Syrové praclíky
Syrové praclíky

Syrové praclíky

marienka44 - fotkamarienka44, 1. júna 2018

K dnešnému MDD som včera do detského domova upiekla tieto praclíky.

77 ks
porcií
30 minút
príprava
20 minút
na 200 °C

Suroviny

500 g
200 g strúhaný (napr. Eidam)
250 g (napr. Hera, Palmarin)
250 ml (33 %)
13 g
1,5 KL
1 ks (na potretie)
Posyp:
 strúhaný

Postup

 1. 1

  Všetky suroviny na cesto zmiesiť a v chlade nechať stáť min. 1 hodinu. Múku samozrejme preosejeme. Ja som si cesto pripravila deň vopred a uložila som ho v potravinovej fólii do chladničky.

 2. 2

  Aby sa s cestom dobre pracovalo, doporučujem ho rozdeliť na polovicu. Každé cesto vyvaľkať na hrúbku asi 3 mm a vykrajovať praclíky špeciálnou formičkou. Zbytky cesta z formičky zmiesime a pokračujeme vo vykrajovaní. Praclíky ukladáme na plech vystlaný pečiacim papierom. Pred pečením každý praclík potrieme rozšľahaným vajíčkom a posypeme ľubovolne, napr. sezamom, ľanovými semiačkami alebo strúhaným tvrdým syrom. Ja som posýpala každý praclík nad hlbokým tanierom, kde bol nasypaný sezam. Pri posýpaní priamo na plechu veľa posypu ide vedľa praclíka. :-)

  Syrové praclíky - obrázok 2
 3. 3

  Piecť v elektrickej rúre pri teplote 200 °C asi 15-20 min.

Diskusia k receptu

haji
Pěkný recept, milá Marienka, podarené praclíky, jsi šikulka!
marta23
Deti v detskom domove sa určite potešili chutným praclíkom, keď oslavovali DD. Toto cesto sa hodí aj na vykrajované pečivko k vínu alebo len tak, večer, k pozeraniu programov TV. Gratulujem !
1x haji
babka123
Marienka, páčia sa mi Tvoje praclíky, určite ich urobím aj ja pre mojich stravníkov, lebo sú viac na slané ako na sladké. Marienka, ale viac chválim Teba, máš dobré srdiečko, keď si obetovala svoj čas pre opustené deti.