Snehové pečivo
Snehové pečivo

Orechovo-snehové kolieska

tatranka - fotkatatranka, 18. júla 2017
Orechovo-snehové kolieska
Foto: tatranka

Ak vám zvýšia bielky a neviete čo s nimi, je tu veľmi dobrý a rýchly recept na sladkú dobrotu. Recept mám z časopisu Život a myslím, že aj vám bude tak chutiť ako nám.

13
porcií
40 minút
príprava
15 minút
na 150 °C

Suroviny

280 g
3 ks
80 g
70 g
z 1/2 citróna
Krém:
140 g
140 g
1 ks
30 g
30 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Bielky vyšľaháme s cukrom do tuha. Primiešame pomleté vlašské orechy, strúhanku a citrónovú šťavu. Dobre celú hmotu premiešame a prenesieme si ju do cukrárskeho vrecka s hladkou trubičkou. Nemusíte, môžete ich priamo lyžicou nalievať do vyznačených koliesok. / Ja to robím cukrárskym vrecúškom/.

 2. 2

  Na plech s papierom na pečenie si predznačíme okrúhlym vrchom pohárika ponoreného do múky kolieska na papieri, aby sme mali rovnako upečené kolieska. Na ne nanášam cukrárskym vreckom po troche hmotu -cesto. Môžete ju roztreť malou lyžičkou. Mali by ste získať asi 26 kúskov koliesok.

 3. 3

  Dáme piecť do mierne vyhriatej trúby na 150-160 °C asi na 12-15 minút. Kolieska trochu povyskočia a trošku zružovejú.

 4. 4

  Plnka je veľmi jednoduchá. Maslo vymiešame s cukrom a žĺtkom do peny. Pridáme vlašské a lieskové orechy. Lieskové orechy najprv trochu opražíme na panvici a potom ich v utierke trením zbavíme šupiek. Až tak ich pomelieme.

  Orechovo-snehové kolieska - obrázok 4
 5. 5

  Vzniknutým krémom potom naplníme vychladnuté kolieska /môžeme aj ozdobne/, ktoré spájame po dva spolu. Koláčiky chuťou a svojou konzistenciou pripomínajú laskonky. No máme ich oveľa skôr hotové.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
predstavujem si park, hackovane rukavicky, slameny klobucik so stuzkou, listy vo vetriku a tieto sladké dobroty. krásna práca!
1x waocipa
@Mitzy (18.7.2017 21:56)

Áno evokuje tú predstavu veru aj vo mne,keď si to takto pekne napísala.Ďakujem.Takže 30 roky.
1x mitzy