afataga nemá fotku

afataga

«1 2 ...13 »

Panenka na spôsob číny Panenka na spôsob číny Vaše

Keď máte neforemné konce panenky a neviete, čo s nimi. Dá sa použiť takýto jednoduchý rcp.

Bravčová panenka v slanine s hubovou omáčkou (fotorecept) Bravčová panenka v slanine s hubovou omáčkou (fotorecept) Vaše

Rýchle, pomerne jednoduché a podľa mňa výborné, aj keď nie moc fotogenické.

Syrový šalát s cviklou Syrový šalát s cviklou Vaše

Taká ľahká večera.

Kapustovo-cviklový šalát Kapustovo-cviklový šalát Vaše

Nedávno sme mali návštevu a dumala som, akú prílohu k zapečenému bravčovému s hubami a napadol ma tento šalát. Návšteve sa robili hrče za ušami a pýtala si rcp. :-). Dnes som ho zopakovala a nafotila, dá sa jesť aj samotný, alebo ako príloha k mäsu, šunke, plackám a pod.

Krkovička na víne s hubami (fotorecept) Krkovička na víne s hubami (fotorecept) Vaše

Nedeľný obed. Jedlo pomerne jednoduché a myslím, že výborne.

Zeleninová polievka bez múky (fotorecept) Zeleninová polievka bez múky (fotorecept) Vaše

V poslednej dobe nepoužívam múku a dá sa.

Torta takmer bez cukru a skoro raw (fotorecept) Torta takmer bez cukru a skoro raw (fotorecept) Vaše

Hneď na úvod priznávam, že čo sa estetiky týka, cukrárka zo mňa nikdy nebude :-). Recept je zlepenec toho, čo som našla na nete a mojej fantázie. Torta nie je presladená a vhodná do LC HF stravy.

Cviklový šalát (fotorecept) Cviklový šalát (fotorecept) Vaše

Inšpirácia @Kecemis. U nás príloha k mäsu, ale asi sa dá jesť aj sám.

Vajíčkový šalát Vajíčkový šalát Vaše

Akosi sa to tu v poslednej dobe rozšalátovalo :-), tak pridávam jeden do zbierky. Tiež ho mávali v bufetoch a dosť sa mi podarilo tú chuť napodobniť. Už si ale nepamätám, či v ňom býval aj hrášok a mrkva. Má niekto lepšiu pamäť?

Brokolicovo-karfiolová polievka bezlepková (fotorecept) Brokolicovo-karfiolová polievka bezlepková (fotorecept) Vaše

Ja som tu už viac krát vyhlásila, že nie som na polievky, ale minule som varila karfiol a bolo mi ľúto vyliať vývar, tak som skúsila takúto polievku a veľmi mi chutila. Aj dnes som varila karfiol aj brokolicu na iné jedlo, tak som ju uvarila znova, lebo mne už dávno polievka tak nechutila, ako táto. Množstvá surovín sú orientačné.

Ipeľská kapusta aj pre bezlepkáčov (fotorecept) Ipeľská kapusta aj pre bezlepkáčov (fotorecept) Vaše

Tento rcp. mám v zošite asi 20 rokov, varila ho kedysi v tv nejaká herečka, už si nepamätám jej meno ani názov relácie. Ja som trochu zmenila postup a pridala saturejku a chilli. V pôvodnom rcp. sa mala cibuľa opražiť na slanine, to som neurobila, lebo my nemáme radi mľandravú slaninu.

Nepečené datľové guľky bez cukru Nepečené datľové guľky bez cukru Vaše

Generálka na vianočné nepečenie. Neuznávam prejedanie sa cukrami, tak som skúsila niečo zdravšie. Inšpirácia tu: https://varecha.pravda.sk/recepty/sezamove-brownies-so-sezamovo-cokoladovou-polev/69222-recept.html. Tento rcp. je variabilný, na konci popíšem, aké variácie mi ešte napadli.

Hubové fašírky bez rožkov a múky (fotorecept) Hubové fašírky bez rožkov a múky (fotorecept) Vaše

Keďže rastú ako divé, skúsila som zas niečo iné. Jedlo by mohlo byť aj vegetariánske, ak by sa masť vymenila za olej a aj bezlepkové, ak by sa fašírky obalili napr. v semienkach, orechoch a pod.

Bravčová panenka s omáčkou z podpňovky (fotorecept) Bravčová panenka s omáčkou z podpňovky (fotorecept) Vaše

Huby rastú ako divé, tak som teraz použila podpňovku obyčajnú, nazývanú tiež václavka, alebo michalka. Je to výborná huba, má výraznú hubovú chuť a keď je malá, ešte je aj fešanda :-). Huby som včera dusila na masti, časť som si odložila na dnešný obed, zvyšok som dala do mrazničky.

Šalát z červenej kapusty Šalát z červenej kapusty Vaše

Jednoduchá príloha napr. k pečenému bôčiku. Inšpirácia tu: https://varecha.pravda.sk/recepty/karfiolovo-brokolicovy-salat-na-sposob-zemiako/58169-recept.html.

Zelená špargľa so slovenskou ryžou (fotorecept) Zelená špargľa so slovenskou ryžou (fotorecept) Vaše

Inšpirácia je rcp. od @katka78: https://varecha.pravda.sk/recepty/risotto-so-zelenou-sparglou-a-hraskom-fotorec/50657-recept.html. Tak som si povedala, že to skúsim so slovenskou ryžou a slaninou a chutilo nám.

Hanger steak s teriyaki marinádou (fotorecept) Hanger steak s teriyaki marinádou (fotorecept) Vaše

Už som sa dlho chystala na túto marinádu, pozerala som viac receptov, aj tu je jeden od @2010, nakoniec som urobila podľa videa, kde varila japonská kuchárka.

NEoriginál šomloi halušky z piškót (fotorecept) NEoriginál šomloi halušky z piškót (fotorecept) Vaše

Kedysi som asi originál jedla v Budapešti, našla som na nete kopu rcp., samozrejme každý iný, tak som si postupom času vytvorila túto jednoduchú a chutnú verziu pre lenivcov.


«1 2 ...13 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist