jerica nemá fotku

jerica

«1 2 ...6 »

Jednoducho špenát zelený štvrtok (fotorecept) Jednoducho špenát zelený štvrtok (fotorecept) Vaše

Dlho som zvažovala či pridám recept na špenát, viem, že určite si poviete, čo je také na špenáte, nenašla som taký ako robím ja, čo som sa naučila od mojej bratislavskej babky, tá druhá babka bola modranská. Každá babka výborne varila, jedna aj druhá mali sa čo obracať, bratislavská mala žijúcich 9 detí, modranská mala 6 deti pritom ostala vdovou keď najmladšie dieťa malo tri mesiace, to boli medzi tým dve vojny, potraviny sa nahrádzali, ryža tarhoňou, špenát žihľavou. Dúfam, že sa bude páčiť.

Plnené pruhované slané rohlíčky Vršatec  (fotorecept) Plnené pruhované slané rohlíčky Vršatec (fotorecept) Vaše

Nech si nemusíme posúvať recepty na sladko a na slano, pridávam aj na slano, ale to musím napísať, ako som sa inšpirovala. Inšpirovala som sa receptom na syrové rožteky od @Maxinka, lebo bez jej receptu by ma to ani "netrklo" tvarovať rožteky. Ja som si prispôsobila zloženie cesta a tvar výsledneho pečiva podľa svojej chuti a chuti našej rodiny. Určite nekopírujem, receptov podobných a možno aj rovnakých je tu neúrekom. Poteším sa, keď vás recept osloví.

Plnené pruhované rohlíčky Krútňava (fotorecept) Plnené pruhované rohlíčky Krútňava (fotorecept) Vaše

Inšpirovala som sa receptom na syrové rožteky od @Maxinka, trochu (dosť) som si prispôsobila zloženie cesta a tvar vysledného pečiva podľa svojej chuti a chuti rodiny, spravila som na sladko, ale aj na slano podľa môjho osvedčeného receptu, teraz vám ponúkam sladkú verziu. @Maxinka, ďakujem za inšpiráciu.

Cesnakovo-špenátové vrtuľky len tak k vínečku, namiesto pagáčikov (fotorecept) Cesnakovo-špenátové vrtuľky len tak k vínečku, namiesto pagáčikov (fotorecept) Vaše

Pridávam recept na vrtulky cesnakovo špenátové, cesto je identické v recepte na bryndzové vrtulky, z toho polovica je s bryndzou a druhá polovica cesta je so špenátovou plnkou. Mala som pripravený recept jednotný na vrtuľky bryndzové a špenátové, len moje schopnosti skončili pri fotografiach, keď ich bolo treba zmenšiť, alebo spraviť koláž. Priznám sa ani toľko času nemám byť pri PC. Rýchlo prelúskať v iPhon-e, čo to odpísať a venovať sa iným činnostiam.

Vrtuľky s bryndzou len tak k vínečku namiesto pagáčov (fotorecept) Vrtuľky s bryndzou len tak k vínečku namiesto pagáčov (fotorecept) Vaše

Konečne aj niečo na slano :-) Pridávam pre vás, ktorí hľadáte niečo, čím potešíte nielen návštevu, ale aj keď idete na návštevu k oslávencovi, tak ako sa potešila naša milá Tonka, ale aj Ľubka z Plaveckého Podhradia. Výborne nahradia klasické pagáčiky, je to jednoduché na prípravu, ale aj na finále, pre oslávenca k pripravenému vínečku (nepijem, držím sa volantu ako kliešť).

Pagáčiky len tak k vínečku II (fotorecept) Pagáčiky len tak k vínečku II (fotorecept) Vaše

Toto je "upgrade" môjho prvého receptu na PAGÁČE - len tak k vínečku http://varecha.pravda.sk/recepty/pagace-len-tak-k-vinecku-fotorecept/22376-recept.html. Vyskúšajte, sú výborné!

Bravčová panenka (fotorecept) Bravčová panenka (fotorecept) Vaše

Nechcela som pridávať recept, pridávam ho len preto, že som videla dotaz na mäkkú panenku od @Jankavaskova zo dňa 21. augusta 2016. Je to veľmi jednoduchý spôsob úpravy a pritom sa len obzriete a môže sa podávať na stôl.

Rýchla MAKOVÁ bábovka, mini bábovka, mafiny (fotorecept)  Rýchla MAKOVÁ bábovka, mini bábovka, mafiny (fotorecept) Vaše

@jerica Rýchlo a jednoducho spravené, na rôzne variacie . Ked mám chuť na mafiny, z cesta sú mafiny, keď chcem mať mini bábovečky, tak čo, spravím aj mini bábovky, hlavne, formy sú využívané.

BRAVČOVÁ PANENKA  na omáčke gorgonzola so špenátovými guľami (fotorecept) BRAVČOVÁ PANENKA na omáčke gorgonzola so špenátovými guľami (fotorecept) Vaše

@jerica , keď už seriál , tak nech to má grády,aj tak še dá , pre mäso papaáčov.

POLIEVKA  z vývaru špenátových gúľ (fotorecept) POLIEVKA z vývaru špenátových gúľ (fotorecept) Vaše

@jerica pokračovanie , využila som vývar zo špenátových guliek , je to rýchle a veľmi dobré.

ŠPENÁTOVÉ GULE plnené syrom GORGONZOLA (fotorecept) ŠPENÁTOVÉ GULE plnené syrom GORGONZOLA (fotorecept) Vaše

@jerica recept pre tých ktorí majú špenát radi v rôznej úprave :-)Recept som odkukala z TV ORF2

JAHŇACIE mäso - inšpirácia (fotorecept) JAHŇACIE mäso - inšpirácia (fotorecept) Vaše

@jerica pridávam recept , jednoduchá úprava jahňacieho mäsa . Tento recept pridávam pre inšpiráciu , ako si môžete pripraviť , rýchlo a chutne jahňacie mäsko.

ŠALÁT - inšpirácia (fotorecept) ŠALÁT - inšpirácia (fotorecept) Vaše

@jerica Recept : šalát pre INŠPIRÁCIU k sviatočnemu menu . Neudávam v popise surovín množstvo,je na každom ako si zvolí na šalát pomer a množstvo .

Zemiakové placky - haruľa (fotorecept) Zemiakové placky - haruľa (fotorecept) Vaše

@jerica pridávam fotorecept, možno už tisíci z rôznych web stránkach, ja ho mám od mojej babky, aj pokračovanie od mojej mamičky, povedala som si, ponúkam pre inšpiráciu. jednu radu pridávam , robila som s veľmi kvalitných zemiakov, žiadna čierna voda , a keby aj , pribežne počas strúhania , treba priliať trochu šťavy z citróna,hneď premiešať.

Zemiaky pečené plnené (fotorecept) Zemiaky pečené plnené (fotorecept) Vaše

@jerica je to krásne, dobručké, vôňou okúzlujúce, priam šteklivé, ale aj nie moc zdravé. Použila som rady od @2010 a inšpirovala som sa receptom @remcula http://varecha.pravda.sk/recepty/pecene-zemiaky-s-udenym-masom/35966-recept.html

Hovädzie vtáky na víne (fotorecept) Hovädzie vtáky na víne (fotorecept) Vaše

@jerica myslím si , že už máme toho sladkého nadostač,ponúkam inú nôtu chutí na jazyku .Množstvo si prispôsobite podľa počtu stravníkov.

Bábovka makovo-jablkovo-tvarohová (fotorecept) Bábovka makovo-jablkovo-tvarohová (fotorecept) Vaše

@jerica , videla , počula , trochu pomenila - vylepšila a teraz som sa rozhodla, že vám ju naservírujem :-)

Francúzska cibuľa (fotorecept ) Francúzska cibuľa (fotorecept ) Vaše

@jerica inšpirovala som sa @cistinka receptom a pri rozhovore so @sovka , mi povedala , že to je francúzka cibuľa , tak si to pozrite , použila som ju na krízovú polievku so zemiakovým knedlíkom.

Polievka so zemiakovým knedlíkom - krízová (fotorecept) Polievka so zemiakovým knedlíkom - krízová (fotorecept) Vaše

@jerica pridávam jednoduchý recept na polievku so zemiakovým knedlíkom , hlavne lacný , rýchlo spravené a určite kto má rád cibuľu , si aj pochutíte. Použijeme základ vodu z vývaru zemiakových knedlíkov.

Zemiakové knedle do krízovej polievky (fotorecept) Zemiakové knedle do krízovej polievky (fotorecept) Vaše

@jerica recept mám od priateľky Otilky z Vlkov, keď nevie čo má variť vnúčatám a musí to byť sýte ale aj dietné , tak robieva tieto knedlíky a z vody vyvarených knedlíkov spraví krízovú polievku , ja som sa rozhodla , že vám ponúknem recepty na knedlík a v ďaľšom na polievku , hoc je tu určite veľa receptov na zemiakove knedlíky , len mne sa veľmi páčil tento recept , povedala som si nič nedám keď si to spravím, dúfam , že sa mi podarí to vložiť . Krízová & lacná :-)


«1 2 ...6 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist