Zemiaková polievka
Zemiaková polievka

Zemiaková polievka s párkami

peterkub - fotkapeterkub, 10. februára 2019
Zemiaková polievka s párkami
Foto: peterkub

Sýte rýchle jedlo zo základných surovín, z ktorého sa dobre najete.

4
porcie
40 minút
príprava

Suroviny

6 ks
1 ks
2 strúčiky
1 ks
2 ks
4 ks (aké máte radi)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na kocky nakrájanú cibuľu opražíme dozlatista. Pridáme mletú červenú papriku, na väčšie kocky nakrájané zemiaky, na pásiky nakrájanú papriku a paradajky a pretlačený cesnak. Cca 3 minúty všetko za stáleho miešania opekáme, následne zalejeme vodou a varíme.

  2. 2

    Keď sú zemiaky polomäkké, pridáme na väčšie kúsky nakrájané párky a varíme domäkka. Ochutíme soľou a korením. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Takúto polievku občas robievam na prianie môjho muža, ale miesto párkov do nej dávam tenký prešovský kabanos alebo cigáro, to mi tam najviac pasuje. Ale ak aj párky, nie všetky sú zlé, treba kupovať tie s dobrým pôvodom, medzi ne zaraďujem pravé spišské alebo debrecínske párky. Dobré sú aj údené z Kauflandu.
@Redakcia (11.2.2019 11:45)

Nuž...ak by to bolo hustejšie, v maďarčine by to mohlo byť ,,paprikás krumpli" ,t.j zemiaky na paprike. Preto bol zrejme ten pôvodný názov. Smotana sa do tohto jedla u nás doma nadávala. Ako píše Cezminaz, v niektorých rodinách sa pridávali halušky. Aj moja babička tak robievala. Mimochodom tak, či onak je to chutné a sýte jedlo.S obľubou ho varím hlavne v lete keď sú čerstvé paradajky a paprika. Joj, ako som sa rozkecala...pardon. Pekný deň!
Ani u nás tam vobec žiadna smotana nikdy nešla.Zato ze sa to volá paprikáš,to ešte netreba prirovnávat ku kuraciemu paprikášu :-) A čo sa týka štavy,tú dáva niekto viac a niekto menej.