marijanka712 nemá fotku

marijanka712

«1 2 »

Fánky-heröce ako sa robia na Gemeri (fotorecept) Fánky-heröce ako sa robia na Gemeri (fotorecept) Vaše

Je tu veľa receptov na fánky z rôzných oblasti ja mám tento recept už asi 40 rokov dala mi ho priateľka, ktorá ho má od mamky a vraj to je velmi starý recept ešte jej mamka ho podedila od svojej mamky - v tom čase ,ale aj teraz na dedine sa nosili čestvo vysmažené na bravčovej masti v košoch k mamičkám v šestonedelí aj ja som sama dostala takéto fánky prvýkrát pred 44 rokmi ked som porodila svoju prvú dcéru a velmi mi chutili od vtedy je v mojej zbierke a stále v tomto období pečiem .

Chutné rožky na raňajky Chutné rožky na raňajky Vaše

Viem že je tu veľa receptov takéhoto pečivka, niektoré som aj vyskúšala , ale nebolo to ono , ale teraz som našla na nette vynikajúci recept odskúšala a tu je výsledok . Tieto rožky si môžte pripraviť na raňajky čerstvé a tak prekvapiť rodinku s voňajúcim pečivkom cesto si urobíte večer a ráno dáte piecť a za taku hodinku už môžete aj raňajkovať..... vyskúšaj neobanuješ

Makovo-jablková štrúdľa vaľkaná (fotorecept) Makovo-jablková štrúdľa vaľkaná (fotorecept) Vaše

Podľa tohto receptu robím štrudlu už 40 rokov , ako mlada som ho dostala od starej susedky . Patrila medzi oblúbené recepty ked ešte dievčatá boli doma. Teraz tak 1x do roka pride na ňu rad a dnes som ju piekla a preto som sa rozhodla ju sem dať s cestom sa dobre pracuje a rýchlo je hotová . To je taká rýchlovka.

Jablkovo-černicový džem (fotorecept) Jablkovo-černicový džem (fotorecept) Vaše

Recept na tento skvelý džem som dostala od svojej Fb priateľky Janky z Hradca Králove vyskúšala som ho a mne velmi chutí . Môže isť do buchiet, do palaciniek koláčov štrudlí, mne to chutí na chlebík je skutočne vynikajúci. Samozrejme upravila som si ho podla seba.

Dobošová torta pre môjho manžela (fotorecept) Dobošová torta pre môjho manžela (fotorecept) Vaše

Manželovi k narodeninám som upiekla dobošovú tortu nakolko je pracovne dosť náročná nepečiem ju často, ale teraz som chcela mu urobiť radosť . Dobošové torty /rezy / sú tu viacej , ale tento recept som tu nenašla a preto som sa rozhodla ju tu uviesť , lebo je fakt originálna a chuťovo vyvážená.

Paprika a uhorky konzervované bez sterilizácie na studeno/ fotorecept/ Paprika a uhorky konzervované bez sterilizácie na studeno/ fotorecept/ Vaše

Dnes som nakladala papriky s uhorkami podla mojej maďarskej priateľky Agiky . Minulý rok mi dala jednu flašu takto naloženej papriky na ochutnanie manželovi velmi chutilo a zaprial si , že tento rok si takto pripravíme aj my papriku a uhorky- rozhodla som sa podeliť s vami o tento recept

Ovocná zmrzlina bez konzervantov (fotorecept) Ovocná zmrzlina bez konzervantov (fotorecept) Vaše

Rozhodla som sa s vami podeliť o recept, ktorý som vyskúšala a hneď si ho rodinka aj osvojila, lebo zmrzlina je výborná a nepotrebujete k tomu ani zmrzlinovač .Nedávno na JOJ vystupovali dvaja cukrári otec so synom , ktorí sa s divákmi podelili o tento recept ja som hned vyskúšala a zistila som , že takúto dobrú zmrzlinu v našom meste nekúpime a preto si ju budeme pripravovať doma a hlavne je bez konzervantov do týchto horúcich dní ako stvorená stačí mať poruke nejaké ovocie.

Orechovo - čokoládová torta (fotorecept) Orechovo - čokoládová torta (fotorecept) Vaše

Toto orechové cesto mám zo strej kuchárskej knihy , zvyknem ho robiť najmä keď potrebujem tortu na nejakú oslavu pretože táto ešte nesklamala pekne vyskočí ľahko sa prekrajuje a hlavne každému chutí a plnky si mením podľa chuti oslávenca dnes je to pre mojú dcéru, ktorá má rada čokoládovú plnku -tak je to čokotorta.

Citrónovo-tvarohový koláč (fotorecept) Citrónovo-tvarohový koláč (fotorecept) Vaše

Tento recept mám od svojej priateľky Ibojky ona ho uchováva cca 30 rokov má ho od starých kuchárok , oprášili sme ho a vyskúšali -zákusok je dobrý , krehký a chutný preto som sa rozhodla podeliť s vami .Pôvodná receptúra je bez tvarohu len s lekvárom . Podobných je tu vela , ale tento stojí za vyskúšanie . Keď som ho prvýkrát piekla nefotila som ho dnes som zabudla do cesta dať cukor , ale ubezpečujem, že aj tak nám chutí nestratil na kvalite... pre mna je aspoň dietnejší??

Jahodová torta -jednoduchá (fotorecept) Jahodová torta -jednoduchá (fotorecept) Vaše

Jahodovú tortičku robím každý rok , keď nám dozreju prvé jahody , tá chutí najlepšie. Čím viac jahôd tým vyšie poschodie teraz to bolo len druhé poschodie ... lebo som robila dve tortičky jednu pre dcéru a jednu pre manžela, a ten si ju v pohode na balkóne aj vychutnal

Alenkin jablkový koláč bez tuku (fotorecept) Alenkin jablkový koláč bez tuku (fotorecept) Vaše

Tento koláčik najprv napiekla Alenka a nám ho doporučila cez Fb cez naše Bosorky s jej dovolením ho sem dávam, pretože je fakt dobrý a chuti každému a čo je dôležite nenáročný a rýchlý.

Pudingový vrkoč  -fotorecept Pudingový vrkoč -fotorecept Vaše

Dnes to bude bez foto postupu nakoľko môj manžel išiel do záhrady a zobral so sebou fotoaparát , pretože vždy sa niečo neobvyklé vyskytne na našej záhrade ,ktoré je vhodné do objektívu , ale budem sa snažiť tento recept rozpísať tak, aby ste ho pochopili . Keď ho budem robiť druhý krát tak doplním fotkami. Preto som ho sem dala, lebo je to úsporný recept do ktorého nejdú vajíčka , iba bielky, ktoré sa vždy nájdú v chladničke. Doložila som recept fotkami .

Punčová roláda-chobotnica (fotorecept) Punčová roláda-chobotnica (fotorecept) Vaše

Rozmýšľala som čo dobré napiecť k nedeľnej kávičke chcela som nejaký rez jednoduchý a hlavne, aby som spotrebovala odrezky, ktoré som mrazila v mrazáku od vianočných koláčov. Ale nakoniec som sa rozhodla pre roládu. Prečo chobotnica? Nuž preto, že všetko pochytala čo ostalo z vianočného pečenia .Samé zvyšky, ktoré už kričali z poličky" skonzumuj ma lebo prídem nazmar" no tak , pustila som sa do prípravy cesta .

Plnená kapusta s bielou čapičkou (fotorecept) Plnená kapusta s bielou čapičkou (fotorecept) Vaše

Prvý krát som toto jedla tu na Gemery. Pravdov je , že v niektorých maďarských dedinách nemôže sa zaobísť ani jedna svadba , alebo väčšia oslava bez tejto pochúťky spôsob podávania ako aj prípravy záleží od oblasti v ktorej sa nachádzate ja to pre našu rodinku robím Slovensko-Maďarským spôsobom pikatné a kyslo.Ale tu mi išlo hlavne o to ukázať vám postup ako dostanete listy z kapustnej hlavy na tento postup .Niektoré rodiny kapustove hlavy zakladajú do suda pri tlačení kapusty .

Deň a noc z mamičkinej truhlice (fotorecept) Deň a noc z mamičkinej truhlice (fotorecept) Vaše

Tento týždeň sme si pripomenuli smutné výročie mamičky , ktorá medzi nami už 13 rokov nie je. Spomenuli sme si aj na naše pekárske začiatky .Sme traja súrodenci mamka nám každý týdeň niečo napiekla lacné, ale hlavne ,aby toho bolo veľa za predpokladu, že sme jej pomáhali miešať.Brat mal najväčšiu silu on začínal potom sestra a na mne bolo to dokončenie, tak sme prišli na náš oblúbený zákusok spolu s bratom sme dolepili recept a tu je výsledok.

Tvarohové buchty - super buchty (fotorecept) Tvarohové buchty - super buchty (fotorecept) Vaše

Keď som uvažovala , že upečiem buchty trocha som si zalistovala na strákach Varechy a hlavne poprečitovala všetky komentáriky , rady a návrhy a stvorila som jeden úžasný recept -" z každého rožka troška" inšpirovala ma @diabambulka ona má super recepty na kysnuté cesto , ale predsa som do tohto vniesla trocha novoty, tak som sa rozhodla, že sa podelím aj s vami o tento recept a najmä ma to presvädčilo na druhý deň pretože tieto buchty nestratili na kvalite a boli vynikajúce aj na raňajky.

Valentínska roláda (fotorecept) Valentínska roláda (fotorecept) Vaše

Valentínskú roládu som venovala svojmu manželovi . Metodiku maľovania na cesto som objavila len nedávno a veľmi ma to zaujalo. Dlho som o tom premýšľala a preto pri dnešnej príležitosti Valentína som aj odskúšala a tu je výsledok. Velmi sa mi to zapáčilo a preto sa chcem s vami podeliť o výsledok.

Cviklový elixír na odľahčenie (fotorecept) Cviklový elixír na odľahčenie (fotorecept) Vaše

Tento nápoj som zámerne zaradila teraz po týchto hodách sa každému zíde trocha ten traviaci trakt odľahčiť zbaviť sa nadbytočných škodlivých látok v tele a celkove ten organizmus povzbudiť do nového roku , vyčistiť a uvolniť.Nevyžaduje si dlhú prípravu a hlavne da sa urobiť na dva dni .Čo je dôležité ked to má zabrať, musíte to piť aspon 1 mesiac ja som už po týždni cítila uľavu , odpuchli mi ruky, upravila sa stolica a čo je hlavne je to podpora ciev a srdcovocievneho systému.

Chlieb náš každodenný (fotorecept) Chlieb náš každodenný (fotorecept) Vaše

Podľa tohto receptu sme chlieb piekli ešte pred 20 rokmi. Vtedy sa súkromné pekárne len rozbiehali a dobrý chlieb nebol takou samozrejmosťou ako je dnes a na každé sviatky ked sme si chceli pochutnať, tak sme napiekli chlieb doma.Oprášila som svoj rp a tieto Vianoce a novoročný stôl s touto pochuťkou obohatila.Sú to rôzne recepty vyskúšala som skoro všetky a tak prišiel rad aj na tento , ale zatial mi chutí tento môj naj. akurát na pôvodnom recepte som zmenila k samotné pečenie v rimskom hrnci

Pečený čaj (fotorecept) Pečený čaj (fotorecept) Vaše

zvýšilo sa vám ovocie po sviatkách a neviete ho skonzumovať urobte si tento fantastický čaj ktorý má v kuchyni široké využitie. Manželovi chutí s jogurtom ja si robím z toho čaj a vynikajúce je aj do poháre so zmrzlinou....Tu na vareche je jeden rp ale s iným pomerom cukru a ovocia a preto som to tu dala lebo skutočne tento pomer je dostačujúci .


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist