Kapustový šalát
Kapustový šalát

Kapustovo-cviklový šalát

afataga - fotkaafataga, 14. októbra 2018
Kapustovo-cviklový šalát
Foto: afataga

Nedávno sme mali návštevu a dumala som, akú prílohu k zapečenému bravčovému s hubami a napadol ma tento šalát. Návšteve sa robili hrče za ušami a pýtala si rcp. :-). Dnes som ho zopakovala a nafotila, dá sa jesť aj samotný, alebo ako príloha k mäsu, šunke, plackám a pod.

10
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

1 ks menšia
1 ks
2 ks stredná
4 ks
300 ml
 (nemusí byť)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Kapustu, cibuľu a uhorky som nakrájala, cviklu som mala naloženú už nakrájanú, nálev som nepoužila. Pridala som pažítku, majonézu, soľ a korenie, pár kvapiek worčestru, riadne pomiešala, ochutnala a dala som ešte asi 1 kl citrónovej šťavy. Treba nechať odležať aspoň pár hodín.

    Kapustovo-cviklový šalát - obrázok 1
  2. 2

    Malý jesenný pozdrav zo záhrady:

    Kapustovo-cviklový šalát - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Afataga to je rychlost, ze? Salat se mi hodi na zitra, prijde navsteva na obed. No co rict? Je fantasticky a to jeste neni ulezely. Alespon jsem si dala na talirek, zbytek je v lednici. Diky za recept, nikdy by me nenapadla takova kombinace. Další salaty ke mne :-)


Salát se mi líbí, vypadá prudce jedle. Jak je možné, milá Afi, že ti červená cvikla neznesvětila barvu všech surovin? Ona je potvorka a ráda ze všeho udělá Hallo Kity. Krásné foto vašej podzimnej záhrady, díky za sdílení. Letí pozdravení a pohlazení Tarinke!
1x afataga