monty469 nemá fotku

Monty469

«1 2 ...8 »

Hnetený orechový koláč s piškótou (fotorecept) Hnetený orechový koláč s piškótou (fotorecept) Vaše

Tento koláč robievala ešte svokra, ktorá ho kedysi piekla aj na svadby.

Vínové rožky (fotorecept) Vínové rožky (fotorecept) Vaše

Čo k nim napísať. Krehké, jemné, fajnové a trvanlivé pečivo. Maslo a vajíčka sú stále drahé a tie v tomto recepte vôbec netreba. Jednoducho treba vyskúšať ;-)

Orechové a makové koláče s lekvárom (fotorecept) Orechové a makové koláče s lekvárom (fotorecept) Vaše

Máte chuť na orechový, či makový koláč? Neviete sa rozhodnúť? Žiaden problém. Ponúkam vám recept na obe varianty :-)

Sladké raňajkové rožky (fotorecept) Sladké raňajkové rožky (fotorecept) Vaše

Dnes vám ponúkam pečivo, ktoré je vhodné na raňajky, či desiatu. Občas všetci máme chuť na pečivo s džemom a k tomu kakao. Tieto rožky sú k tomu ako stvorené :-)

Koláč 3v1 (fotorecept) Koláč 3v1 (fotorecept) Vaše

Prečo 3v1? Už z obrázku vidieť, že v jednom koláči máme 3 príchute. Keďže momentálne cena vajec nám poriadne stúpla, tak pri tomto koláči môžem kľudne povedať, za málo vajec, veľa muziky .

Pudingové slimáky pohladkané marhuľovým džemom (fotorecept) Pudingové slimáky pohladkané marhuľovým džemom (fotorecept) Vaše

Dnes vám ponúkam pečivo, ktoré je vhodné aj na desiatu či sladké raňajky :-)

Rožky ako pavučinka obaľované v kokosovej múčke (fotorecept) Rožky ako pavučinka obaľované v kokosovej múčke (fotorecept) Vaše

Víkend bez sladkého, no to si doma nevieme predstaviť. Dnes vám ponúkam tieto výborné mäkkučké rožky. Ja som plnila rožky lekvárom a čokoládou , no každý si môže dať svoju obľúbenú náplň.

Dalmátske čufty prekladané zemiakmi, paprikou a slaninkou (fotorecept) Dalmátske čufty prekladané zemiakmi, paprikou a slaninkou (fotorecept) Vaše

Dnešný obed z jedného pekáča. Jedným slovom - SUPER !

Orechovo-lekvárový koláč (fotorecept) Orechovo-lekvárový koláč (fotorecept) Vaše

Dnes Vám ponúkam recept na tento skvelý koláčik.

Orechovo-škoricové slonie uši (fotorecept) Orechovo-škoricové slonie uši (fotorecept) Vaše

Dobrý tip na sladké raňajky

Kokosový koláč (fotorecept) Kokosový koláč (fotorecept) Vaše

Doma si víkend bez koláča nevieme predstaviť. Dnes vám ponúkam niečo pre milovníkov kokosu ;-)

Orechovo-krupicový koláč (fotorecept) Orechovo-krupicový koláč (fotorecept) Vaše

Ešte máme orechy z minulého roku a už sú aj tohoročné, tak dnes je to samozrejme na orechovú nôtu. Naša rodina orechové koláče jednoducho miluje. Tento koláč som našla na jednej bosniackej internetovej stránke a po menších úpravách sa chcem s vami o tento recept podeliť .

Silon – piškótovo-salajkový koláč (fotorecept) Silon – piškótovo-salajkový koláč (fotorecept) Vaše

Keďže už je po lete, koniec dovolenkového obdobia a iných letných radostí, prichádza čas, kedy je vonku na lehátku už nie tak teplučko, tak sa opäť púšťam do pečenia. Už dlho pokukujem po tomto recepte, ktorý je opäť od mojej babky. Po menších úpravách som sa ho rozhodla upiecť a podeliť sa o tento recept s vami. Rodinka je spokojná, a to je pre mňa najdôležitejšie merítko (:

Škoricovo-maslové hrebene (fotorecept) Škoricovo-maslové hrebene (fotorecept) Vaše

Dnes na škoricovú nôtu :-)

Nigerova kocka (fotorecept) Nigerova kocka (fotorecept) Vaše

Prečo Nigerova ? To ani sama neviem. Recept mám od svokry, no nikdy som sa jej na to neopýtala. Nigerova kocka je koláčom detstva môjho manžela, moja mamka a babka často piekli bublabinu či koláč na kyslom mlieku. Tak som konečne poslúchla manžela, ktorý ma už pár mesiacov upozorňuje na tento koláč, ktorý som naposledy piekla pred mnohými rokmi. Tak, upiekla som :-)

Mäkkučké pečivo s tvarohovo-pudingovou náplňou (fotorecept) Mäkkučké pečivo s tvarohovo-pudingovou náplňou (fotorecept) Vaše

Výborné pečivo na raňajky či desiatu do školy deťom, ale pochutia si aj dospeláci.

Mini orechovníky (fotorecept) Mini orechovníky (fotorecept) Vaše

Po prvotnom nadšení som ostala trošku sklamaná, keď cesto popraskalo. Dalo sa to čakať, keďže plnka bola mokrá, a orechovníky zrolované do podkovy, ale dúfala som, že to cesto vydrží. Ale aj napriek tomu, je naozaj fantastické - jemné a vláčne, v inom tvare - napr. šatôčky, by ostalo vcelku. Tak recept aj napriek tomu pridávam, nám veľmi chutí.

Mastné hnetené rožky (fotorecept) Mastné hnetené rožky (fotorecept) Vaše

Tieto rožky svokra piekla veľmi často. Pri listovaní jej receptov na mňa dnes hodili oči pod názvom: Rožky mastne hnecene, a vynorili sa spomienky na časy, keď som ich pod jej vedením prvý krát piekla. Je to už dobrých 20 rokov, odvtedy som ich piekla len pár krát, no začnem ich piecť určite častejšie. Aj keď sa vám bude zdať príprava cesta náročnejšia, verte, oplatí sa to ;-)


«1 2 ...8 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist