marienka44 nemá fotku

marienka44

«1 2 3 »

Šunkové fliačky (fotorecept) Šunkové fliačky (fotorecept) Vaše

Tieto fliačky robím vtedy, keď dostanem kúpiť predné údené koleno, ktorého mäsko po uvarení splní úlohu kvalitnej šunky.

Kysnutý slivkový koláč s rebarborou (fotorecept) Kysnutý slivkový koláč s rebarborou (fotorecept) Vaše

Recept som vytvorila kombináciou dvoch receptov: od Marijanky712 na buchty a od Babkamt na ovocný koláč s ich láskavým dovolením. Je čas dozrievania sliviek a iného ovocia, ktoré môžeme naň použiť.

Rebarborový koláč (fotorecept) Rebarborový koláč (fotorecept) Vaše

Dostala som 500 g lacnej slovenskej rebarbory. Hľadala som recept tu na Vareche, ale nevedela som sa rozhodnúť z veľkej ponuky. Nakoniec som našla prijateľný recept v mojej kuchárskej knihe Múčniky od p. Dullovej. Vnučke koláčik veľmi chutí, hoci najprv nevedela, čo je rebarbora.

Syrové pečivo Syrové pečivo Vaše

Pri listovaní starých časopisov som našla tento recept vo vlaňajšej silvestrovskej Báječnej Žene. Recept je všeobecne známy jednoduchým pomerom surovín. Dnes som ho upiekla k zajtrajšej oslave Silvestra 2013.

Slimáky so sušenými paradajkami v oleji (fotorecept) Slimáky so sušenými paradajkami v oleji (fotorecept) Vaše

Minule som sledovala Dámsky klub na STV1 a tam prítomný kuchár pripravoval tieto slané slimáky. On ich nazval Osie hniezda, ale mne sa to nepáči. Osie hniezda sú predsa sladké.

Šarlota (fotorecept) Šarlota (fotorecept) Vaše

Tento zákusok vznikol kombináciou dvoch receptov z časopisu. Upiekla som ho k 19. narodeninám mojej vnučky. Preto kominácia dvoch receptov, lebo recept na roládu uvedený pri zákusku obsahoval veľa cukru.

Syrové zemiaky Syrové zemiaky Vaše

Recept som našla na stránke www.dobruchut.sk, z ktorej pravidelne uverejňuje recepty ďalšia stránka www.aktuality.sk. Po prvom vyskúšaní mi jedlo veľmi chutilo, tak som ho zopakovala zas. Takto pripravené zemiaky možu byť ako príloha alebo ako aj samostatné jedlo.

Ríbezľové muffiny Ríbezľové muffiny Vaše

Recept som našla na nete, stránka: www.dobruchut.sk. Ríbezle som mala zamrazené v kelímku, bolo ich treba už minúť.

Tvarohový veniec s marhuľami Tvarohový veniec s marhuľami Vaše

Pravidelne dostávam do mojej e-mailovej schránky zo stránky www.oetker.sk nové recepty a toto je posledný novoročný tip na vynikajúci a ľahký múčnik. Ja som to pozmenila a cesto som upiekla v bábovkovej forme.

Bryndzové pagáčiky veselej gazdinky Bryndzové pagáčiky veselej gazdinky Vaše

Recept je z týždenníka Plus 7 dní. Recepty som si v minulosti z neho vytrhávala a odkladala. Teraz ho už nekupujem. Bola som prekvapená, aké sú pagáčiky mäkké a chutné aj na druhý deň.

Jemné osie hniezda (fotorecept) Jemné osie hniezda (fotorecept) Vaše

Recept pochádza z kuchárskej knihy Múčniky od Ľ. Dullovej-Horeckej. Okrem tohto receptu sú v knihe ešte osie hniezda z obyčajného kysnutého cesta a z pľundrového lístkového cesta. Tento recept mám overený, vždy sa mi vydaril.

Orieškové kolieska Orieškové kolieska Vaše

Tento starodávny recept mám od mojej krstnej mamy, ktora už nežije. Má viacej variáciií, lebo oriešky môžeme zameniť za mandle, vlašské orechy alebo ako som ja teraz urobila, za arašidy. Vydržia dlho čerstvé, ak sa nezjedia prv. Sú príjemne chrumkavé a chutné.

Fúkané kokosové rožky Fúkané kokosové rožky Vaše

Recept pochádza zo stolového kalendára Kuchárka 2012.

Živánska Živánska Vaše

Dávnejšie sa mi pošťastilo kúpiť v Kauflande bravčovú panenku. Šupla som ju do mrazničky a teraz mi padla vhod pripraviť ju pred zajtrajšou cestou za dcérou.

Broskyňový kompót Broskyňový kompót Vaše

V svokrinej zahrade začali dozrievať vinohradnícke broskyne, ktoré sú charakteristické zelenou šupkou a bielou dužinou. Ľahko sa oddeľujú od kôstky.

Jablčné pité (fotorecept) Jablčné pité (fotorecept) Vaše

Dostala som od dcéry veľkú tašku plnú zelenkastých malých jabĺčok z ich chalupy. Nie sú šľachtené, ale chutné, sladkokyslé. Rozhodla som sa urobiť tento u nás obľúbený koláčik. Recept mám starý, odskúšaný. Vydaril sa aj preto, že som použila kvalitnú hladkú múku Babičkina voľba.

Mandľové keksy Mandľové keksy Vaše

Každoročne na posedení bývalých zamestnacov-seniorov dostávame o.i. aj stolové obrázkové kalendáre. Odkladám si ich, lebo mám tam poznačené dôležité udaje týkajúce sa chodu domacnosti, rodinných príslušníkov ap. Minule som natrafila na kalendár z r. 2010 a do oka mi padol tento recept, nakoľko všetky suroviny som mala doma. Keksy sa daju chrumkať napr. pri TV. Kalendár sa volal Kuchárka.

Tvarohová torta s jahodami Tvarohová torta s jahodami Vaše

Recept je z časopisu LA SPERANZA /magazín nielen pre pacientov s onkologickým ochorením/. Mala som doma všetky potrebné suroviny, tak som vyskúšala. Všetkým chutila, dokonca priateľka robi dnes tortu po vcerajšku druhýkrát. Ja som jej poskytla recept. Ona použila mrazené záhradné černice. Jediný problém bol, že som nemala predstavu, v akej forme mám cesto piecť. Preto som ponechala originálnu terminoĺógiu ohľadom formy.

Gaštanové guľky Gaštanové guľky Vaše

Recept pochadza z videoseriálu "Ako sa to robí ". Zákusok je nepečený, zvladne to aj začiatočník. Guľky obohatili našu vianočnú misu s drobnými zákuskami.

Recept bez obrázku Žerbó rezy Vaše

Je to môj obľúbený zákusok. Zvládnu ho aj menej skúsené gazdiné. Na druhý deň je ešte lepší. Recept pochádza z kuchárskej knihy od Ľ. Dullovej.


«1 2 3 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist