Baby Hokkaido polievka

sdb - fotkaSdb, Wolfsthal, 9. decembra 2017 21:37
Ďalšie recepty »

Baby Hokkaido polievkaFoto: sdb

Hokkaido (- slov. normovaný názov) alebo Hokkaidó (jap. 北海道 - Hokkaidó) je druhý najväčší japonský ostrov a jedna z prefektúr a tradičných regiónov Japonska. Napriek svojmu názvu však tekvica Hokkaido pravdepodobne pochádza zo strednej Ameriky... Najpodstatnejšie však je, že je nielen zdravá, ale i chutná, aj samotná, len tak, bez ničoho. A preto vhodná aj pre tých úplne najmenších.

5
porcií
10 min
príprava
20 min
tepelná úprava

Suroviny

2 kg
1 PL
2 ČL
1/3 ČL
1 ks
1 l

Postup prípravy

 1. 1

  Postup je úplne na Vás, aj použitie surovín, každopádne, nám sa pri dvoch deťoch osvedčilo "čím menej tým lepšie". Podstatou takého varenia je, že vyniknú skutočné chute surovín, ktoré používate. A napríklad Hokkaido je fakt úžasné. Ja som do receptu pridala ešte i lahôdkové kvasnice, na toto množsto asi polievkovú lyžicu, pretože sa boríme s chorobami a vitamín B sa nám zíde (toto je jeho čistejšia a rozhodne zdravšia forma ako ktorákoľvek tabletka na trhu).

  Baby Hokkaido polievka - obrázok 1
 2. 2

  Očistíme tekvičku, ja si vyberám radšej menšie a guľatejšie, dajú sa krásne čistiť škrabkou a nožom treba len málinko, takže mi ostane veľa tekvice :) Komu chutí, može iba umyť a použiť aj so šupou, deti tým nadšené neboli, takže šúpeme. Nasekám na kocky, zalejem vodou, pridám olej, majorán, cibuľu na štvrťky a lahôdkové kvasnice, kurkumu, prípadne teda, čokoľvek do nej chcete dať. Ja nesolím, špeciálne táto polievočka je potom príjemne sladká.

  Baby Hokkaido polievka - obrázok 2
 3. 3

  Pomáhačom nadelíme kúsok tekvice na ochutnanie, aj ten surovej a sparenej (uvarenej), tí začiatočníci sa tak zároveň učia nielen ako čo chutí, ale aj že potraviny majú rôznu textúru a pevnosť. Tí starší zase radi porovnajú, čo spraví s potravinou parenie / varenie a aký rozdiel to je. Polievku sme si dozdobili každý podľa chuti, petržlenom, majoránom, pufovaným amarantom... Želáme dobrú chuť!

  Baby Hokkaido polievka - obrázok 3
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist