zuzanka1367 nemá fotku

zuzanka1367

«1 2 ...9 »

Mujadarra - ryža so šošovicou (fotorecept) Mujadarra - ryža so šošovicou (fotorecept) Vaše

Recept zo stránky afamilyfeast.com/mujadarra/ , bude to asi jedlo stredného východu, ale suroviny sú všetky dostupné aj nám, tak vyskúšame. Toto bude asi taká základná verzia, ktorá sa dá obohatiť a rôzne koreniny. Chuť jedla príjemne prekvapila a bonusom je za chvíľu pripravený obed.

Capunti so smrčkom a medvedím cesnakom (fotorecept) Capunti so smrčkom a medvedím cesnakom (fotorecept) Vaše

Ak náhodou na jarnej prechádzke narazíte na smrčky, určite si ich nazbierajte. Aj napriek ich vzhľadu Vás prekvapia delikátnou chuťou. A ak cestou ešte nájdete aj medvedí cesnak, máte suroviny na obed :)

Tagliatelle s hubami shimeji (fotorecept) Tagliatelle s hubami shimeji (fotorecept) Vaše

Nič mimoriadne k tomuto receptu nepotrebujete, len navštíviť správnu predajňu a kúpiť tam 3 ingrediencie a do pol hodiny ste už spokojní po obede :)

Tvarohový koláč v chlade kysnutý (fotorecept) Tvarohový koláč v chlade kysnutý (fotorecept) Vaše

Ak Vás už po sviatkoch zo slova koláč nestriasa, tak potom jeden po čase pridám. Taký dedinský, možno tu aj niekde je, ak áno, tak Vám ho len pripomeniem, možno niekoho poteší...

Krevety v omáčke s nádychom stredomoria (fotorecept) Krevety v omáčke s nádychom stredomoria (fotorecept) Vaše

Rýchle, chutné, nenáročné... malá spomienka na letné dni.

Špagetová tekvica ako slaný koláč s paradajkami (fotorecept) Špagetová tekvica ako slaný koláč s paradajkami (fotorecept) Vaše

Vyzerá to ako pizza, nie je to pizza tak to tak ani volať nebudem. Bude to slaný koláč, vhodný aj pre bezlepkáčov :) Recept bol uverejnený v časopise Apetit.

Hrejivá masť s chilli papričkami a včelím voskom (fotorecept) Hrejivá masť s chilli papričkami a včelím voskom (fotorecept) Vaše

Asi každého z nás občas potrápi bolesť kĺbov, ak ste z tých šťastnejších a nebolia, tak Vám masť príde vhod po fyzickej práci, dobrej lyžovačke, alebo pre niekoho ako darček...

Slivkový koláč s mandľami (fotorecept) Slivkový koláč s mandľami (fotorecept) Vaše

Jednoduchý, šťavnatý, bezplnkový... Recept som našla na chillin.sk

Habanero omáčka 2 (fotorecept) Habanero omáčka 2 (fotorecept) Vaše

Jednu už u seba v receptoch mám, preto tá dvojka. Vhodný pre papuľky plechové :) Recept odkukaný z chillichilli...

Marhuľový koláč s jogurtom a černicami (fotorecept) Marhuľový koláč s jogurtom a černicami (fotorecept) Vaše

Pôvodne som chcela robiť marhuľový od @havina lebo ten je skvostný a pri káve mi učaroval tento z časopisu Marianne. Ak tu už podobný je tak to berte ako malé pripomenutie, ak nie tak ako inšpiráciu na dobrú podložku pod ovocie :)

Avokádovo-vajíčková nátierka (fotorecept) Avokádovo-vajíčková nátierka (fotorecept) Vaše

Taká rýchla večera, alebo raňajky, hlavne keď chytíte do ruky to správne dozreté avokádo :) Názov zmenený, nech je sranda :)

Kváskový chlieb s 24 hodinovým odkladom (fotorecept) Kváskový chlieb s 24 hodinovým odkladom (fotorecept) Vaše

Keďže sa Vám chlieb spolu s bôčikom pozdával, tak naň pridávam recept. Upozorňujem, že kváskové pečenie spôsobuje závislosť :)

Bôčik podľa Momofuku (fotorecept) Bôčik podľa Momofuku (fotorecept) Vaše

Kto, alebo čo je Momofuku som nemala ani tušenia. Podľa wikipedie je to sieť reštaurácií, ktoré vlastní David Chang. Recept som našla na blogu megvkuchyni. No a kto nevyskúša ani neuverí aké to je dobré :)

Krkonošské kyselo so žitným kváskom (fotorecept) Krkonošské kyselo so žitným kváskom (fotorecept) Vaše

Či som sa dostatočne priblížila s receptom k regionálnemu receptu nechám na posúdení tých, ktorí recept poznajú, alebo majú k nemu blízko. Budem rada ak napíšu aký je ten ich. Čerpala som s Dadalovej kuchárky. Chuť polievky, či skôr prívarku je báječná a je poriadne sýta.

Jačmenné krúpy so zelerovým pyré a šampiňónmi (fotorecept) Jačmenné krúpy so zelerovým pyré a šampiňónmi (fotorecept) Vaše

Pri rannej káve manžel pustil nejaký program o varení, kde americké dievčatá veľkosti niekoľkokrát XL chceli nachovať zdravším jedlom. Chlipkám kávu a počúvam : Ó bože, chcú nám dať nejakú zeleninu, už teraz mi je zle!!! Tak som prišla k tomuto receptu, ktorý ale môjmu uchu vôbec neznel zle. Tu je výsledok :)

Takmer úplne kokosový koláč (fotorecept) Takmer úplne kokosový koláč (fotorecept) Vaše

Takmer úplne preto, že keď som začala chystať suroviny som zistila, že sa mi minul kokosový cukor. Vy dievčatá s použitím kokosového cukru ho dovediete do dokonalosti :) Moja myseľ dnes maturuje so synom, tak sa pokúsim zamestnať ruky, snáď to pomôže.

Pagáče s čedarom (fotorecept) Pagáče s čedarom (fotorecept) Vaše

Dodatočné pohostenie pre tých, ktorí na Vás nezabudli na MDŽ :)

Hovädzie s hubami a fazuľovými strukmi (fotorecept) Hovädzie s hubami a fazuľovými strukmi (fotorecept) Vaše

Keď chcete rýchlo navariť a dobre sa najesť :) inšpirácia na : juliasalbum.com/

Zelená šošovica s pečeným baklažánom v pita chlebe (fotorecept) Zelená šošovica s pečeným baklažánom v pita chlebe (fotorecept) Vaše

Prihováram sa vám ešte stále s fašiangovým ksichtom :) Recept je jednoduchý, ale chutný, vhodný aj pre tých, ktorí sa v týchto dňoch venujú nejakej očiste:). Zdroj: pazitka.cz, úpravy mne podobné...

Karfiolový krém s chrumkavou slaninou (fotorecept) Karfiolový krém s chrumkavou slaninou (fotorecept) Vaše

Recept bol vo februárovom čísle Apetit, tak to dobre znelo po prečítaní, že sa nedalo odolať. Tu je výsledok :)


«1 2 ...9 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist