izabella929 nemá fotku

izabella929

«1 2 ...64 »

Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) Vaše

Chcela som vyskúšať môj nový lekvár v zákusku. Upiekla som celkom obyčajné piškótové korpusy, naplnila krupicovým krémom a všetky vrstvy natrela cviklovým lekvárom. Lekvár reaguje dosť farebne a je to vidieť aj na korpusoch, lebo som ho dávala aj pod čokoládovú polevu.

Maková bublanina so slivkami a ríbezľami (fotorecept) Maková bublanina so slivkami a ríbezľami (fotorecept) Vaše

Dostala som domáce čerstvé ríbezle a slivky, nič iné mi nenapadlo len bublanina. Teraz som ju robila s celým makom, lebo ja zásadne do koláčov a zákuskov mak nemeliem, ani orechy. Orechy strúham nožom alebo drvím.

Langoše ako ich pripravujem teraz (fotorecept) Langoše ako ich pripravujem teraz (fotorecept) Vaše

Mnoho receptov a každý má ten svoj zaužívaný rokmi nemeniaci. Tiež som robila toľko rozdielnych receptov, od langošov stánkových až po všetky, ktoré som dostala od priateliek. No teraz mám jeden taký, ktorý je fakt výnimočný svojimi surovinami.

Lekvár zo žltého melóna s likérom zo žltého melóna a vanilkou (fotorecept) Lekvár zo žltého melóna s likérom zo žltého melóna a vanilkou (fotorecept) Vaše

Recept z červeného melónu som pridala, teraz pridávam recept na lekvár zo žltého melónu s likérom zo žltého melónu a vanilkou

Anna rezy (fotorecept) Anna rezy (fotorecept) Vaše

Recept som dostala od priateľky a nemenila som iba množstvá, prispôsobila môjmu plechu. Vlastne cesto je s kávou a krém je vanilkový.

Lečo s ryžou (fotorecept) Lečo s ryžou (fotorecept) Vaše

Jednoduché jedlo, práve je sezóna a ja ho mám takto najradšej.

Cviklový lekvár s hruškovicou a škoricovým cukrom (fotorecept) Cviklový lekvár s hruškovicou a škoricovým cukrom (fotorecept) Vaše

Opäť som skúšala nové chute. Verte mi, pokojne si dám tento lekvárik na maslový chlebík. Bez dochutenia, by bolo veľmi cítiť v ňom cviklovú chuť, preto som pridala citrónovú šťavu, hruškovicu, lebo je výraznejšia ako rum a škoricový cukor.

Vejár z bravčového karé (fotorecept) Vejár z bravčového karé (fotorecept) Vaše

Tento recept som dostala od priateľky z Maďarska. Plnila ho mletým mäsom a ja som na plnku použila neúdenú domácu klobásu.

Makovo-slivkové rezy so šľahačkou (fotorecept) Makovo-slivkové rezy so šľahačkou (fotorecept) Vaše

Dlho som váhala nad týmto receptom. Nedokázala som si predstaviť, ako sa budú správať slivky v takom perfektnom zákusku. Recept som si vymyslela aj zrealizovala, nie je to niečo jaj či pekné, ale veď mak sa kamáráti so slivkami.

Hovädzí guláš s červenou fazuľou a záhradnou majoránkou (fotorecept) Hovädzí guláš s červenou fazuľou a záhradnou majoránkou (fotorecept) Vaše

Jednoduchý guľáš s červenou fazuľou a záhradnou majoránkou

Kyslá cuketová polievka s klobásovými guľkami (fotorecept) Kyslá cuketová polievka s klobásovými guľkami (fotorecept) Vaše

Fotku polievky som dala na FB a mnohí žiadajú recept, tak ho pridám sem a dám im link. Veľmi chutná cuketová polievka na kyslo s guľkami z klobásy.

Lekvár z červeného melóna (fotorecept) Lekvár z červeného melóna (fotorecept) Vaše

Kúpila som si červený melón a keď som ho otvorila, bol sypký, možno prezretý, neviem, tak som ho použila na lekvár.

Panvicové morčacie výpečky s omáčkou z čiernych ríbezlí (fotorecept) Panvicové morčacie výpečky s omáčkou z čiernych ríbezlí (fotorecept) Vaše

Dnešný nedeľný obed som urobila z morčacieho stehna horného. Omáčka z čiernych ríbezlí, ktorú som urobila na karameli a víne z čiernych ríbezlí.

Orechové rezy s orechovým likérom (fotorecept) Orechové rezy s orechovým likérom (fotorecept) Vaše

Dnes víkendový zákusok s orechovým krémom a ochutený výborným orechovým likérom. Je to vlastný recept.

Kráľovským syrom plnené tekvicové kvety vo vínovom cestíčku (fotorecept) Kráľovským syrom plnené tekvicové kvety vo vínovom cestíčku (fotorecept) Vaše

Len kvitnú a kvitnú a netvoria plody moje tekvice, tak som dnes odobrala niekoľko z nich, naplnila syrom a vypražila vo vínovom cestíčku.Takto nevyjdu na zmar.

Morčacie krídla na bielom víne s kuriatkami (fotorecept) Morčacie krídla na bielom víne s kuriatkami (fotorecept) Vaše

Nedeľný obed s výbornými morčacími krídlami a čerstvými kuriatkami.

Prezident rezy (fotorecept) Prezident rezy (fotorecept) Vaše

Recept na tento zákusok som našla na nete, robila som časť podľa receptu, ale som urobila viacero úprav. Takže výsledok variácia na rezy Prezident.

Cappuccinové rezy s piškótami (fotorecept) Cappuccinové rezy s piškótami (fotorecept) Vaše

Tieto zákusky som upiekla pre rodinu kam cestujem v pondelok. Verím, že si pochutnajú. Už som piekla podobné rezy, ale teraz sú z kakaového cesta s cappuccinovým krémom. Korpusy som piekla zo 6 vajec, ale úplne postačí upiecť z 5 vajec, lebo sú dosť vysoké. Možno sa vám táto verzia zákusku bude lepšie páčiť.

Vianočka s mandľovými lupienkami (fotorecept) Vianočka s mandľovými lupienkami (fotorecept) Vaše

Občas si namiesto chlebíka upečiem vianočku. Úplne jednoduchá...

Hovädzia roštenka na červenej cibuli (fotorecept) Hovädzia roštenka na červenej cibuli (fotorecept) Vaše

Náš nedeľný obed z domácej hovädziny na červenej cibuli s paradajkovou šťavou a červeným vínom.


«1 2 ...64 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist