afataga nemá fotku

Afataga

«1 2 ...12 »

Vajíčkový šalát Vajíčkový šalát Vaše

Akosi sa to tu v poslednej dobe rozšalátovalo :-), tak pridávam jeden do zbierky. Tiež ho mávali v bufetoch a dosť sa mi podarilo tú chuť napodobniť. Už si ale nepamätám, či v ňom býval aj hrášok a mrkva. Má niekto lepšiu pamäť?

Brokolicovo-karfiolová polievka bezlepková (fotorecept) Brokolicovo-karfiolová polievka bezlepková (fotorecept) Vaše

Ja som tu už viac krát vyhlásila, že nie som na polievky, ale minule som varila karfiol a bolo mi ľúto vyliať vývar, tak som skúsila takúto polievku a veľmi mi chutila. Aj dnes som varila karfiol aj brokolicu na iné jedlo, tak som ju uvarila znova, lebo mne už dávno polievka tak nechutila, ako táto. Množstvá surovín sú orientačné.

Ipeľská kapusta aj pre bezlepkáčov (fotorecept) Ipeľská kapusta aj pre bezlepkáčov (fotorecept) Vaše

Tento rcp. mám v zošite asi 20 rokov, varila ho kedysi v tv nejaká herečka, už si nepamätám jej meno ani názov relácie. Ja som trochu zmenila postup a pridala saturejku a chilli. V pôvodnom rcp. sa mala cibuľa opražiť na slanine, to som neurobila, lebo my nemáme radi mľandravú slaninu.

Nepečené datľové guľky bez cukru Nepečené datľové guľky bez cukru Vaše

Generálka na vianočné nepečenie. Neuznávam prejedanie sa cukrami, tak som skúsila niečo zdravšie. Inšpirácia tu: https://varecha.pravda.sk/recepty/sezamove-brownies-so-sezamovo-cokoladovou-polev/69222-recept.html. Tento rcp. je variabilný, na konci popíšem, aké variácie mi ešte napadli.

Hubové fašírky bez rožkov a múky (fotorecept) Hubové fašírky bez rožkov a múky (fotorecept) Vaše

Keďže rastú ako divé, skúsila som zas niečo iné. Jedlo by mohlo byť aj vegetariánske, ak by sa masť vymenila za olej a aj bezlepkové, ak by sa fašírky obalili napr. v semienkach, orechoch a pod.

Bravčová panenka s omáčkou z podpňovky (fotorecept) Bravčová panenka s omáčkou z podpňovky (fotorecept) Vaše

Huby rastú ako divé, tak som teraz použila podpňovku obyčajnú, nazývanú tiež václavka, alebo michalka. Je to výborná huba, má výraznú hubovú chuť a keď je malá, ešte je aj fešanda :-). Huby som včera dusila na masti, časť som si odložila na dnešný obed, zvyšok som dala do mrazničky.

Šalát z červenej kapusty Šalát z červenej kapusty Vaše

Jednoduchá príloha napr. k pečenému bôčiku. Inšpirácia tu: https://varecha.pravda.sk/recepty/karfiolovo-brokolicovy-salat-na-sposob-zemiako/58169-recept.html.

Zelená špargľa so slovenskou ryžou (fotorecept) Zelená špargľa so slovenskou ryžou (fotorecept) Vaše

Inšpirácia je rcp. od @katka78: https://varecha.pravda.sk/recepty/risotto-so-zelenou-sparglou-a-hraskom-fotorec/50657-recept.html. Tak som si povedala, že to skúsim so slovenskou ryžou a slaninou a chutilo nám.

Hanger steak s teriyaki marinádou (fotorecept) Hanger steak s teriyaki marinádou (fotorecept) Vaše

Už som sa dlho chystala na túto marinádu, pozerala som viac receptov, aj tu je jeden od @2010, nakoniec som urobila podľa videa, kde varila japonská kuchárka.

NEoriginál šomloi halušky z piškót (fotorecept) NEoriginál šomloi halušky z piškót (fotorecept) Vaše

Kedysi som asi originál jedla v Budapešti, našla som na nete kopu rcp., samozrejme každý iný, tak som si postupom času vytvorila túto jednoduchú a chutnú verziu pre lenivcov.

Rýchle smotanovo-čokoládové slimáčiky (fotorecept) Rýchle smotanovo-čokoládové slimáčiky (fotorecept) Vaše

Ozaj super rýchle, ak máte chuť na niečo sladké, ale nepresladené. Objavila som vyvaľkané lístkové cesto bez stužených tukov a kvanta éčiek.

Morčacie stehno na víne (fotorecept) Morčacie stehno na víne (fotorecept) Vaše

Zas jeden momentálny nápad.

Špargľová cesnačka (fotorecept) Špargľová cesnačka (fotorecept) Vaše

V sobotu sme mali špargľu a 2 ks zostali, tak som ich využila, odložila som si aj vývar zo špargle aj zo zemiakov.

Kokosovo-špaldová bábovka Kokosovo-špaldová bábovka Vaše

Aj tisíckrát otrepaný hrnčekový recept sa dá urobiť inak.

Bravčová krkovička s cibuľovou omáčkou (fotorecept) Bravčová krkovička s cibuľovou omáčkou (fotorecept) Vaše

Umyla som a okorenila 2 ks krkovice a uvažovala, čo s nimi, počas procesu varenia mi vyšlo toto jedlo.

Farfalle so slaninou a sušenými paradajkami (fotorecept) Farfalle so slaninou a sušenými paradajkami (fotorecept) Vaše

Takéto krásne farfalle som nedávno dostala od výbornej kamarátky, tak dnes prišli na rad. Kamarátka ma veľkú starosť o svojho veľmi blízkeho a milovaného člena rodiny, tak dúfam, že ju týmto rcp. aspoň trošičku poteším.

Rizoto na ázijský spôsob Rizoto na ázijský spôsob Vaše

Dostala som balíček ázijských korenín, tak som hľadala, ako ich použiť, dnes prišlo na rad biryani. Pozerala som na nete rcp. na Pulao aj Biryani a nejako som z toho uklohnila toto jedlo, preto ho som nazvala ako som ho nazvala, lebo je to fúzia viac rcp.

Cestoviny s hubami (fotorecept) Cestoviny s hubami (fotorecept) Vaše

Včera sme boli na huby, nič moc, ale aspoň čosi a dosť lievika trubkovitého aj jedna bedľa. Tak ma napadlo, že bedľu aj lievik použijem na cestoviny. Inšpiráciu som našla v staršej kuchárke, rcp. som si upravila. Použiť sa dajú akékoľvek huby, hlavne, aby boli jedlé viac ako jeden krát :-).

Cestoviny pacchero a la Amatriciana (fotorecept) Cestoviny pacchero a la Amatriciana (fotorecept) Vaše

Inšpirácia Emanuel Ridi: http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Bucatini-all-amatriciana. Pozerala som na nete viac rcp., niektorý bol s cibuľou a cesnakom, iný s mrkvou a zelerom, ďalší s bazalkou, skrátka každý iný. Tak ktorý je pravý, netuším, ja som si vybrala tento a neľutujem.


«1 2 ...12 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist