa mi." Tak tieto sa vám podaria a budete veľmi spokojné. Dávka je malá, ale vy si ju môžete zdvojnásobiť. Mne toto množstvo vyhovuje. Radšej mám viac rôznych koláčikov. Sme len dvaja a ponúknuť je stále čím.

Marokánky (fotorecept) Marokánky (fotorecept) Vaše

Už ako mladá slečna som si rada pochutila na chutných Marokánkach. Obdivovala som na nich spústu dobrôt, ktoré som ani nevedela definovať. Vychutnala som si chutný chrumkavý koláčik. Po rokoch som získala recept a tento kúsok dobroty sem-tam urobím. Je to koláčik, ktorý keď je zabalený a v chlade, naozaj vydrží dlho. Rozhodla som sa ho dnes ponúknuť, hoci tohto typu recepty tu sú. No vy skúste práve ten môj! naozaj sa oplatí.

Turecký koláč (fotorecept) Turecký koláč (fotorecept) Vaše

Recept je od priateľky. Rozmýšľali sme už dávnejšie nad tým názvom koláča, ale veru sme neprišli na to, prečo turecký? Neviem dôvod prečo ho tak nazvali. No sú v ňom všetky ingrediencie, ktoré máme radi. Dnes sa ohlásila vnučka, ktorá došla po troch mesiacoch z Nemecka a tak som sa pustila do tohto jednoduchého koláča, aby sme mali ku kávičke nejakú dobrotu. Tiež nemá rada krémové zákusky.

Dolky Dolky Vaše

Dnes som nepiekla, tak som urobila viac chutných ľahučkých doliek namiesto zákuska. Ako hlavný chod chutnú kapustnicu s klobáskou a obedík bol ako lusk.

Príma zemiaky! (fotorecept) Príma zemiaky! (fotorecept) Vaše

Vyrastala som na Spiši, som Spišiačka a vždy tu prevládalo pestovanie tých najlepších odrôd zemiakov. Veru už to tak nie je! Škoda. Teraz hľadám aspoň zemiaky zo Slovenska. Zemiaky v akejkoľvek forme, majú na našom stole prím. Teraz sú to pečené zemiaky pripravené rýchlo a ináč. Sú naozaj výborné! Bola som milo prekvapená ich výbornou chuťou.

Slivkové gule ináč a rýchlejšie (fotorecept) Slivkové gule ináč a rýchlejšie (fotorecept) Vaše

Tento recept by som veru neuvádzala, lebo ovocné, slivkové gule, tu už mám. No daná situácia ma donútila vymyslieť niečo chutné ale aj pekné, aby ten tanier aj dobre vyzeral. Manžel včera kúpil krásne veľké slivky. Asi to boli slivy. Chcela som dnes robiť zemiakové slivkové guľky. No keď som si na nich ešte predstavila cesto, vedela som, že to nebudú guľky ale delové gule. Na tanier bude stačiť jedna-dve a splnia porciu. No mne by sa to tak nepáčilo. A tak ku veľkým guľkám som pridala aj malé.

Kubo - fazuľová polievka s hubami Kubo - fazuľová polievka s hubami Vaše

Pod týmto menom si pamätám z mladosti polievku, ktorú varievala mamka. Neviem, či si ju ona tak nazvala, ale veru počas svojho života som sa z názvom tejto polievky nestretla. Lenže aj v našej domácnosti sa táto polievka z veľkej bielej fazule pozná pod názvom Kubo.

Dukátové buchtičky (fotorecept) Dukátové buchtičky (fotorecept) Vaše

Recept robievam tak dva-tri razy do roka, no vždy sa naň teším. Je to taká sladučká pochúťka. Zvyknem k ním robiť výdatnejšiu polievku.

Jablkový linzer s makom a orechovou krustou Jablkový linzer s makom a orechovou krustou Vaše

Už viackrát som uvádzala, že máme radi ovocné a jednoduché koláče. Teším sa, ak môžem spracovať zvyšné bielky, už staršie jabĺčka, mak aj oriešky, ktoré sa mi zvýšili z predchádzajúcich receptov a zaberajú mi miesto v chladničke. A tak prišiel na rad tento jednoduchý, no veľmi chutný a šťavnatý koláčik.

Orechovo-snehové kolieska Orechovo-snehové kolieska Vaše

Ak vám zvýšia bielky a neviete čo s nimi, je tu veľmi dobrý a rýchly recept na sladkú dobrotu. Recept mám z časopisu Život a myslím, že aj vám bude tak chutiť ako nám.

Kávová torta (fotorecept) Kávová torta (fotorecept) Vaše

Nerada pečiem torty, už som to viac krát spomínala, ale táto klasická ma zlákala. Po prečítaní receptu som vedela, že bude chutná a že by som ju mala aj zvládnuť. Žiadne poťahové materiály ani extra ozdoby, lebo to veru nezvládam. Po upečení a uvedení torty na svojej stránke ma príjemne prekvapil kladný ohlas. Tak som presvedčená, že aj vás táto jednoduchá, ale veľmi chutná tortička zaujme. Fotografie k pracovnému postupu nemám, lebo som nerátala, že ju ponúknem aj na Varechu.


«1 2 ...13 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist