sdb nemá fotku

Sdb

«1 2 »

Pečený slivkový lekvár (fotorecept) Pečený slivkový lekvár (fotorecept) Vaše

Nedávno som čítala vážnu diskusiu až hádku na tému džem vs. lekvár. A aha, varecha to spracovala, takže ja Vám predstavím svoj pečený lekvár. :)

Lístkové taštičky zo sendvičovača (fotorecept) Lístkové taštičky zo sendvičovača (fotorecept) Vaše

Vždy keď idem nakupovať, zastavím sa v obchode v boxe so zlacneným tovarom. Často zo zvedavosti, pretože nové veci radšej vyskúšam lacnejšie, veľmi často preto, že je mi ľúto, že to má ísť do koša. Radšej prispôsobím svoje plány nákupu na poslednú chvíľku a pomôžem tak odľahčiť plytvanie konzumnej spoločnosti. A ušetrím. Takto sa mi domov dostalo lístkové cesto.

Baby zemiakové vežičky Baby zemiakové vežičky Vaše

Dostali sme chuť na francúzske zemiaky a keďže máme dve deti, z ktorých jedno im na chuť neprišlo a druhé ma na ne ešte čas, rozmýšľala som nad variantou pre nich.

Kváskové kakaové sušienky (fotorecept) Kváskové kakaové sušienky (fotorecept) Vaše

Každý rodič časom príde na to, že i keď sa ako snaží, aby dieťa zdravo jedlo, sladkosti sa v nejakej forme skôr alebo neskôr stanú súčasťou jeho života. Vo veľkej väčšine sa však dá ako spotreba, tak i obsah cukru, či iných nevhodných zložiek sladkostí eliminovať prípravou domácich drobností. Viete, čo jete a ak dieťa zapojíte, máte zároveň zmysluplné tvorivé dielne s minimálnym odpadom.

Ovocná baby torta Ovocná baby torta Vaše

Tento recept nie je žiaden zázrak, jeho úlohou je však ukázať, že aj to zdravé sa dá spraviť s ľahkosťou a príťažlivo. Oslavovali sme prvé narodeniny a k nim sa táto torta hodila jednoznačne najlepšie. Na všetko ostatné má slečna ešte čas.

Šľahačka z kokosového mlieka Šľahačka z kokosového mlieka Vaše

Chutná a zdravšia variácia šľahačky, samozrejme v zdravej miere :).

Fit torta s marcarpone Fit torta s marcarpone Vaše

Už som pred časom spomínala fazuľu ako základnú surovinu na výrobu torty. Osvedčené sme zopakovali s obmenou a zož(r)ala dnes obrovský úspech.

Baby zemiaková polievka (fotorecept) Baby zemiaková polievka (fotorecept) Vaše

Pre mnoho mamičiek je prikrmovanie trochu za trest. Neustále vymýšľanie, čo navariť sebe a potom prckovi, ako to rozdeliť a spraviť akurát a tak, aby neostalo a nepokazilo sa... my skrátka varíme pre celú rodinu to isté a spokojné sú všetky brušká.

Deti varia jablkovú výživu (fotorecept) Deti varia jablkovú výživu (fotorecept) Vaše

U nás má ovocie úspech vo všetkých formách. A kedže sa sústredíme na konzumáciu sezónny a lokálnych potravín, využívame možnosť podať si sezónne ovocie v rôznych úpravách, aby sa nezunovalo. Pridávame trošky leta z mrazených zásob, skrátka miešame podľa chuti a jednoduchosť prípravy robí desiaty a olovranty o to populárnejšie, že sú v réžii stravníka.

Baby Hokkaido polievka Baby Hokkaido polievka Vaše

Hokkaido (- slov. normovaný názov) alebo Hokkaidó (jap. 北海道 - Hokkaidó) je druhý najväčší japonský ostrov a jedna z prefektúr a tradičných regiónov Japonska. Napriek svojmu názvu však tekvica Hokkaido pravdepodobne pochádza zo strednej Ameriky... Najpodstatnejšie však je, že je nielen zdravá, ale i chutná, aj samotná, len tak, bez ničoho. A preto vhodná aj pre tých úplne najmenších.

Deti varia šunkové fliačky (fotorecept) Deti varia šunkové fliačky (fotorecept) Vaše

S príchodom detí do domácnosti sme prešli z fast foodu na slow food. Nie preto, že by sme sa predtým stravovali nezdravo, len to varenie sa veľmi spomalilo. Samozrejme varíme primerane našim spolustolovníkom a hľadáme spôsob, ako ich zapojiť, nech sa cítia u nás ako doma. Tentokrát sme sa rozhodli pre šunkové fliačky, šunkofleky, šinkenfleken a kto to ešte ako pomenuje. Verzia nielen vhodná pre deti na varenie ale i jedenie, ktoré ide o to lepšie, že sa na tom podieľali.

Fazuľová fit torta Fazuľová fit torta Vaše

Už sa o tých fazuliach toho popísalo. Každopádne, je to naozaj fantastický recept, čím viac krát ho objavíte, tým skôr sa k nemu prepracujete a zistíte, že je naozaj super!

Pizza torta (fotorecept) Pizza torta (fotorecept) Vaše

Občas je zmena dobrá. Najmä keď sa chystáte niekam, kde viete, že už jedna ultra sladká torta bude, prípadne, že oslávenec sladkú tortu nechce / nemôže. Tento prípad sme mali my a napadlo mi, že aj takto by to šlo. A šlo to rýchlo :)

Nočné wafle alebo lievance (fotorecept) Nočné wafle alebo lievance (fotorecept) Vaše

Som stále väčším fanúšikom "nočných" receptov. Práca s nimi trvá 5 minút, necháte ich na pokoji pár hodín a výsledok je fantastický!

Hustý domáci jogurt (fotorecept) Hustý domáci jogurt (fotorecept) Vaše

Viem. Už tu je. Ale rozhodne si zaslúži všetku pozornosť. Zdravší, plnší, váš. Príprava je raz dva, zvyšok spravia kultúrky samé a už zajtra sa môžete tešiť.

Francúzske zemiaky (fotorecept) Francúzske zemiaky (fotorecept) Vaše

Klasika, ja viem, kto už by nevedel ako na to. No toto sú tie moje. A chutili aj francúzom.

Cinnabon - škoricové slimáky (fotorecept) Cinnabon - škoricové slimáky (fotorecept) Vaše

Ak ste mali možnosť prechádzať sa po Viedenskom SCS a dostali ste sa do časti, kde neskutočne lákavo vo§ala škorica, pravdepodobne ste narazili na miesto, ktoré ma pri mojich zriedkavých návštevách motivuje to vydržať. Cinnabon je škoricový kysnutý koláčik preliaty vanilkovou polevou, podáva sa ešte teplý a je balzam na unavené telo i dušu.

Bohnensterz Bohnensterz Vaše

Začínam sa orientovať v lokálnej kuchyni aj v tej svojej. Typicky burgenlandské jedlo, či skôr príloha vhodná najmä k údeninám, varenému kolenu či párkom a klobáskam od výmyslu sveta (a to tu oni naozaj vedia).

Mrkvový krém (fotorecept) Mrkvový krém (fotorecept) Vaše

Mám rada čisté chute a nemám rada múku v polievkach :)

Fazuľová kyslá polievka (fotorecept) Fazuľová kyslá polievka (fotorecept) Vaše

Strukoviny sú dôležitou súčasťou jedálnička a často zanedbávané. Pritom sú z nich jedlá také chutné a výdatné.


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist