Šunkové fliačky
Šunkové fliačky

Deti varia šunkové fliačky fotorecept

sdb - fotkasdb, 16. novembra 2017
Deti varia šunkové fliačky (fotorecept)
Foto: sdb

S príchodom detí do domácnosti sme prešli z fast foodu na slow food. Nie preto, že by sme sa predtým stravovali nezdravo, len to varenie sa veľmi spomalilo. Samozrejme varíme primerane našim spolustolovníkom a hľadáme spôsob, ako ich zapojiť, nech sa cítia u nás ako doma. Tentokrát sme sa rozhodli pre šunkové fliačky, šunkofleky, šinkenfleken a kto to ešte ako pomenuje. Verzia nielen vhodná pre deti na varenie ale i jedenie, ktoré ide o to lepšie, že sa na tom podieľali.

4
porcie
30 minút
príprava
40 minút
na 200 °C

Suroviny

125 g
125 g
4 ks
 vlažná
 štipka
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravili sme si cesto. Trošku sme podvádzali, pretože detské rúčky sú neposedné a slabé na miesenie, takže sme použili robot. Nahádzali sme doň krupicu, múku (pokojne nahraďte inou hladkou múkou podľa dostupnosti a chuti), vajíčka, soľ a vodu podľa potreby múky tak, aby vznikol pevný bochníček. Stroj sa za nás vytrápil a my sme zatiaľ nakrájali šunku - použite pokiaľ možno kvalitnú, uprednostnite varenú pred údenou, deťom do dvoch rokov sa údeniny doporučujú len výnimočne.

  Deti varia šunkové fliačky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pripravené cesto sme rozvaľkali a s fantastickým pomocníkom vo forme pizza krájača nakrájali na fliačky. Od ideálnych majú ďaleko a o to viac nám chutili. Pomôcť si viete aj nožom či vlnkovým krájačom, pre deti je však pizza krájač jednoznačne najvhodnejší.

  Deti varia šunkové fliačky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Tu maminka pomáhala intenzívne, do vriacej vody nahádzala cestoviny. Krájali sme na doštičke kúsky cesta, aby sa ľahšie vhadzovali do vody, keďže občas trvalo krájanie dlhšie, keď pomocníka niečo zaujalo. Lovenie z vriacej vody šlo opäť veľmi jednoducho aj deťom.

  Deti varia šunkové fliačky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Po uvarení fliačkov sme ich vysypali do zapekacej misy, pridali šunku a vajíčka. Ak necháte vajíčka rozbíjať deti, pre istotu tak robte v poháriku, kde objavíte každú ušlú škrupinku, nech je jedlo bezpečné. Mama dobre premiešala, nakoľko bola masa už dosť ťažká. Pridali sme bylinky podľa chuti, syn pozná najmä petržlen a oregano, majorán a bazalku, tak sme dali primerane zo všetkého. Odhadom asi polievkovú lyžicu petržlenu a z ostatných možno čajovú. Samozrejme môžete fliačky zaliať smotanou alebo šľahačkou, či čímkoľvek, na čo ste zvyknutí. U nás preferujeme jedlá jednoduché tak ako sa len dá a najmä milujeme vajíčka. :)

  Deti varia šunkové fliačky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Piekli sme na 200 °C asi 30 minút, pravidelne sledovali a keď začali zlatnúť, vybrali vychladnúť.

  Deti varia šunkové fliačky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Krásný recept, plný lásky a tvořivosti! Postup jsem četla jako napínavý román, krásná práce a pomocníci jsou od pohledu trénovaní! @Sdb máš dvojčátka? Určitě by aj mně chutilo, šikovný kuchári!
To je radosť variť s takými šikovnými pomocníkmi. To sústredenie na prácu je neprekonateľné :-)
1x haji