peterkub nemá fotku

peterkub


Mliekuľa - polievka starých mám Mliekuľa - polievka starých mám Vaše

Veľa ľudí experimentuje s novými medzinárodnými receptami, tak isto aj ja. Občas si ale rád zaspomínam na chuť jedál, ktoré mi varievala ešte moja stará mama, keď som bol u nej na prázdninách. Tento recept je v mojej rodine veľmi obľúbený. Väčšina ho jedáva ku vareným zemiakom, ale mne už od detstva chutí len tak ku chlebu.

Nátierka z opečenej cukety a papriky (fotorecept) Nátierka z opečenej cukety a papriky (fotorecept) Vaše

Aktuálne je sezóna cukety, tak prečo z nej neurobiť aj jedlo vhodné na raňajky? Čo tak zdravá zeleninová nátierka.

Zemiaková polievka s párkami Zemiaková polievka s párkami Vaše

Sýte rýchle jedlo zo základných surovín, z ktorého sa dobre najete.

Jednoduchá rascová polievka Jednoduchá rascová polievka Vaše

Rýchla a zároveň aj zdravá polievka.

Čili špekáčiky (fotorecept) Čili špekáčiky (fotorecept) Vaše

Ak doma niečo robíte a nemáte čas na dlhé státie pri hrncoch a chcete sa dosýta najesť, je toto jedlo jedno z mojich obľúbených. Na prípravu používam konzervu fazuľky v rajčinovej omáčke. Viem, nie je to príliš zdravé, ale keď sa chcem rýchlo najesť, je to fajn. Pre tých, čo majú čas, odporúčam si namáčať strukovú fazuľku od večera, aby zmäkla a potom k nej pridať pretlak, či už kupovaný alebo vyrobený doma.

Kyslá zemiaková polievka Kyslá zemiaková polievka Vaše

Sýta polievka, ktorá sa rýchlo pripravuje. Dnes som použil pri varení domácu klobásu. Kto nemá rád klobásy, môže ju nahradiť kúskom údeného mäsa.

Čučoriedkový mliečny koktail Čučoriedkový mliečny koktail Vaše

Ak máte chuť na niečo chutné a zdravé, tak Vás možno osloví tento čučoriedkový koktail. Čučoriedky si môžete cez leto nazbierať a v zime si urobiť tento nápoj z mrazených. Nápoj nielenže skvelo chutí, ale je aj prospešný pre telo - posilňuje imunitu, preventívne pôsobí proti chrípke a nachladnutiu, udržiava zdravý cievny systém.

Cesnakovo-pórová krémová polievka (fotorecept) Cesnakovo-pórová krémová polievka (fotorecept) Vaše

Polievka, po ktorej síce získate aj atypickú "vôňu" z úst, ale aj dobrú chuť v ústach a v žalúdku. Ak ste ešte nevarili s kombináciou póru a cesnaku, treba vyskúšať túto polievku, ktorú si určite po prvej lyžici obľúbite.

Studený cestovinový šalát Studený cestovinový šalát Vaše

Počas teplých letných dní dobre padne zjesť aj niečo chladné - osviežujúce. Cestoviny mám rád skoro na každý spôsob a bez tohto šalátu si už leto neviem ani predstaviť. Je vhodný ako príloha ku pečenej hydine.

Jednoduchý domáci chlieb Jednoduchý domáci chlieb Vaše

Pridávam recept na chlieb, ktorý si dokáže upiecť každý, teda aj menej zdatný pekár. Okrem chutného chlebíka získate aj nádhernú vôňu, ktorá Vám aj veľmi pekne rozvonia celý byt či dom.

Jemná brokolicová polievka Jemná brokolicová polievka Vaše

Rýchla a chutná polievka, ktorá sa dá kombinovať na rôzne spôsoby. Dnes som ju urobil len naľahko. Ako prílohu som použil moje obľúbené polievkové guľôčky. Niekedy ju podávam s natvrdo uvarenými vajíčkami, opečeným chlebom, osmaženou slaninkou alebo postrúhaným syrom.

Slonie žrádlo Slonie žrádlo Vaše

Nie príliš vábivý názov pre jedlo, ktoré si však už po prvom ochutnaní obľúbite. Ak Vám príde nečakane návšteva, tak s týmto jednoduchým šalátom ju bez väčších problémov uhostíte.

Mexická fazuľa Mexická fazuľa Vaše

Ako väčšina mužov (a aj niektoré ženy), mám rád jednoduché recepty na sýte mäsové jedlá, z ktorých sa najem. Názov nám napovedá, že pôjde o pikantné jedlo, a aj tomu tak je. Presné množstvo chilli, ktoré si dávam do jedla nejdem písať, aby to mohli jesť aj ľudia, ktorí majú radi menej pikantné jedlá. Pre tých, ktorí majú radi oheň v ústach odporúčam chilli trinity, prípadne nejakú silnejšiu habanero.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist