Mujadarra - ryža so šošovicou fotorecept

zuzanka1367 - fotkaZuzanka1367, 2. mája 2018 16:02
Ďalšie recepty »

Recept zo stránky afamilyfeast.com/mujadarra/ , bude to asi jedlo stredného východu, ale suroviny sú všetky dostupné aj nám, tak vyskúšame. Toto bude asi taká základná verzia, ktorá sa dá obohatiť a rôzne koreniny. Chuť jedla príjemne prekvapila a bonusom je za chvíľu pripravený obed.

2
porcie
5 min
príprava
25 min
tepelná úprava

Suroviny

100-110 g
85 g drobnozrnná
2-3 PL (alebo tuk)
podľa potreby
3 ks
3 dcl
1 ks
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Opäť jeden z receptov, ktorý nevyžaduje ani veľa času, ani vynimočnú zručnosť :) Jazmínovú rýžu jemne prepláchneme a dáme na lyžičku prepusteného masla, alebo tuku, aký používate a krátko posmažíme. Taktiež premyjeme šošovicu a pridáme ju k ryži.

  Mujadarra - ryža so šošovicou (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zalejeme vodou, asi 3dcl vody na toto množstvo ryže a šošovice a pridáme štipku soli a bobokový list. Zakryjeme a na miernej teplote pomaly varíme približne 25 minút, nemala by sa variť prudko, aby voda vsiakla do ryže skorej ako sa odparí. Je čas na cibuľu, nakrájame na ako chceme a dáme smažiť na zvyšné prepustené maslo, posolíme.

  Mujadarra - ryža so šošovicou (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Cibuľu opražíme do zlatista, poprášime paprikou, nemusíte štipľavú, mne taká chutí a pridáme mleté čierne korenie. Toto sa dá do polhodiny stihnúť, ak by ste použili hnedú šošovicu, tak ju predom namočte, aby sa stihla uvariť spolu s ryžou. Jedlo je sýte a chutné. Možno to niekto jedol v originál verzii a pridá svoje nápady, toto bude asi ako s našou kapustnicou, čo región to iná chuť.

  Mujadarra - ryža so šošovicou (fotorecept) - obrázok 3
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist