Nepečené datľové guľky bez cukru

afataga - fotkaAfataga, 18. novembra 2017 16:43
Ďalšie recepty »
Nepečené datľové guľky bez cukruFoto: afataga

Generálka na vianočné nepečenie. Neuznávam prejedanie sa cukrami, tak som skúsila niečo zdravšie. Inšpirácia tu: https://varecha.pravda.sk/recepty/sezamove-brownies-so-sezamovo-cokoladovou-polev/69222-recept.html. Tento rcp. je variabilný, na konci popíšem, aké variácie mi ešte napadli.

8
porcií
25 min
príprava

Suroviny

150 g
100 g
100 g
2 PL
2 PL
50 ml
štipka
 (na obalenie)
TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Datle a hrozienka som namočila do vody na 1 hod. Pomlela som orechy a potom pridala ku nim pomixované datle s hrozienkami, kakao, hrozienka v ume a chilli. Akosi sa mi to bránilo spojiť, tak som dala ešte um. Urobila som masu a formovala guľky.

  Nepečené datľové guľky bez cukru - obrázok 1
 2. 2

  Hotové som obalila v kakaovom prášku a dala do košíčkov. Vyšlo mi 17 ks. Jednu som prekrojila, aby bolo vidno, ako vyzerá a sa mi potvora zdeformovala :-). Jedna rada: to ovocie sa nechcelo dobre pomixovať, takže ten um by som pridala už hneď pri mixovaní.

  Nepečené datľové guľky bez cukru - obrázok 2
 3. 3

  Sľúbené varianty: - miesto datlí: figy, slivky, marhule ... - miesto orechov: mandle, mak, kokos, rôzne iné orechy alebo semienka... - na obalenie: orechy mleté, kokos, semienka, strúhaná čokoláda ... - popr. pridať: maslo, arašídové maslo, kokosové maslo, škoricu... Ja určite skúsim figové s mandľami.

Recept je zaradený do tagov:


Inšpirácie z nových receptov
TOPlist