marianna76 nemá fotku

marianna76

«1 2 ...4 »

Brioška maxi gigant zo Sicílie Brioška maxi gigant zo Sicílie Vaše

web... našla som briosch gigant .... ale nám nestačilo. prerobila som recept, aby sme mali maxi - na celý plech. Múka sa udávala ,,Manitoba" náhodou by ste dakto mali

Pohánka s makom Pohánka s makom Vaše

rýchly recept a dá sa prisôsobiť podľa chuti - aj na slano

Kuracie na rasci so špenátom (fotorecept) Kuracie na rasci so špenátom (fotorecept) Vaše

Tak toto bola rýchlovka ... špenát mám svoj mrazený ... tak podľa chuti som to takto skombinovala.

Karfiolová kari-mliečna polievka (fotorecept) Karfiolová kari-mliečna polievka (fotorecept) Vaše

Recept na polievku som našla v Zeleninovej kuchárskej knihe.

Čatní slivkové Čatní slivkové Vaše

Tento recept som robila v čase keď boli slivky... len som nevedela ako bude chutiť... preto som ju sem nedávala. Dá sa použiť ku grilovanému mäsu, alebo opekaným zemiakom, poprípade so syrom - camembergom pečeným. Chutí fajn... musí sa nechať min.3 - 4 mesiace odstáť.

Panettone Panettone Vaše

Tradičný taliansky koláč - kráľovná medzi múčnikmi - aspoň tak som o tom čítala. A naozaj chutí skvele. Recept som našla na webe. Je to také dačo medzi bábovkou, biskupským chlebíčkom... ťažko to porovnať, je to iné, určite je to nezabudnuteľná chuť. Ešte budem robiť pred vianocami - tak pridám viac foto.

Jablčný ocot domáci (fotorecept) Jablčný ocot domáci (fotorecept) Vaše

Jablčný ocot mám vyskúšaný len tento. Robí sa mi jednoducho, preto Vám ho ponúkam. Účinne pomáha odstraňovať odpadové látky z tela, obsahuje veľa vit. C. Možno používať preventívne, aj na liečbu prechladnutia, chripky a iných viróz. Netreba však užívať vo veľkých dávkach, lebo naše telo si nevie tvoriť zásoby vit. C a nadbytok vylúči.

Šípkový džem (sirup) s potrebnými informáciami /fotorecept/ Šípkový džem (sirup) s potrebnými informáciami /fotorecept/ Vaše

Názov preto taký, lebo som nenašla na jednom mieste potrebné info.,keď som ešte nemala žiadne skúsenosti s výrobou tohto skvelého produktu. Chcela som to tu takto pripraviť, aby druhí nemuseli toľko hľadať a vypytovať sa ako ja. Verím, že dakomu pomôžem. Veľa som sa pýtala i Alenky /alena45/ a pripájam svoje foto so skúsenosťami.

Rukola s cviklou - dobrí kamaráti Rukola s cviklou - dobrí kamaráti Vaše

Kúpila som rukolu, len som chcela dačo nezvyčajné pre nás. V časopise som našla recept rukola s pečenou cviklou, syrom a orieškami. Zobrala som inšpiráciu... veď cvilku mám zavarenú s chrenom...syr sme nemali a na oriešky neprišlo... a chutilo nám.

Becherovka domáca (zo sáčkov čaju) Becherovka domáca (zo sáčkov čaju) Vaše

Tento recept som našla na nete, prepočítala a spravila podľa mojich možností. Veľmi, veľmi sa podobá. Netrvá dlho, luhovať stačí jeden deň.

Jablkovo-kakaový závin Jablkovo-kakaový závin Vaše

Tento závin máme radi, z tejto dávky vyjdu tri. Je šťavnatý, kakaový a málo cesta.

Jablková dobrota Jablková dobrota Vaše

Dostali sme jablká také na super rýchlu spotrebu, aby nezhnili, spravili sme takéto niečo bez náročnej a dlhej práce. Syn mal novú muchu... ,, prišla i tá na hody ,, .

Frittata - omeleta špenátová Frittata - omeleta špenátová Vaše

Tak tento názov frittata sa mi páči oveľa viac ako omeleta... a aj mi lepšie chutila... Mám ešte v záhradke čerstvý špenát, tak škoda ho nevyužiť. Jedlo je ľahké aj na prípravu, aj na jedenie.

Čokoládová torta s kokosovým srdcom Čokoládová torta s kokosovým srdcom Vaše

Recept som našla na talianskom webe. Je krásne čokoládovo - snehová a zapáčil sa mi i ten názov, keď som to doslovne preložila.

Cuketová nátierka Cuketová nátierka Vaše

Cuketu nastrúhať na malom struháku do síkta, posoliť, nechať aj pol hodinu, aby pustila šťavu. Prepláchnuť a vymačkať šťavu.

Ryža špenátová so sušenými paradajkami Ryža špenátová so sušenými paradajkami Vaše

Išla som uvariť ryžu a chcela som , aby bola iná.

Sirup z drobného ovocia Sirup z drobného ovocia Vaše

Tento recept mám od priateľovej maminky.... dobré sú jahody, či maliny ...

Zapekané mäsko so syrom a bylinkami /fotorecept/ Zapekané mäsko so syrom a bylinkami /fotorecept/ Vaše

Týmto spôsobom sa dá zapiecť i králik, kuracie nohy ... a nepotrebujeme ani zmes v sáčiku na zapekanie.

Cviklové halušky so syrovou omáčkou so špenátom Cviklové halušky so syrovou omáčkou so špenátom Vaše

Áno vyzerajú ako halušky so špenátom. Len ja som chcela robiť halušky s nejakou omáčkou, napadla ma syrová a keďže som mala špenát super, použila som i ten a po mixnutí, to vyzerá takto... Robila som hneď dva dni po sebe, chlapom ani mäso nechýbalo..

Bravčové plátky s rascou Bravčové plátky s rascou Vaše

Hodí sa príloha aj dusená zelenina ako brokolica, karfiol... alebo podľa chuti. Naservírované som to jednoducho zabudla odfotiť... Robila som bravčové, lebo som mala posledné, nabudúce spravím z morčacieho stehna.


«1 2 ...4 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist