monty469 nemá fotku

monty469

«1 2 ...8 »

Kovačin - orechový koláč (fotorecept) Kovačin - orechový koláč (fotorecept) Vaše

Kovačin, prečo práve tento názov? Recept je opäť zo zošita mojej nebohej babky a možno to bolo takto: Vedľa názvu v zošite je poznámka: kalšanský. Kalša je vedľajšia dedina, v ktorej mala babka veľa príbuzných. V tej dobe, v čase odpustovej slávnosti či svadieb, sa zišla rodina zo širokého okolia väčšinou chodili pešo či na vozoch. Tento koláčik pravdepodobne jedla na jednej z takýchto hostín, zachutil jej a recept doniesla domov. Možno ho piekli nejakí Kovačinovci, kto vie. Koláč je super (:

Bleskový citrónový koláč (fotorecept) Bleskový citrónový koláč (fotorecept) Vaše

Tento koláč je jednoduchý, rýchly a hlavne dobrý ;-) Skúste a uvidíte

Kváskový cibuľový koláč (fotorecept) Kváskový cibuľový koláč (fotorecept) Vaše

Dnes som skúsila prerobiť kvasnicový recept na kváskový. A ono to vyšlo ;-) Tak sa chcem s vami podeliť o tento recept. Cibuľa je u nás najčastejšie tepelne upravovaná zelenina, ktorá je obľúbená v celej rodine. Manžel ju tiež veľmi rád pripravuje na raňajky, keď sme doma. Veeľa cibule s vajíčkom, slaninkou, či trochou kuracej pečienky. No jednoducho delikatesy ;-)

Hnetený orechový koláč s piškótou (fotorecept) Hnetený orechový koláč s piškótou (fotorecept) Vaše

Tento koláč robievala ešte svokra, ktorá ho kedysi piekla aj na svadby.

Vínové rožky (fotorecept) Vínové rožky (fotorecept) Vaše

Čo k nim napísať. Krehké, jemné, fajnové a trvanlivé pečivo. Maslo a vajíčka sú stále drahé a tie v tomto recepte vôbec netreba. Jednoducho treba vyskúšať ;-)

Orechové a makové koláče s lekvárom (fotorecept) Orechové a makové koláče s lekvárom (fotorecept) Vaše

Máte chuť na orechový, či makový koláč? Neviete sa rozhodnúť? Žiaden problém. Ponúkam vám recept na obe varianty :-)

Sladké raňajkové rožky (fotorecept) Sladké raňajkové rožky (fotorecept) Vaše

Dnes vám ponúkam pečivo, ktoré je vhodné na raňajky, či desiatu. Občas všetci máme chuť na pečivo s džemom a k tomu kakao. Tieto rožky sú k tomu ako stvorené :-)

Koláč 3v1 (fotorecept) Koláč 3v1 (fotorecept) Vaše

Prečo 3v1? Už z obrázku vidieť, že v jednom koláči máme 3 príchute. Keďže momentálne cena vajec nám poriadne stúpla, tak pri tomto koláči môžem kľudne povedať, za málo vajec, veľa muziky .

Pudingové slimáky pohladkané marhuľovým džemom (fotorecept) Pudingové slimáky pohladkané marhuľovým džemom (fotorecept) Vaše

Dnes vám ponúkam pečivo, ktoré je vhodné aj na desiatu či sladké raňajky :-)

Rožky ako pavučinka obaľované v kokosovej múčke (fotorecept) Rožky ako pavučinka obaľované v kokosovej múčke (fotorecept) Vaše

Víkend bez sladkého, no to si doma nevieme predstaviť. Dnes vám ponúkam tieto výborné mäkkučké rožky. Ja som plnila rožky lekvárom a čokoládou , no každý si môže dať svoju obľúbenú náplň.

Dalmátske čufty prekladané zemiakmi, paprikou a slaninkou (fotorecept) Dalmátske čufty prekladané zemiakmi, paprikou a slaninkou (fotorecept) Vaše

Dnešný obed z jedného pekáča. Jedným slovom - SUPER !

Orechovo-lekvárový koláč (fotorecept) Orechovo-lekvárový koláč (fotorecept) Vaše

Dnes Vám ponúkam recept na tento skvelý koláčik.

Orechovo-škoricové slonie uši (fotorecept) Orechovo-škoricové slonie uši (fotorecept) Vaše

Dobrý tip na sladké raňajky

Kokosový koláč (fotorecept) Kokosový koláč (fotorecept) Vaše

Doma si víkend bez koláča nevieme predstaviť. Dnes vám ponúkam niečo pre milovníkov kokosu ;-)

Orechovo-krupicový koláč (fotorecept) Orechovo-krupicový koláč (fotorecept) Vaše

Ešte máme orechy z minulého roku a už sú aj tohoročné, tak dnes je to samozrejme na orechovú nôtu. Naša rodina orechové koláče jednoducho miluje. Tento koláč som našla na jednej bosniackej internetovej stránke a po menších úpravách sa chcem s vami o tento recept podeliť .

Silon – piškótovo-salajkový koláč (fotorecept) Silon – piškótovo-salajkový koláč (fotorecept) Vaše

Keďže už je po lete, koniec dovolenkového obdobia a iných letných radostí, prichádza čas, kedy je vonku na lehátku už nie tak teplučko, tak sa opäť púšťam do pečenia. Už dlho pokukujem po tomto recepte, ktorý je opäť od mojej babky. Po menších úpravách som sa ho rozhodla upiecť a podeliť sa o tento recept s vami. Rodinka je spokojná, a to je pre mňa najdôležitejšie merítko (:

Škoricovo-maslové hrebene (fotorecept) Škoricovo-maslové hrebene (fotorecept) Vaše

Dnes na škoricovú nôtu :-)

Nigerova kocka (fotorecept) Nigerova kocka (fotorecept) Vaše

Prečo Nigerova ? To ani sama neviem. Recept mám od svokry, no nikdy som sa jej na to neopýtala. Nigerova kocka je koláčom detstva môjho manžela, moja mamka a babka často piekli bublabinu či koláč na kyslom mlieku. Tak som konečne poslúchla manžela, ktorý ma už pár mesiacov upozorňuje na tento koláč, ktorý som naposledy piekla pred mnohými rokmi. Tak, upiekla som :-)


«1 2 ...8 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist