Pohánka s hlivou a kyslou kapustou fotorecept

zuzanka1367 - fotkaZuzanka1367, 11. januára 2016 14:47
Ďalšie recepty »

Jedlá protichrípková vakcína :)

3
porcie
10 min
príprava
30 min
tepelná úprava

Suroviny

TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Nakladala som si kapustu do pohárov podľa @remcula trochu som ju šmrncla sušeným habanerom a zistila som, že lepšej čalamády nieto :) Ostal posledný pohár, ktorý bol dnes zneužitý na varenie. Pohánku prepláchneme horúcou vodou, aby stratila horkosť, zalejeme ju vodou v pomere 1:1,5 posolíme a necháme variť 3 minúty.

  Pohánka s hlivou a kyslou kapustou (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Odstavíme ju a zabalíme do froté uteráka a na 30 minút vložíme do vypnutej rúry, kde nám pokiaľ si budeme pripravovať hlivu s kapustou, pohánka dôjde. Hlivu nakrájame na pásiky, 4-5 strúčkov cesnaku rozpučime. Na panvicu dáme 2 lyžice masti, alebo masla. Pridáme cesnak, rascu a chilli, necháme rozvoňať a pridáme nakrájanú hlivu.

  Pohánka s hlivou a kyslou kapustou (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Hotovú hlivu posypeme sušenou majoránkou a mletou paprikou. Premiešame a pridáme ju ku napučanej pohánke.

  Pohánka s hlivou a kyslou kapustou (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Šalotku nakrájame na drobno, na panvici ju orestujeme na lyžici masti, pridáme nakrájaný cesnak, tak 3-4 strúčiky, rozvoniame a pridáme nepremytú sudovú kapustu aj so šťavou a necháme ju prehriať. Ja nedusím, mám rada chrumkavú, ak chcete mäkšiu, prikryte a poduste pokiaľ Vám nebude vyhovovať. To už ste vo finále :) Ak máte radi opražte si slaninku a takou vyškvarenou si na tanieri polejte kapustu, premiešajte a pustite sa do chutného obedu...

  Pohánka s hlivou a kyslou kapustou (fotorecept) - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist