elenas nemá fotku

Elenas


Kyjevské kotlety (fotorecept) Kyjevské kotlety (fotorecept) Vaše

Je to veľmi staré a populárne jedlo v Rusku a pochádza ešte z čias Alžbety I (18. storočie), ktorá často posielala kuchárov študovať do Francúzska. Jedlo sa vtedy volalo сôtelettes de volaille, v podstate, sú to plnené kuracie prsia. Názov „kyjevské kotlety“ dostalo v 50. rokoch 20. stor., kedy boli uvarené v jednej kyjevskej reštaurácii. Hlavným rozdielom od сôtelettes de volaille je, že sa plnia maslom a musia mať kosť. Tak som sa snažila ich pripraviť. Chuťovo sú úžasné - veľmi jemné a šťavnaté.

Hrášková omáčka so smotanou Hrášková omáčka so smotanou Vaše

Keď je sezóna mladého zeleného hrášku, rada pripravím aj toto jednoduché a chutné jedlo. Deti ho milujú. Samozrejme, že sa dá pripraviť aj z mrazeného hrášku ale čerstvý je čerstvý.

Kuracie stehná na bielom víne na spôsob Coq au Riesling (fotorecept) Kuracie stehná na bielom víne na spôsob Coq au Riesling (fotorecept) Vaše

Ešte jedna francúzska lahôdka ako tip na víkendový obed. Je to alsaský variant kohúta na víne, ktorý sa pripravuje na rozdiel od burgundského na bielom víne Riesling. Príprava vôbec nie je náročná ale výsledok je ohromný. Vyskúšajte.

Dezert à la tiramisu s jahodami a malinami (fotorecept) Dezert à la tiramisu s jahodami a malinami (fotorecept) Vaše

Výborný nepečený dezert s ovocím a mascarpone.

Pohánka s baklažánmi na bakuský spôsob (fotorecept) Pohánka s baklažánmi na bakuský spôsob (fotorecept) Vaše

Výborné a zdravé jedlo z azerbajdžanskej kuchyne. Ak chcete uvariť niečo chutné z pohánky, tak je to ten pravý recept. Môže byť ako príloha k mäsu alebo aj ako samostatné jedlo. Ja mám radšej ako samostatné jedlo, ľahký obed alebo večeru.

Kurací steak so špargľou, feniklom a pomarančovou omáčkou (fotorecept) Kurací steak so špargľou, feniklom a pomarančovou omáčkou (fotorecept) Vaše

Veľmi zaujímavé, chutné a zdravé jedlo, keďže fenikel a špargľa obsahujú veľa vitamínov a antioxidantov. Recept pochádza z kuchyne Lidla, zaujal ma svojou netradičnou kombináciu, tak som ho uvarila. Jemne som ho upravila podľa seba.

Špargľová polievka Špargľová polievka Vaše

Jednoduchá a chutná polievka, keď už začala sezóna špargle.

Osviežujúca smotanovo-jahodová roláda (fotorecept) Osviežujúca smotanovo-jahodová roláda (fotorecept) Vaše

Veľmi jemná a osviežujúca roláda z piškótového cesta. Na krém som použila zakysanú smotanu. V podstate náhodou, omylom som ju kúpila namiesto šľahačky. Výsledok je naozaj výborný, hlavne v kombinácii s jahodami. Také jarno-letné osvieženie. U nás teraz bude najobľúbenejšia. Všetkým veľmi chutila.

Jahodovo-čokoládová torta Jahodovo-čokoládová torta Vaše

Ľahká jednoduchá torta bez múky.

Pečené bravčové pliecko na svetlom pive (fotorecept) Pečené bravčové pliecko na svetlom pive (fotorecept) Vaše

Lahôdka pre gurmánske jazýčky. Šťavnaté mäso a lahodná zelenina, ktorým pivo pridá vynikajúcu chuť. Do tohto receptu som sa zamilovala na prvý pohľad. A už inak ani nerobím. Skvelá kombinácia.

Hummus - cícerová nátierka za 10 minút (fotorecept) Hummus - cícerová nátierka za 10 minút (fotorecept) Vaše

Veľa krát nemám dosť času, aby som čakala, kým sa cícer namočí - uvarí - vychladne. Preto často robím túto zjednodušenú verziu a je rovnako výborná.

Losos so špenátom zapekaný v lístkovom ceste (fotorecept) Losos so špenátom zapekaný v lístkovom ceste (fotorecept) Vaše

Toto je proste dobrota. Je to pôvodne recept z Lidla a je veľmi dobrý.

Tvarohová kysnutá bábovka s kandizovaným ovocím a citrónovou polevou (fotorecept) Tvarohová kysnutá bábovka s kandizovaným ovocím a citrónovou polevou (fotorecept) Vaše

Úžasne jemná a šťavnatá bábovka. Pripravuje sa pomerne jednoducho aj keď kysnuté cesto potrebuje trochu viac času ale výsledok stojí za to. U nás je veľmi obľúbená.

Pstruh pečený na masle s mandľami (fotorecept) Pstruh pečený na masle s mandľami (fotorecept) Vaše

Rada takto pripravujem pstruha. Je to rýchle a chutí to veľmi dobré.

Kuracia roláda plnená hubovou plnkou a kapiou (fotorecept) Kuracia roláda plnená hubovou plnkou a kapiou (fotorecept) Vaše

Asi je veľa receptov na kuraciu roládu ale vyskúšala som túto kombináciu. Je výborná ako hlavné jedlo ale aj na studeno, napríklad na misu.

Pletený závin, plnený jablkami, orechmi a marcipánom (fotorecept) Pletený závin, plnený jablkami, orechmi a marcipánom (fotorecept) Vaše

Výborný koláč na sviatočný stôl a iné priležitosti.

Zapečené baklažány plnené zeleninou a syrom (fotorecept) Zapečené baklažány plnené zeleninou a syrom (fotorecept) Vaše

Keďže baklažány mám veľmi rada, je to jedno z mojich obľúbených jedál.

Chutné tvarohové koláčiky (fotorecept) Chutné tvarohové koláčiky (fotorecept) Vaše

Chutné tvarohové koláčiky ku káve alebo čaju. Zvonka sú chrumkavé, znútra mäkké, nadýchané.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist