Dukátové buchtičky
Dukátové buchtičky

Dukátové buchtičky fotorecept

tatranka - fotkatatranka, 28. augusta 2017
Dukátové buchtičky (fotorecept)
Foto: tatranka

Recept robievam tak dva-tri razy do roka, no vždy sa naň teším. Je to taká sladučká pochúťka. Zvyknem k ním robiť výdatnejšiu polievku.

60 minút
príprava
12 minút
na 170-180 °C

Suroviny

600 g
1 ks
trochu (pre chuť)
1 PL
0,5 dcl
1 bal (suché)
2,5 - 3 dcl
0,5 dcl
Krém:
1 bal
3 PL
1 bal
1 PL
 (um)
3/4 l
1 ČL
1 PL
trochu
 (na ozdobu)
 (na potieranie buchtičiek)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Múku si preosejeme, do hlbšej nádoby. Z trošky teplého mlieka, cukru, lyžičky múky a droždia necháme nakysnuť kvások. Ten spojíme s múkou, do ktorej sme pridali soľ, vajíčko, mlieko, vodu, cukor a nakoniec olej. Vypracujeme cesto. Ak sa nám zdá cesto tuhšie, môžeme pridať ešte trošku teplej vody. Necháme ho vykysnúť na teplom mieste.

  Dukátové buchtičky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Asi po pol hodine cesto prenesieme na lopár a rozdelíme ho na asi na 5 - 6 dielikov. Z týchto potom vyváľame hrubšie šúlance. Z nich odkrajujeme rovnaké kúsky, z ktorých formujeme buchtičky. Ukladáme ich na vymastený plech a každú jednu buchtičku potrieme olejom, aby sa nám nepolepili a boli jemnučké. Ja ich pečiem v mikrovlnnej trúbe, na funkcii CRISP. Je to rýchlo a buchtičky mám za 10 - 12 minút upečené. No buchtičky môžete piecť samozrejme aj v plynovej a elektrickej trúbe. Tak ako pečiete kysnuté cesto je to na tých 170 - 180 °C.

  Dukátové buchtičky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Buchtičky nezabudnite potierať olejom.

  Dukátové buchtičky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Upečené dukátové buchtičky.

  Dukátové buchtičky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Varenie krému som nefotila. Krém robím riedky vanilkový puding. Osladím ho, pridám vanilkový cukor. Do hotového pridám trochu umu alebo rumovej príchute. Nakoniec trochu masla, aby vám krém netvoril na povrchu kožu. Na zdobenie používam trochu mrazeného ovocia. Pridám lyžicu cukru trochu vody rozmiešanej s kukuričným škrobom. Všetko je hotové len naklásť dobrotu na tanier a prizvať svojich konzumentov, ktorým sa aj takouto dobrotou zavďačíte.

  Dukátové buchtičky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
nádherne vyzerajú, jedna ako druhá, o chuti nepochybujem. Veru som ich dáávno nerobila, keď boli deti malé... @Tatranka rada pozerám Tvoje rcp, máš cit pre aranžovanie, vždy sa pokochám aspoň očami :)
1x katka78