myalab nemá fotku

myalab

«1 2 »

Sušienky z ovsených vločiek Sušienky z ovsených vločiek Vaše

Kedže v obchodoch v keksíkoch prevažuje palmový tuk, my máme radi maslové sušienky, tak neupeč to :)

Tekvicová omáčka ako varím ja Tekvicová omáčka ako varím ja Vaše

Najobľúbenejšie jedlo môjho manžela. Je vhodná aj na bezlepkovú diétu.

Kuracie guľky v syrovo-smotanovej omáčke Kuracie guľky v syrovo-smotanovej omáčke Vaše

Jednoduchý recept a iná chuť kuracieho mäska

Jahodová torta Jahodová torta Vaše

Táto torta chutí skvele. Nestihla ani stuhnúť a už nebola :)

Banánova torta Pancho (fotorecept) Banánova torta Pancho (fotorecept) Vaše

Niečo pre milovníkov banánov, piškótového cesta, orieškov a čokolády. Táto torta je veľmi jednoduchá a pritom efektná, rýchla a výborná. Navyše je v nej použitý jogurt, ktorý sa dá nahradiť aj jemným tvarohom prípadne pochúťkovou smotanou, maskarpone...

Deň a noc Deň a noc Vaše

Na nete je kopec receptov s týmto názvom, ale takýto linecký som veru nenašla a tak som siahla po mojej starej receptovej písanke, kde som si recept poznačila od svojej babky pred 30. rokmi. Veru nesklamal. Mávala ho v rúre prikrytý čistou útierkou a keď som sa ako dieťa zastavila zo školy, vždy ma ním ponúkla. Keď sa jeden zjedol urobila ďalší. Dedko ho tiež veľmi miloval a tak si kúsok brával okrem iného aj do práce. Vydrží dlho, ak sa teda rýchle nezje. Robila som na veľký 30 x 40 cm plech.

Medové rezy s orechovou krustou Medové rezy s orechovou krustou Vaše

Tieto rezy su veľmi vďačné, pretože si pláty môžete pripraviť vopred aj dva - tri týždne. A svojim stravníkom sa s určitosťou zavďačíte. Chuť orechovo - medovej krusty je neodolateľná v kombinácii s medovými plátmi a vanilkovým krémom...

Sušené paradajky Sušené paradajky Vaše

Keďže je sezóna rajčín a moja dcéra ich veľmi obľubuje rozhodla som sa ich pripraviť doma. Každému z môjho okolia sa takto pripravené rajčiny páčili a pýtal recept, tak posúvam aj na varechu :)

Bublanina Bublanina Vaše

Keďže je sezóna čerešní a višní...

Lístkové cesto ako robím ja Lístkové cesto ako robím ja Vaše

Tento recept som si našťastie poznačila, keď som pred dvadsiatymi rokmi pomáhala piecť sestre šamrólky. Vtedy som robila len pomocné práce. Sestra recept už dávno stratila a tak Vám ho ponúkam ja. Kto ho vyskúšate budem rada, keď napíšete spätnú odozvu, lebo tu niet čo pokaziť.

Ovocné rezy s tvarohom, jogurtom a smotanou Ovocné rezy s tvarohom, jogurtom a smotanou Vaše

Inšpiráciu som získala u svojej sestry, ale recept som upravila podľa svojich chutí. Nie je presladený a lepší ako zmrzlina.

Zemiaky ako príloha, ale chutia aj samotné Zemiaky ako príloha, ale chutia aj samotné Vaše

Úplne obyčajné, zdravé a chutné.

Zapekaný karfiol s ovsennými vločkami Zapekaný karfiol s ovsennými vločkami Vaše

Dnes som potrebovala chutne, rýchlo a zdravo navariť. Tak som vymyslela túto kombináciu.

Jablkové pité Jablkové pité Vaše

Tento koláčik je v našej rodine obľúbený.

Šunkafliačky so syrom a bylinkami Šunkafliačky so syrom a bylinkami Vaše

Šunkafliačky ako ich pripravujem ja. Riadila som sa chuťami svojej rodiny.

Sladkokyslý chren s jablkom Sladkokyslý chren s jablkom Vaše

Tento recept ma naučila moja mama. U nás nemôže chýbať na Silvestra ani na Veľkú noc... Klasická kombinácia, kde jablko zjemní ostrosť chrenu, ale ponecháva mu dominanciu... Pomer jablka a chrenu môžete ľubovoľne zmeniť podľa toho, akú ostrosť chrenu chcete dodržať. My preferujeme jemnejšiu, tak pridávame viac jabĺk. Chren má nezastupiteľné miesto v liečiteľstve, ale aj v kulinárstve. Varené hovädie mäso s čerstvo nastrúhaným chrenom je veľká pochúťka.

Vanilkové rožky Vanilkové rožky Vaše

Vanilkové rožky som ani nechcela pridávať, lebo je tu uz veľa receptov, ale niektoré moje kamarátky ma o to žiadali, tak Vás možno ešte niekoho zaujmu.

Linecké srdiečka Linecké srdiečka Vaše

Tieto srdiečka sú mojim vlastným nápadom zdobenia. Cesto je veľmi chutné a krehké. Zatiaľ všetkým chutili :) Na zlepovanie používam výhradne džemy vlastnoručne pripravené. Napríklad jahodový, ríbezľový, šípkový, kiwi, malinový bez zrniečok...

Mini tortičky Mini tortičky Vaše

Tieto tortičky sú mojim vlastným nápadom. Možno sa niekomu zapáčia. Prvý krát som ich robila neterke na svadbu. Teraz na vianočný stôl a zároveň ich ponúkam aj Vám.

Medové chrústiky Medové chrústiky Vaše

Tento recept je zaujímavý hlavne pre deti. Je to zdravšia (viac medu, menej cukru) a jednoduchšia verzia medovníkov :) Inšpiráciu som čerpala od odborníčky v oblasti stravovania.


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist